Gå til hovedindhold

Gulvtæppe Bloomingville Cat jute 150 x 245 cm sort

BloomingvilleTæpperNaturlig juteModerne indretningEAN: 5711173273461

Bloomingville Cat Tæppe i naturlig jute med smukt vævet mønster af diagonale linjer og sorte diamanter. Moderne skandinavisk design perfekt til stuen. Læs mere

Pris fra 1.199 krtil 4.849 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 3.650 kr (75% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 999,95 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Gulvtæppe Bloomingville Cat jute 150 x 245 cm sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1199 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bloomingville - Cat Tæppe, Sort, Jute, 245x150 cm
-82%1.199 kr
Før 6.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hoejgaardbrugskunst.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
BLOOMINGVILLE CAT TÆPPE JUTE SORT - 245
-45%3.549 kr
Før 6.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gulvtæppe Bloomingville Cat jute 150 x 245 cm sort
4.849 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gulvtæppe Bloomingville Cat jute 150 x 245 cm sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gulvtæppe Bloomingville Cat jute 150 x 245 cm sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Rikki Tikki Shop1.199 kr1.199 krKøb
2Hoejgaardbrugskunst.dk3.549 kr3.549 krKøb
3Likehome.dk4.849 kr4.849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bloomingville Cat Tæppe

Bloomingville

Bloomingville Cat Tæppe i naturlig jute med smukt vævet mønster af diagonale linjer og sorte diamanter. Moderne skandinavisk design perfekt til stuen.

• gulvtæppe
• tæppe
• bloomingville tæppe
• jute tæppe
• sort tæppe
• skandinavisk tæppe
• moderne tæppe
• Moderne indretning
• Naturlig jute

Beskrivelse

Bloomingville Cat Tæppe er et elegant og moderne gulvtæppe fremstillet af 100% naturlig jute. Tæppet har et karakteristisk vævet design med diagonale linjer og geometriske sorte diamantmønstre, der giver et sofistikeret og tidløst udtryk til din boligindretning. Med dimensionerne 150x245 cm er det perfekt til større rum som stuen eller soveværelset. Jutens naturlige egenskaber gør tæppet slidstærkt og bæredygtigt, mens den tunge kvalitet på 13-15 kg sikrer, at det ligger stabilt på gulvet. Tæppet er garnfarvet i sort, hvilket sikrer langvarig farveægthed. Det moderne geometriske design passer perfekt til både skandinavisk minimalisme og urbane indretningsstile. Cat-serien fra Bloomingville er kendt for sin høje kvalitet og tidløse æstetik, der skaber varme og karakter i hjemmet.

Specifikationer

tema:skandinavisk/nordisk
farve:sort (garnfarvet)
pleje:pletrengøring anbefales
vægt:13-15 kg
design:diagonale linjer og diamantmønster
tykkelse:tung kvalitet
materiale:100% naturlig jute
anvendelse:indendørs brug
dimensioner:150 x 245 cm
kollektioner:Cat-serien

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er tæppet lavet af miljøvenlige materialer?

Ja, Cat-tæppet er fremstillet af 100% naturlig jute, som er et bæredygtigt og miljøvenligt materiale.

Hvor tungt er tæppet?

Tæppet vejer mellem 13-15 kg, hvilket sikrer at det ligger stabilt på gulvet uden at skride.

Hvordan rengør jeg tæppet?

På grund af jutens naturlige egenskaber anbefales pletrengøring. Undgå at tørre hele tæppet, da det kan skade materialets struktur.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gulvtæppe Bloomingville Cat jute 150 x 245 cm sort

PriceData har fulgt prisen på Gulvtæppe Bloomingville Cat jute 150 x 245 cm sort i 178 dage. Laveste pris i perioden er 999,95 kr (registreret d. 31. marts 2026), højeste er 3.549 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.317 kr.

Den nuværende pris på 1.199 kr er 48% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Gulvtæppe Bloomingville Cat jute 150 x 245 cm sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Gulvtæppe Bloomingville Cat jute 150 x 245 cm sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.199 kr159 kr (15%)
27. maj 20261.040 kr40,05 kr (4%)
14. apr. 2026999,95 kr40,05 kr (4%)
13. apr. 20261.040 kr40,05 kr (4%)
31. mar. 2026999,95 kr40,05 kr (4%)
28. mar. 20261.040 kr429,95 kr (29%)
27. mar. 20261.469,95 kr40,05 kr (3%)
26. mar. 20261.510 kr40,05 kr (3%)
8. mar. 20261.469,95 kr40,05 kr (3%)
7. mar. 20261.510 kr40,05 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret