Gå til hovedindhold

G.Skill AEGIS DDR3 16GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC

G.SkillRAMEAN: 4719692000378
Pris fra 648 krtil 829 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 181 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 422 kr 20. mar.

Sammenlign priser på G.Skill AEGIS DDR3 16GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 648 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
G.Skill AEGIS DDR3 16GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC
648 kr
Til butik
G.Skill AEGIS DDR3 16GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC billede

Produktinformation

G.Skill AEGIS F3-1600C11D-16GIS - DDR3 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 240-pin - 1600 MHz / PC3-12800 - CL11 - 1.5 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Artikel nr.: F3-1600C11D-16GIS
EAN: 4719692000378
Varenr.: 987673292
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
G.Skill AEGIS DDR3-1600 C11 DC - 16GB
684 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
G.Skill AEGIS DDR3 16GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC
829 kr
Til butik
G.Skill AEGIS DDR3 16GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC billede

Produktinformation

GSkill AEGIS DDR3 16GB Kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC Opgrader din computers ydeevne med GSkill AEGIS DDR3 16GB kit. Dette RAM-kit leverer en hurtig hastighed på 1600MHz og en CL11 latency, der sikrer jævn multitasking og hurtigere belastningstider i dine appl...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: G.Skill
Kategori: RAM
EAN: 4719692000378
Varenr.: 96939

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill AEGIS DDR3 16GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G.Skill AEGIS DDR3 16GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK648 kr648 krKøb
2Proshop DK684 kr723 krKøb
3Ultrashop829 kr829 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for G.Skill AEGIS DDR3 16GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC

PriceData har fulgt prisen på G.Skill AEGIS DDR3 16GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC i 182 dage. Laveste pris i perioden er 325 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 704 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 529 kr.

Den nuværende pris på 648 kr er 22% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for G.Skill AEGIS DDR3 16GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for G.Skill AEGIS DDR3 16GB kit 1600MHz CL11 Ikke-ECC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026648 kr1 kr (0%)
30. maj 2026647 kr2 kr (0%)
29. maj 2026645 kr2 kr (0%)
25. maj 2026647 kr3 kr (0%)
23. maj 2026644 kr1 kr (0%)
22. maj 2026643 kr2 kr (0%)
17. maj 2026645 kr1 kr (0%)
13. maj 2026644 kr1 kr (0%)
12. maj 2026645 kr2 kr (0%)
9. maj 2026647 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret