Gå til hovedindhold

Redken Extreme Trio Shampoo + Conditioner 300 ml & Anti Snap 250ml - 850 ml

RedkenShampoo og balsamStrength Complex teknologiReparation af skadet hårEAN: 3474636920198

Redken Extreme Conditioner 300ml styrker og reparerer skadet hår med proteiner og ceramider. Giver glans og styrke til sprødt hår. Køb online idag. Læs mere

Pris fra 138 krtil 338 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 200 kr (59% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 136 kr 10. maj

Sammenlign priser på Redken Extreme Trio Shampoo + Conditioner 300 ml & Anti Snap 250ml - 850 ml og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 138 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Redken hårbalsam Redken Extreme (300 ml)
138 kr
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Redken Extreme Conditioner, 300 ml.
-30%139 kr
Før 199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Redken Extreme Conditioner 300ml
163 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Redken Extreme Conditioner 300 ml
-25%166,5 kr
Før 222 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til I Love Shampoo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Redken Extreme Conditioner 300ml
-20%167,2 kr
Før 209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Redken Extreme Conditioner Conditioner - 300 ml
171 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Redken Extreme Conditioner (300 ml)
-22%174 kr
Før 222 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Redken Extreme Conditioner 300 ml
222 kr
Til butik
Gå til Spartoo DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Hårkur og balsam Redken Extreme Conditioner 300 ml
-7%338 kr
Før 365 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Redken Extreme Trio Shampoo + Conditioner 300 ml & Anti Snap 250ml - 850 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Redken Extreme Trio Shampoo + Conditioner 300 ml & Anti Snap 250ml - 850 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK138 kr177 krKøb
2Brandshop139 kr139 krKøb
3Cocopanda DK163 kr163 krKøb
4NiceHair.dk166,5 kr166,5 krKøb
5I Love Shampoo167,2 kr167,2 krKøb
6NordicFeel DK171 kr171 krKøb
7Bangerhead DK174 kr174 krKøb
8Lyko DK222 kr222 krKøb
9Spartoo DK338 kr376 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Redken Extreme Conditioner 300 ml

Redken

Redken Extreme Conditioner 300ml styrker og reparerer skadet hår med proteiner og ceramider. Giver glans og styrke til sprødt hår. Køb online idag.

• hårbalsam
• styrkende balsam
• skadet hår
• sprødt hår
• hår reparation
• proteiner til hår
• ceramider hår
• Reparation af skadet hår
• Strength Complex teknologi

Beskrivelse

Redken Extreme Conditioner er en avanceret styrkende balsam specielt udviklet til skadet og sprødt hår. Med Redkens eksklusive Strength Complex indeholdende essentielle proteiner og ceramider genopbygger den hårets styrke indefra. Interlock Protein Network og Fortifying Complex reparerer skadede områder og beskytter mod fremtidige skader. Balsammen blødgør håret, giver en smuk glans og gør det lettere at rede igennem. Resultatet er sundere, stærkere og mere modstandsdygtigt hår med naturlig glans. Perfekt til daglig brug på alle hårtyper der har brug for ekstra styrke og beskyttelse.

Specifikationer

Volumen:300 ml
Hårtype:Skadet og sprødt hår
Teknologi:Strength Complex
pH-balance:Citronsyre til pH-balance
Energikilde:100% vedvarende energi
Aktive ingredienser:Proteiner og ceramider

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad gør Redken Extreme Conditioner så effektiv til skadet hår?

Balsammen indeholder Strength Complex med essentielle proteiner og ceramider der genopbygger hårets styrke indefra og reparerer skadede områder.

Hvor ofte kan jeg bruge Redken Extreme Conditioner?

Den er ideel til daglig brug på alle hårtyper og tynger ikke håret ned, men efterlader det med naturlig glans.

Hvordan skal jeg anvende Redken Extreme Conditioner korrekt?

Fordel produktet i nyvasket vådt hår fra rod til spids, lad virke 1-3 minutter og skyl grundigt ud med varmt vand.

Er Redken Extreme Conditioner miljøvenlig?

Ja, produktet er fremstillet med 100% vedvarende energi og emballagen består af op til 93% genbrugt plastik.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Redken Extreme Trio Shampoo + Conditioner 300 ml & Anti Snap 250ml - 850 ml

PriceData har fulgt prisen på Redken Extreme Trio Shampoo + Conditioner 300 ml & Anti Snap 250ml - 850 ml i 182 dage. Laveste pris i perioden er 114 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 135 kr.

Den nuværende pris på 138 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Redken Extreme Trio Shampoo + Conditioner 300 ml & Anti Snap 250ml - 850 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Redken Extreme Trio Shampoo + Conditioner 300 ml & Anti Snap 250ml - 850 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026138 kr1 kr (1%)
12. maj 2026137 kr1 kr (1%)
10. maj 2026136 kr1 kr (1%)
8. maj 2026137 kr1 kr (1%)
5. maj 2026136 kr1 kr (1%)
4. maj 2026137 kr1 kr (1%)
3. maj 2026136 kr1 kr (1%)
2. maj 2026137 kr1 kr (1%)
1. maj 2026136 kr1 kr (1%)
9. apr. 2026137 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret