Gå til hovedindhold

Grohe Solido Monobloc cisterne, betjeningsplade, hvid/krom

GroheSanitetDobbelt skylningBadeværelsesrenoveringEAN: 4005176351143

Grohe Solido Monobloc Hvid indbygningscisterne med selvbærende stålramme og dobbelt skyl. Perfekt løsning til væghængte toiletter på massiv væg. Læs mere

Pris fra 3.499 krtil 4.599 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.100 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.073 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Grohe Solido Monobloc cisterne, betjeningsplade, hvid/krom og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3499 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Solido Monobloc cisterne, betjeningsplade, hvid/krom
-0%3.499 kr
Før 3.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe DIY Solido Monobloc Hvid - 39377LS0
3.505 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Solido Monobloc inklusiv krom betjeningsplade, hvid
3.632 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Solido Monobloc cisterne, betjeningsplade, hvid/krom
3.679 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Grohe Solido Monobloc 113 cm. - Hvid
3.870 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Solido Monobloc Hvid. diy
4.110 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Solido Monobloc cisterne, betjeningsplade, hvid/krom
4.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Solido Monobloc cisterne, betjeningsplade, hvid/krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Solido Monobloc cisterne, betjeningsplade, hvid/krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS3.499 kr3.499 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.505 kr3.704 krKøb
3Proshop DK3.632 kr3.632 krKøb
4LavprisVVS3.679 kr3.679 krKøb
5Elvvs.dk3.870 kr3.870 krKøb
6vvsfittings.dk4.110 kr4.110 krKøb
7BilligVVS DK4.599 kr4.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Solido Monobloc Hvid

Grohe

Grohe Solido Monobloc Hvid indbygningscisterne med selvbærende stålramme og dobbelt skyl. Perfekt løsning til væghængte toiletter på massiv væg.

• indbygningscisterne
• væghængt toilet
• grohe cisterne
• solido monobloc
• toilet cisterne
• wc cisterne
• Badeværelsesrenovering
• Dobbelt skylning

Beskrivelse

Grohe Solido Monobloc Hvid er en professionel indbygningscisterne designet til montering af væghængt toilet på massiv væg. Cisternen leveres med selvbærende stålramme der sikrer stabil og sikker installation. Med 1,13 meter installationshøjde passer den til standardmontage. Systemet inkluderer dobbelt skyllemuligheder med fabriksindstillet 3-6 liter kapacitet, som kan justeres efter behov. Den pneumatiske afløbsventil giver både dobbelt skyl og start/stop funktion. Komplet med befæstigelsesmateriale, 2 WC bolte og keramisk fastgørelse med boltafstand 180/230 mm. Vandtilslutning kan ske fra venstre, højre eller bagfra med integreret hjørneventil. Kondensvandsisoleret for optimal ydelse.

Specifikationer

farve:hvid
vægt:29.30 kg
bredde:67 cm
højde:18 cm
længde:122 cm
stålramme:selvbærende, pulverlakeret
boltafstand:180/230 mm
montagetype:massiv væg
betjeningsplade:Skate cosmopolitan inkluderet
skyllekapacitet:3-6 liter, justerbar
vandtilslutning:1/2 tommer
installationshøjde:113 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke toiletter passer til denne cisterne?

Grohe Solido Monobloc er kompatibel med de fleste væghængte toiletter og leveres med standard boltafstand 180/230 mm for bred kompatibilitet.

Kan skyllemængden justeres?

Ja, cisternen er fabriksindstillet til 3-6 liter, men kan justeres til andre skyllemængder. Med adaptor 42333000 kan den reduceres til 2-4 liter.

Hvad er inkluderet i pakken?

Pakken inkluderer cisterne, selvbærende stålramme, befæstigelsesmateriale, 2 WC bolte, vandtilslutning med hjørneventil og Skate cosmopolitan betjeningsplade.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Solido Monobloc cisterne, betjeningsplade, hvid/krom

PriceData har fulgt prisen på Grohe Solido Monobloc cisterne, betjeningsplade, hvid/krom i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.037 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 3.599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.418 kr.

Den nuværende pris på 3.499 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Grohe Solido Monobloc cisterne, betjeningsplade, hvid/krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Grohe Solido Monobloc cisterne, betjeningsplade, hvid/krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20263.499 kr5 kr (0%)
26. maj 20263.504 kr5 kr (0%)
24. maj 20263.499 kr1 kr (0%)
23. maj 20263.500 kr1 kr (0%)
18. maj 20263.499 kr1 kr (0%)
16. maj 20263.500 kr1 kr (0%)
10. maj 20263.499 kr1 kr (0%)
9. maj 20263.500 kr1 kr (0%)
3. maj 20263.499 kr1 kr (0%)
29. apr. 20263.500 kr23 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret