Gå til hovedindhold

Gustavsberg NT21 trykanordning BxH: 32x98 mm hvid

GustavsbergSanitetOriginal Gustavsberg kvalitetReservedel til ældre Gustavsberg toiletterEAN: 7391530030715

Komplet NT-21 trykanordning til Gustavsberg toilet model 325 og 344. Hvid skylleknap med tryk 32x95mm. Perfekt reservedel til ældre toiletter fra 1977-1995. Læs mere

Pris fra 135 krtil 199 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 64 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gustavsberg NT21 trykanordning BxH: 32x98 mm hvid og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 135 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gustavsberg nt-21 komplet trykanordning hvid
135 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gustavsberg NT-21 trykknap i hvid
135 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Gustavsberg NT-21 trykanordning komplet
135 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GB NT-21 komplet trykanordning
152,11 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Gustavsberg Trykanordning t/ NT21
169,75 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gustavsberg NT21 trykanordning BxH: 32x98 mm hvid
178 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Gustavsberg trykanordning hvid
181,25 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Nt-21 komplet trykanordning hvid
183,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Gustavsberg NT-21 komplet skylleknap, hvid
189 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Gustavsberg trykanordning NT21
199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gustavsberg NT21 trykanordning BxH: 32x98 mm hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gustavsberg NT21 trykanordning BxH: 32x98 mm hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK135 kr174 krKøb
2LavprisVVS135 kr135 krKøb
3Elvvs.dk135 kr135 krKøb
4EL-GROSSISTEN152,11 kr152,11 krKøb
5VVS.dk169,75 kr169,75 krKøb
6CS MEGASTORE DK178 kr217 krKøb
7vvsfittings.dk181,25 kr181,25 krKøb
8MaintainIt183,75 kr183,75 krKøb
9BilligVVS DK189 kr189 krKøb
10CompletVVS199 kr199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Gustavsberg NT-21 Trykanordning Hvid

Gustavsberg

Komplet NT-21 trykanordning til Gustavsberg toilet model 325 og 344. Hvid skylleknap med tryk 32x95mm. Perfekt reservedel til ældre toiletter fra 1977-1995.

• skylleknap
• trykanordning
• toilet reservedel
• Gustavsberg 325
• Gustavsberg 344
• skyllecisterne
• badeværelse
• VVS
• Reservedel til ældre Gustavsberg toiletter
• Original Gustavsberg kvalitet

Beskrivelse

Gustavsberg NT-21 trykanordning er en komplet skylleknap designet specifikt til toilet model 325 og 344 fra årene 1977-1995. Denne hvide trykanordning har standardmålene 32x95mm og sikrer optimal funktionalitet i ældre Gustavsberg skyllecisterne. Som original reservedel fra Gustavsberg garanterer den perfekt pasform og lang holdbarhed. Produktet indeholder alle nødvendige komponenter til nem installation og erstatter defekte eller slidte skylleknapper. Med sin klassiske hvide finish passer den perfekt til eksisterende badeværelsesindretning og opretholder toilettets originale design. Ideel til håndværkere og private, der ønsker en pålidelig løsning til reparation af deres Gustavsberg toilet.

Specifikationer

EAN:7391530030715
Mål:32x95 mm
Type:Komplet trykanordning
Farve:Hvid
Periode:1977-1995
Kompatibilitet:Gustavsberg model 325 og 344
Leverandør varenummer:GB1929900208

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvilke Gustavsberg toilet modeller passer denne trykanordning til?

NT-21 trykanordningen passer til Gustavsberg toilet model 325 og 344, som blev produceret i perioden 1977-1995.

Hvad er målene på denne skylleknap?

Trykanordningen har standardmålene 32x95 mm og er designet til at passe præcist i de originale Gustavsberg skyllecisterne.

Er dette en komplet trykanordning eller skal der købes ekstra dele?

Dette er en komplet NT-21 trykanordning med alle nødvendige komponenter til installation. Der skal ikke købes yderligere dele.

Kan jeg selv installere denne trykanordning?

Ja, trykanordningen er designet til nem installation. Den erstatter den eksisterende defekte enhed og kræver kun grundlæggende værktøj.

Hvad er garantien på denne Gustavsberg reservedel?

Som original Gustavsberg reservedel er produktet dækket af producentens standardgaranti og sikrer lang holdbarhed og pålidelig funktion.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gustavsberg NT21 trykanordning BxH: 32x98 mm hvid

PriceData har fulgt prisen på Gustavsberg NT21 trykanordning BxH: 32x98 mm hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 134 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 165 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 146 kr.

Den nuværende pris på 135 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Gustavsberg NT21 trykanordning BxH: 32x98 mm hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Gustavsberg NT21 trykanordning BxH: 32x98 mm hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 2026135 kr14 kr (9%)
29. apr. 2026149 kr14 kr (10%)
20. jan. 2026135 kr1 kr (1%)
31. dec. 2025134 kr3 kr (2%)
24. dec. 2025137 kr12 kr (8%)
22. dec. 2025149 kr16 kr (10%)
21. dec. 2025165 kr16 kr (11%)
20. dec. 2025149 kr16 kr (10%)
19. dec. 2025165 kr16 kr (11%)
13. dec. 2025149 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret