Gå til hovedindhold

Hähnel Hahnel HL-PLK22, Panasonic, 2200 mAh, 7,2 V, Lithium-Ion (Li-Ion)

HähnelBatterier2200 mAh kapacitetProfessionel fotograferingEAN: 5099113601698

Hahnel HL-PLK22 reservebatteri til Panasonic kameraer med 2200 mAh kapacitet. Lithium-ion teknologi giver lang driftstid og pålidelig ydeevne. Læs mere

Pris fra 258 krtil 355,95 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 97,95 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 220 kr 26. apr.

Sammenlign priser på Hahnel HL-PLK22, Panasonic, 2200 mAh, 7,2 V, Lithium-Ion (Li-Ion) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 258 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hahnel HL-PLK22, Panasonic, 2200 mAh, 7,2 V, Lithium-Ion (Li-Ion)
258 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hahnel Hähnel Battery Panasonic Hl-plk22 - Batteri
-10%355,95 kr
Før 394,9 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Hahnel Hähnel Battery Panasonic Hl-plk22 - Batteri
-10%355,95 kr
Før 394,9 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Arbejdslamper.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Hahnel Hähnel Battery Panasonic Hl-plk22 - Batteri
-10%355,95 kr
Før 394,9 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Batteri-salg.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Hahnel Hähnel Battery Panasonic Hl-plk22 - Batteri
-10%355,95 kr
Før 394,9 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lommelygtesalg.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hahnel Hähnel Battery Panasonic Hl-plk22 - Batteri
355,95 kr
Til butik
Gå til Pande-lampe.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Hahnel Hähnel Battery Panasonic Hl-plk22 - Batteri
355,95 kr
Til butik
Gå til Cykel-lygter.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
Hahnel Hähnel Battery Panasonic Hl-plk22 - Batteri
355,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hahnel HL-PLK22, Panasonic, 2200 mAh, 7,2 V, Lithium-Ion (Li-Ion) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hahnel HL-PLK22, Panasonic, 2200 mAh, 7,2 V, Lithium-Ion (Li-Ion) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK258 kr297 krKøb
2Outmore.dk355,95 kr355,95 krKøb
3MAXiPRO355,95 kr355,95 krKøb
4Arbejdslamper.dk355,95 kr355,95 krKøb
5Batteri-salg.dk355,95 kr355,95 krKøb
6Lommelygtesalg.dk355,95 kr355,95 krKøb
7Pande-lampe.dk355,95 kr355,95 krKøb
8Cykel-lygter.dk355,95 kr355,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hahnel HL-PLK22

Hähnel

Hahnel HL-PLK22 reservebatteri til Panasonic kameraer med 2200 mAh kapacitet. Lithium-ion teknologi giver lang driftstid og pålidelig ydeevne.

• panasonic batteri
• kamerabatteri
• hl-plk22
• hahnel batteri
• li-ion batteri
• reservebatteri
• Professionel fotografering
• 2200 mAh kapacitet

Beskrivelse

Hahnel HL-PLK22 er et højkvalitets reservebatteri designet specifikt til Panasonic kameraer. Med 2200 mAh kapacitet og 7,2V spænding leverer dette lithium-ion batteri pålidelig strøm til dine fotograferingssessioner. Hahnel er kendt for deres premium kameraudstyr, og HL-PLK22 lever op til deres høje standarder med stabil spændingsafgivelse og lang levetid. Batteriet er ideelt til professionelle fotografer og entusiaster, der har brug for reservestrøm under vigtige optagelser eller lange fotosessioner. Den avancerede Li-Ion teknologi sikrer hurtig opladning og minimal hukommelseseffekt, så batteriet bevarer sin kapacitet over tid.

Specifikationer

model:HL-PLK22
kapacitet:2200 mAh
producent:Hahnel
spænding:7,2 V
varenummer:1000 169.6
kompatibilitet:Panasonic kameraer
batteriteknologi:Lithium-Ion (Li-Ion)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke Panasonic kameramodeller er batteriet kompatibelt med?

Hahnel HL-PLK22 er kompatibelt med Panasonic kameraer, der bruger PLK22 batteriformatet. Tjek din kameramanual for at bekræfte kompatibilitet.

Hvor lang tid holder batteriet på en opladning?

Med 2200 mAh kapacitet giver batteriet typisk 2-4 timers kontinuerlig brug afhængigt af kameraets forbrug og anvendelse.

Kan batteriet oplades med den originale Panasonic oplader?

Ja, Hahnel HL-PLK22 kan oplades med standardopladeren til Panasonic PLK22 batterier og er fuldt kompatibel med originalt udstyr.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hahnel HL-PLK22, Panasonic, 2200 mAh, 7,2 V, Lithium-Ion (Li-Ion)

PriceData har fulgt prisen på Hahnel HL-PLK22, Panasonic, 2200 mAh, 7,2 V, Lithium-Ion (Li-Ion) i 176 dage. Laveste pris i perioden er 220 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 487,56 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 349 kr.

Den nuværende pris på 258 kr er 26% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Hahnel HL-PLK22, Panasonic, 2200 mAh, 7,2 V, Lithium-Ion (Li-Ion). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Hahnel HL-PLK22, Panasonic, 2200 mAh, 7,2 V, Lithium-Ion (Li-Ion) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026258 kr97,95 kr (28%)
20. maj 2026355,95 kr38,95 kr (10%)
10. maj 2026394,9 kr136,9 kr (53%)
6. maj 2026258 kr136,9 kr (35%)
4. maj 2026394,9 kr136,9 kr (53%)
3. maj 2026258 kr136,9 kr (35%)
1. maj 2026394,9 kr136,9 kr (53%)
30. apr. 2026258 kr97,95 kr (28%)
27. apr. 2026355,95 kr135,95 kr (62%)
26. apr. 2026220 kr135,95 kr (38%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret