Gå til hovedindhold

Hårkur og balsam Olaplex No.5P Blonde Enhancer Anti-Yellowing Conditioner 250 ml

OlaplexShampoo og balsamViolette pigmenterHårpleje for blondt hårEAN: 0850045076290

Professionel tonende balsam med Bond Building Technology™ til blondt og gråt hår. Neutraliserer uønskede gule toner og styrker håret. Sulfat-fri. Læs mere

Pris fra 143 krtil 351 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 208 kr (59% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 133 kr 17. maj

Sammenlign priser på Hårkur og balsam Olaplex No.5P Blonde Enhancer Anti-Yellowing Conditioner 250 ml og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 143 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OLAPLEX No.5P Blonde Toning Conditioner 250ml
143 kr
Til butik
Gå til HairOutlet
TrustScore 4 ud af 53,8
Olaplex NO.5P Blonde Enhancer Toning Conditioner, 250ml
-42%149 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Olaplex Nº.5P Blonde Enhancer Toning Conditioner
150 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Olaplex No. 5P Blond Enhancer Toning Conditioner Purple 250 ml
-40%155 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Olaplex No 5P Blonde Enhancer Toning Conditioner 250 ml
165 kr
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Olaplex No. 5P Blonde Enhancer Toning Conditioner, 250 ml.
-35%168 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Staybeautiful
TrustScore 4.5 ud af 54,2
OLAPLEX No.5P Blonde Enhancer Toning Conditioner 250 ml
175 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Olaplex No. 5P Blond Enhancer Toning Conditioner (250 ml)
-28%188 kr
Før 260 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Olaplex No.5P Blonde Enhancer Toning Conditioner 250ml
-24%189 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Olaplex NO.5P Blonde Enhancer Toning Conditioner 250 ml
-25%201,75 kr
Før 269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Olaplex No. 5P Blond Enhancer Toning Conditioner 250 ml
259 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Olaplex No.5P Blond Enhancer Toning Conditioner - 250 ml
259 kr
Til butik
Gå til Spartoo DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Hårkur og balsam Olaplex No.5P Blonde Enhancer Anti-Yellowing Conditioner 250 ml
-13%351 kr
Før 405 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hårkur og balsam Olaplex No.5P Blonde Enhancer Anti-Yellowing Conditioner 250 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hårkur og balsam Olaplex No.5P Blonde Enhancer Anti-Yellowing Conditioner 250 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK143 kr182 krKøb
2HairOutlet149 kr149 krKøb
3Proshop DK150 kr189 krKøb
4Cocopanda DK155 kr155 krKøb
5Beautycos DK165 kr194 krKøb
6Brandshop168 kr168 krKøb
7Staybeautiful175 kr175 krKøb
8Bangerhead DK188 kr188 krKøb
9Teknikproffset DK189 kr238 krKøb
10NiceHair.dk201,75 kr201,75 krKøb
11Lyko DK259 kr259 krKøb
12NordicFeel DK259 kr259 krKøb
13Spartoo DK351 kr389 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Olaplex No.5P Blonde Enhancer Toning Conditioner 250ml

Olaplex

Professionel tonende balsam med Bond Building Technology™ til blondt og gråt hår. Neutraliserer uønskede gule toner og styrker håret. Sulfat-fri.

• Hårpleje for blondt hår
• Violette pigmenter

Beskrivelse

Olaplex No.5P Blonde Enhancer Toning Conditioner er en professionel tonende balsam specielt udviklet til blondt, afbleget og gråt hår. Med patenteret Bond Building Technology™ styrker den hårets bindinger samtidig med at violette pigmenter neutraliserer uønskede gule og varme toner. Balsamen tilfører intens fugt og næring uden at tynge håret, hvilket efterlader det blødt, glansfuldt og synligt sundere. Sulfat-fri, paraben-fri og vegan formula sikrer skånsom pleje af håret. Perfekt til regelmæssig brug for at opretholde kølig, salonfrisk blond farve mellem professionelle behandlinger.

Specifikationer

Type:Tonende balsam
Fri for:Sulfater, parabener, gluten
Volumen:250 ml
Hårtype:Blondt, afbleget, gråt hår
Pigmenter:Violette pigmenter
Teknologi:Patenteret Bond Building Technology™

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor ofte kan jeg bruge Olaplex No.5P tonende balsam?

Du kan bruge balsamen regelmæssigt, typisk 1-2 gange om ugen eller efter behov. Start med mindre hyppig brug for at se hårets reaktion på toningen.

Hvor længe skal jeg lade balsamen virke i håret?

Lad balsamen virke i 2-5 minutter afhængigt af ønsket toningseffekt. Længere indvirkningstid giver stærkere toning af gule undertoner.

Kan jeg bruge produktet på naturligt blondt hår?

Ja, No.5P er effektiv på både naturligt blondt hår og farvet/lysnet hår. Den hjælper med at neutralisere naturlige gule toner.

Er produktet sikkert for kemisk behandlet hår?

Absolut. Bond Building Technology™ er specielt designet til at styrke og reparere kemisk behandlet hår, hvilket gør det perfekt efter farvning eller lysning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hårkur og balsam Olaplex No.5P Blonde Enhancer Anti-Yellowing Conditioner 250 ml

PriceData har fulgt prisen på Hårkur og balsam Olaplex No.5P Blonde Enhancer Anti-Yellowing Conditioner 250 ml i 182 dage. Laveste pris i perioden er 130 kr (registreret d. 23. december 2025), højeste er 156 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 140 kr.

Den nuværende pris på 143 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Hårkur og balsam Olaplex No.5P Blonde Enhancer Anti-Yellowing Conditioner 250 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Hårkur og balsam Olaplex No.5P Blonde Enhancer Anti-Yellowing Conditioner 250 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026143 kr6 kr (4%)
20. maj 2026137 kr4 kr (3%)
17. maj 2026133 kr1 kr (1%)
15. maj 2026134 kr1 kr (1%)
12. maj 2026135 kr1 kr (1%)
10. maj 2026136 kr1 kr (1%)
1. maj 2026137 kr1 kr (1%)
30. apr. 2026138 kr1 kr (1%)
19. apr. 2026139 kr8 kr (5%)
14. apr. 2026147 kr8 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret