Gå til hovedindhold

Hager Kiprelæ 16A 1 slutte, 230V AC/110V DC din-skinne, bredde 18 mm, type EPN510

HagerEludstyrEAN: 3250612369614
Pris fra 127 krtil 240,28 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 113,28 kr (47% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Hager Kiprelæ 16A 1 slutte, 230V AC/110V DC din-skinne, bredde 18 mm, type EPN510 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 127 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hager EPN510, 1/6 mm², -5 - 40 °C, 230 V, 50 - 60 Hz
127 kr
Til butik
Hager EPN510, 1/6 mm², -5 - 40 °C, 230 V, 50 - 60 Hz billede

Produktspecifikationer

Mærke: Hager
Kategori: Relæer og kontaktorer
Farve: 1
Artikel nr.: EPN510
EAN: 3250612369614
Varenr.: 1813481
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hager Kiprelæ 16A 250V 1sl sp 230V
127 kr
Til butik
Hager Kiprelæ 16A 250V 1sl sp 230V billede

Produktinformation

Kiprelæ 16A 250V 1sl sp 230V Produkt beskrivelse: Kiprelæ 16A 250V 1sl sp.230VTil impulsstyring af lysinstallationer.Mærkestrøm In: 16A AC1Mærkespænding Un: 230VACSpolespænding Un: 230VAC/110VDCPulslængde: min. 50ms og maks. 1 time Tiltræksforbrug v. AC drift: 24VA Berøringsbeskyttelse: IP20Tilslutning: 0,75 - 10mm2 Mål: 1 modul a 17,5mmNorm:...

Produktspecifikationer

Mærke: Hager
Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: EPN510
EAN: 3250612369614
Varenr.: 2764758
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kiprelæ 230v 1sl 1m epn510
153,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hager Kiprelæ 16A 1 slutte, 230V AC/110V DC din-skinne, bredde 18 mm, type EPN510
168 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Kiprelæ 230V 1SL 1 modul EPN510
240,28 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Kiprelæ 230V 1SL 1 modul EPN510
240,28 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hager Kiprelæ 16A 1 slutte, 230V AC/110V DC din-skinne, bredde 18 mm, type EPN510 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hager Kiprelæ 16A 1 slutte, 230V AC/110V DC din-skinne, bredde 18 mm, type EPN510 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK127 kr166 krKøb
2Proshop DK127 kr166 krKøb
3MaintainIt153,75 kr153,75 krKøb
4Elvvs.dk168 kr168 krKøb
5EL-GROSSISTEN240,28 kr240,28 krKøb
6EL-NETSALG240,28 kr240,28 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hager Kiprelæ 16A 1 slutte, 230V AC/110V DC din-skinne, bredde 18 mm, type EPN510

PriceData har fulgt prisen på Hager Kiprelæ 16A 1 slutte, 230V AC/110V DC din-skinne, bredde 18 mm, type EPN510 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 122 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 141 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 131 kr.

Den nuværende pris på 127 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Hager Kiprelæ 16A 1 slutte, 230V AC/110V DC din-skinne, bredde 18 mm, type EPN510. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Hager Kiprelæ 16A 1 slutte, 230V AC/110V DC din-skinne, bredde 18 mm, type EPN510 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026127 kr1 kr (1%)
31. maj 2026128 kr9 kr (7%)
30. maj 2026137 kr1 kr (1%)
27. maj 2026138 kr1 kr (1%)
21. maj 2026139 kr1 kr (1%)
17. maj 2026140 kr1 kr (1%)
12. maj 2026141 kr13 kr (10%)
11. maj 2026128 kr1 kr (1%)
10. maj 2026127 kr1 kr (1%)
24. apr. 2026128 kr9 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret