Gå til hovedindhold

Grundfos dykpumpe sqe 2-55 med 1,5 meter kabel

GrundfosSanitetEAN: 5700396502489
Pris fra 8.223 krtil 10.400 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.177 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grundfos dykpumpe sqe 2-55 med 1,5 meter kabel og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8223 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos SQE 2-55 3" dykpumpe
-18%8.223 kr
Før 9.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grundfos SQE 2-55 3" dykpumpe billede

Produktinformation

Effektiv Grundfos dykpumpe til din vandforsyning Denne dykpumpe er nem at installere med et 5 meter kort motor kabel og kan bruges med en konstant trykpakke uden pumpe. Installation bliver let med de medfølgende underkabler og kabelstik. Funktioner og for...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grundfos
Kategori: Afløb & kloak
Størrelse: 3 inch
EAN: 5700396502489
Varenr.: 388442455
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos Dykpumpe SQE 2-55 med 1,5 meter kabel
8.261 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grundfos SQE 2-55 3" dykpumpe
-7%8.499 kr
Før 9.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grundfos SQE 2-55 3" dykpumpe billede

Produktinformation

Pålidelig Grundfos dykpumpe til din vandforsyning Er du på udkig efter en effektiv løsning til at opsamle grundvand eller øge vandtrykket i dit hjem? Denne pumpe er let at tilpasse med et 5 meter kort motor kabel og kan bruges med en konstant trykpakke ud...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grundfos
Kategori: Dræn & kloak
Størrelse: 3 inch
EAN: 5700396502489
Varenr.: 388442455
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Grundfoss dykpumpe sqe2-55 m/1,5m kabel
8.587 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos dykpumpe sqe 2-55 med 1,5 meter kabel
9.096 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grundfos SQE 2-55 3" dykpumpe
10.369 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Grundfos SQE dykpumpe 2-55 0,70kW 1x240V 50Hz
10.400 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grundfos dykpumpe sqe 2-55 med 1,5 meter kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grundfos dykpumpe sqe 2-55 med 1,5 meter kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS8.223 kr8.223 krKøb
2CS MEGASTORE DK8.261 kr8.261 krKøb
3CompletVVS8.499 kr8.499 krKøb
4Elvvs.dk8.587 kr8.587 krKøb
5Proshop DK9.096 kr9.096 krKøb
6BilligVVS DK10.369 kr10.369 krKøb
7vvsfittings.dk10.400 kr10.400 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grundfos dykpumpe sqe 2-55 med 1,5 meter kabel

PriceData har fulgt prisen på Grundfos dykpumpe sqe 2-55 med 1,5 meter kabel i 182 dage. Laveste pris i perioden er 7.834 kr (registreret d. 4. januar 2026), højeste er 9.095 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.488 kr.

Den nuværende pris på 8.223 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Grundfos dykpumpe sqe 2-55 med 1,5 meter kabel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Grundfos dykpumpe sqe 2-55 med 1,5 meter kabel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20268.223 kr200 kr (2%)
6. maj 20268.423 kr548 kr (6%)
29. mar. 20268.971 kr122 kr (1%)
27. mar. 20269.093 kr1 kr (0%)
26. mar. 20269.094 kr1 kr (0%)
25. mar. 20269.095 kr1 kr (0%)
24. mar. 20269.094 kr1 kr (0%)
22. mar. 20269.095 kr1 kr (0%)
21. mar. 20269.094 kr1 kr (0%)
25. jan. 20269.095 kr1.071 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret