Gå til hovedindhold

G.Skill AEGIS DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

G.SkillRAMEAN: 4719692013453
Pris fra 961 krtil 1.139 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 178 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 817 kr 15. apr.

Sammenlign priser på G.Skill AEGIS DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 961 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
G.Skill AEGIS DDR4 16GB 3000MHz CL16 Ikke-ECC
961 kr
Til butik
G.Skill AEGIS DDR4 16GB 3000MHz CL16 Ikke-ECC billede

Produktinformation

G.Skill AEGIS - DDR4 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 3000 MHz / PC4-24000 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Artikel nr.: F4-3000C16S-16GISB
EAN: 4719692013453
Varenr.: 993239989
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
G.Skill AEGIS DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort
999 kr
Til butik
G.Skill AEGIS DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 1 x 16GB (Single Channel), DIMM 288-pin, DDR4, hastighed: 3000 MHz (MT/s) / PC4-24000, CAS Latency: 16-18-18-38, spænding: 1.35 volt, ikke bufferet, ikke-ECC, understøtter Intel XMP profiler, farve: black / red

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Kategori: RAM
Artikel nr.: F4-3000C16S-16GISB
EAN: 4719692013453
Varenr.: 2654700
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
G.Skill AEGIS DDR4 16GB 3000MHz CL16 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk
1.049 kr
Til butik
G.Skill AEGIS DDR4 16GB 3000MHz CL16 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Opgrader dit setup med G.Skill AEGIS DDR4 16GB 3000MHz CL16 Ikke-ECC hukommelsesmodul og mærk forskellen med højere hastighed og stabilitet i dit system. Dette hukommelsesmodul er designet til at levere top-performance for gamere, entusiaster, og professi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Kategori: Computer Ram
EAN: 4719692013453
Varenr.: 42480530096365
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
G.Skill AEGIS DDR4 16GB 3000MHz CL16 Ikke-ECC
1.139 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill AEGIS DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill AEGIS DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK961 kr961 krKøb
2Proshop DK999 kr1.038 krKøb
3Geekd1.049 kr1.049 krKøb
4Ultrashop1.139 kr1.139 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for G.Skill AEGIS DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på G.Skill AEGIS DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 682 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 909 kr.

Den nuværende pris på 961 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for G.Skill AEGIS DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for G.Skill AEGIS DDR4-3000 - 16GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026961 kr82 kr (9%)
24. maj 2026879 kr120 kr (12%)
23. maj 2026999 kr42 kr (4%)
22. maj 2026957 kr10 kr (1%)
21. maj 2026967 kr9 kr (1%)
20. maj 2026976 kr9 kr (1%)
19. maj 2026985 kr14 kr (1%)
16. maj 2026999 kr69 kr (7%)
15. maj 2026930 kr9 kr (1%)
14. maj 2026939 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret