Gå til hovedindhold

G.Skill Flare X5 DDR5-6000 - 32GB - CL28 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort

G.SkillRAMEAN: 4713294237590
Pris fra 4.476 krtil 5.189 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 713 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.403 kr 3. maj

Sammenlign priser på G.Skill Flare X5 DDR5-6000 - 32GB - CL28 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4476 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
G.Skill Flare X5 DDR5 SDRAM 32GB kit CL28 Ikke-ECC DIMM 288-PIN
4.476 kr
Til butik
G.Skill Flare X5 DDR5 SDRAM 32GB kit CL28 Ikke-ECC DIMM 288-PIN billede

Produktinformation

G.Skill Flare X5 - DDR5 - sæt - 32 GB: 2 x 16 GB - DIMM 288-PIN lav profil - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL28 - 1.4 V - ikke bufferet - ikke-ECC - mat sort

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Artikel nr.: F5-6000J2836G16GX2-FX5
EAN: 4713294237590
Varenr.: 1002762287
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
G.Skill Flare X5 DDR5-6000 - 32GB - CL28 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort
4.499 kr
Til butik
G.Skill Flare X5 DDR5-6000 - 32GB - CL28 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 32GB: 2 x 16GB (Dual Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 6000 MHz (MT/s) / PC5-48000, CAS Latency: 28-36-36-96, spænding: 1.4 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter AMD EXPO & Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black - Designet til DDR5-aktiverede AMD AM5-platforme er Flare X5-seriens DDR5-hukommelse bygget til høj ydeevne i et lavprofildesign. Med AMD EXPO-overclockingprofiler for nem hukommelsesoverclocking kan brugere let aktivere overclocket ydeevne ved blot at aktivere EXPO i BIOS på kompatible systemer. Mat Minimalisme: Fås i mat sort eller mat hvid og har et minimalistisk design inspireret af klassiske racerstriber og grilldesign, hvilket gør den ideel til en bred vifte af build-temaer med sit enkle udtryk. Kompakt Lavprofil Design: Med en lav profilhøjde på kun 33 mm er Flare X5 et ideelt valg til kompakte PC-builds eller systemer med store CPU-kølere.

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Kategori: RAM
Artikel nr.: F5-6000J2836G16GX2-FX5
EAN: 4713294237590
Varenr.: 3319446
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
G.Skill Flare X5 DDR5 6000MHz 32GB
4.755 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
G.Skill Flare X5 DDR5 SDRAM 32GB kit CL28 Ikke-ECC DIMM 288-PIN
5.189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Flare X5 DDR5-6000 - 32GB - CL28 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill Flare X5 DDR5-6000 - 32GB - CL28 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.476 kr4.476 krKøb
2Proshop DK4.499 kr4.499 krKøb
3Komplett DK4.755 kr4.755 krKøb
4Ultrashop5.189 kr5.189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for G.Skill Flare X5 DDR5-6000 - 32GB - CL28 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på G.Skill Flare X5 DDR5-6000 - 32GB - CL28 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 3.499 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 4.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.408 kr.

Den nuværende pris på 4.476 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for G.Skill Flare X5 DDR5-6000 - 32GB - CL28 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for G.Skill Flare X5 DDR5-6000 - 32GB - CL28 - Dual Channel (2 pcs) - AMD EXPO & Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20264.476 kr48 kr (1%)
30. maj 20264.428 kr24 kr (1%)
28. maj 20264.452 kr24 kr (1%)
26. maj 20264.476 kr48 kr (1%)
23. maj 20264.428 kr24 kr (1%)
22. maj 20264.452 kr24 kr (1%)
20. maj 20264.476 kr63 kr (1%)
17. maj 20264.413 kr10 kr (0%)
16. maj 20264.423 kr14 kr (0%)
15. maj 20264.409 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret