Gå til hovedindhold

Grohe termostatelement - t/Rapido boks, termostat-Kompaktkartusche 3/4 47483000

GroheSanitetVVS reparation og vedligeholdelseEAN: 4005176815409

Grohe Termostat-Kompaktkartusche 3/4" er et kompakt termostatelement til nye Grohtherm og Rapido indbygningssystemer med TurboStat teknologi. Læs mere

Pris fra 872 krtil 1.158,75 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 286,75 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grohe termostatelement - t/Rapido boks, termostat-Kompaktkartusche 3/4 47483000 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 872 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Termostatelement til ny Grohtherm 3/4" t/Rapido boks
-10%872 kr
Før 969 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe termostatelement - t/Rapido boks, termostat-Kompaktkartusche 3/4 47483000
926 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe compact termostat 3/4" til Rapido T indbygning
990 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Grohe termostatelement 3/4 Termostat-Kompaktkartusche 3/4
994 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Termostat kompaktkartusche 3/4"
1.043,38 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe termostatdel compact patron 3/4" t/Rapido T indbygningsdel
1.065 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE termostatelement 3/4 Termostat-Kompaktkartusche 3/4
1.158,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe termostatelement - t/Rapido boks, termostat-Kompaktkartusche 3/4 47483000 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe termostatelement - t/Rapido boks, termostat-Kompaktkartusche 3/4 47483000 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS872 kr872 krKøb
2CS MEGASTORE DK926 kr965 krKøb
3LavprisVVS990 kr990 krKøb
4Elvvs.dk994 kr994 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.043,38 kr1.043,38 krKøb
6BilligVVS DK1.065 kr1.065 krKøb
7vvsfittings.dk1.158,75 kr1.158,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Termostat-Kompaktkartusche 3/4"

Grohe

Grohe Termostat-Kompaktkartusche 3/4" er et kompakt termostatelement til nye Grohtherm og Rapido indbygningssystemer med TurboStat teknologi.

• grohe kartusche
• termostat patron
• grohtherm reservedel
• rapido termostatelement
• vvs kartusche
• VVS reparation og vedligeholdelse

Beskrivelse

Grohe Termostat-Kompaktkartusche 3/4" (modelnr. 47483000) er en kompakt termostatkartusche designet til Grohes moderne VVS-systemer. Dette termostatelement er kompatibelt med nye Grohtherm armaturer og Rapido T indbygningsdele. Kartuschen anvender Grohes TurboStat teknologi for præcis temperaturkontrol og sikkerhed. Produktet er fremstillet i Tyskland med Grohes velkendte kvalitet og holdbarhed. Dimensionen 3/4" gør den velegnet til standard VVS-installationer. Kartuschen sikrer stabil vandtemperatur og beskytter mod pludselige temperaturændringer.

Specifikationer

type:Termostat-Kompaktkartusche
model:47483000
vægt:0.153 kg
dimension:3/4 tommer
teknologi:TurboStat
anvendelse:Termostatkontrol
produceret:Tyskland
kompatibilitet:Grohtherm og Rapido systemer
leverandørnummer:47483000

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke systemer er kartuschen kompatibel med?

Grohe Termostat-Kompaktkartusche 3/4" er kompatibel med nye Grohtherm armaturer og Rapido T indbygningsdele.

Hvad er TurboStat teknologi?

TurboStat er Grohes avancerede termostatteknologi der sikrer præcis temperaturkontrol og beskyttelse mod pludselige temperaturændringer.

Er kartuschen let at udskifte?

Ja, kartuschen er designet til nem udskiftning i kompatible Grohe termostatarmaturer med standard 3/4" tilslutning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe termostatelement - t/Rapido boks, termostat-Kompaktkartusche 3/4 47483000

PriceData har fulgt prisen på Grohe termostatelement - t/Rapido boks, termostat-Kompaktkartusche 3/4 47483000 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 872 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 970 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 940 kr.

Den nuværende pris på 872 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Grohe termostatelement - t/Rapido boks, termostat-Kompaktkartusche 3/4 47483000. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Grohe termostatelement - t/Rapido boks, termostat-Kompaktkartusche 3/4 47483000 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026872 kr54 kr (6%)
26. maj 2026926 kr54 kr (6%)
17. maj 2026872 kr54 kr (6%)
16. maj 2026926 kr54 kr (6%)
10. maj 2026872 kr84 kr (9%)
9. maj 2026956 kr84 kr (10%)
3. maj 2026872 kr54 kr (6%)
17. apr. 2026926 kr4 kr (0%)
15. apr. 2026922 kr18 kr (2%)
6. apr. 2026940 kr29 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret