Gå til hovedindhold

Gustavsberg 9M16 Hygienic/Artic sde med soft closing hvid

GustavsbergSanitetSoft closing og antibakteriel overfladeModerne badeværelser med fokus på hygiejne og komfortEAN: 4047289718109

Villeroy & Boch GBG 9M16 Hygienic/Artic toiletsæde med soft closing funktion i hvid. Høj kvalitet, antibakteriel overflade og stille lukning. Læs mere

Pris fra 530 krtil 709 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 179 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 499 kr 29. maj

Sammenlign priser på Gustavsberg 9M16 Hygienic/Artic sde med soft closing hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 530 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Gustavsberg 9M16 Hygienic/Artic sde med soft closing hvid
530 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gustavsberg hygienic flush sæde med soft close
530 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GBG 9M16 Hygienic/Artic sæde med soft closing hvid
538 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gustavsberg Artic toiletbræt, soft close, aftagelig, hvid
539 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Gustavsberg Artic toiletsæde, soft close, aftagelig, hvid
709 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gustavsberg 9M16 Hygienic/Artic sde med soft closing hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gustavsberg 9M16 Hygienic/Artic sde med soft closing hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK530 kr530 krKøb
2Proshop DK530 kr569 krKøb
3CS MEGASTORE DK538 kr577 krKøb
4LavprisVVS539 kr539 krKøb
5BilligVVS DK709 kr709 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Villeroy & Boch GBG 9M16 Hygienic/Artic toiletsæde med soft closing hvid

Gustavsberg

Villeroy & Boch GBG 9M16 Hygienic/Artic toiletsæde med soft closing funktion i hvid. Høj kvalitet, antibakteriel overflade og stille lukning.

• Moderne badeværelser med fokus på hygiejne og komfort
• Soft closing og antibakteriel overflade

Beskrivelse

GBG 9M16 Hygienic/Artic toiletsæde fra Villeroy & Boch er designet med fokus på hygiejne og komfort. Det innovative Hygienic/Artic design sikrer optimal rengøring med antibakterielle egenskaber. Soft closing funktionen eliminerer støj og forlænger produktets levetid. Fremstillet i holdbar hvid finish der modstår pletter og gulning. Med universelle monteringsbeslag passer sædet til de fleste standard toiletter. Det ergonomiske design giver maksimal komfort, mens den glatte overflade gør rengøring nem og effektiv. Ideel til moderne badeværelser hvor kvalitet og funktionalitet er i fokus.

Specifikationer

farve:Hvid
vægt:Ca. 2,5 kg
lukning:Soft closing hængsler
materiale:Duroplast
dimensioner:Standard toiletsæde størrelse
antibakteriel:Hygienic overflade
monteringssystem:Universal monteringsbeslag

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Passer dette toiletsæde til mit toilet?

GBG 9M16 har universelle monteringsbeslag der passer til de fleste standard toiletter. Kontroller at dit toilet har standard hulmål på 10-21 cm mellem boltene.

Hvad betyder Hygienic/Artic teknologien?

Hygienic/Artic er Villeroy & Bochs patenterede overfladeteknologi med antibakterielle egenskaber der forhindrer bakterievækst og gør rengøring nemmere.

Hvor stille er soft closing funktionen?

Soft closing hængslerne sikrer helt lydløs lukning og forhindrer smæk. Dette forlænger også produktets levetid ved at reducere slid på hængsler.

Hvordan rengøres toiletsædet bedst?

Brug milde rengøringsmidler og en blød klud. Den glatte Hygienic overflade gør rengøring nem og effektiv. Undgå skuremidler der kan beskadige overfladen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gustavsberg 9M16 Hygienic/Artic sde med soft closing hvid

PriceData har fulgt prisen på Gustavsberg 9M16 Hygienic/Artic sde med soft closing hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 499 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 552 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 530 kr.

Den nuværende pris på 530 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Gustavsberg 9M16 Hygienic/Artic sde med soft closing hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Gustavsberg 9M16 Hygienic/Artic sde med soft closing hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026530 kr31 kr (6%)
29. maj 2026499 kr31 kr (6%)
27. maj 2026530 kr8 kr (1%)
22. maj 2026538 kr8 kr (2%)
15. maj 2026530 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026531 kr21 kr (4%)
18. apr. 2026552 kr21 kr (4%)
6. mar. 2026531 kr14 kr (3%)
6. jan. 2026545 kr17 kr (3%)
21. dec. 2025528 kr21 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret