Gå til hovedindhold

Grohe Red II Duo Køkkenarmatur med C-tud. Str. M med rund kedel og filter. Rustfri Supersteel

GroheVandhanerEAN: 4005176989254
Pris fra 12.977 krtil 22.999 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 10.022 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 12.887 kr 25. maj

Sammenlign priser på Grohe Red II Duo Køkkenarmatur med C-tud. Str. M med rund kedel og filter. Rustfri Supersteel og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 12977 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe GROHE Red Duo Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Krom
12.977 kr
Til butik
Grohe GROHE Red Duo Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Krom billede

Produktinformation

GROHE Red Duo leverer vand, der er opvarmet til 100°, blot ved at trykke på en knap. Så du behøver ikke længere at vente på, at elkedlen koger - eller at skulle finde plads til den på køkkenbordet. Armaturet har et minimalistisk, slankt design. Det kogende vand er perfekt til, når du skal lave te og kaffe, men også til fyldning af gryder og tilberedning af måltider. Funktionen, der leverer kogende vand, aktiveres via børnesikre trykknapper. Den høje C-formede tud gør det nemt at fylde gryder, og tuden har et svingfelt på 150°, hvilket giver total fleksibilitet. GROHE SilkMove sikrer en ubesværet og præcis betjening af grebet. Sikkerheden ved dette produkt har topprioritet - armaturet har en automatisk, oplyst GROHE ChildLock funktion, der betjenes med trykknapper, samt GROHE CoolTouch teknologi, der sikrer, at tudens overflade aldrig bliver for varm at røre ved. Kedlen, der har en energieffektivitet i klasse A, kan også indstilles til ferietilstand, hvor temperaturen begrænses til 60 °C. Kedlen kan på et øjeblik levere op til 3 L kogende vand og er fremstillet af titanium, hvilket giver en enestående beskyttelse mod korrosion, og armaturets slidstærke, matte GROHE SuperSteel belægning vil se ny ud i mange år. GROHE Red filteret reducerer også kalkrester og tungmetaller i vandet, hvilket forlænger både armaturets og kedlens levetid. En mulighed er også at købe Coldfill blandeventilen (40841001), som gør det muligt at udskifte køkkenarmaturet med åbne vandvarmere, der blander ledningsvandet med kogende vand, hvilket også giver kogende vand øjeblikkeligt, så man ikke skal vente på, at vandet opvarmes, samtidig med at der går mindre vand til spilde.

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Blandingsbatterier og armaturer
Artikel nr.: 30083DC1
EAN: 4005176989254
Varenr.: 3275375
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Grohe Red II Duo Køkkenarmatur med C-tud. Str. M med rund kedel og filter. Rustfri Supersteel
14.603 kr
Til butik
Grohe Red II Duo Køkkenarmatur med C-tud. Str. M med rund kedel og filter. Rustfri Supersteel billede

Produktinformation

GROHE Red Duo Armatur og kedel, M-sizebestående af:GROHE Red Duo etgrebs køkkenbatteri inkl. GROHE Red filter (40438000) Ethulsmontage C-tud GROHE ChildLock trykknapper til kogende vand TÜV certificeret tredobbelt elektroniske sikkerhedsforanstaltninger...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Kogende vandhaner
EAN: 4005176989254
Varenr.: 1584603
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Red Duo M køkkenarmatur, kogende vand, stål
16.135 kr
Til butik
Grohe Red Duo M køkkenarmatur, kogende vand, stål billede

Produktinformation

Tap kogende vand på få sekunder direkte fra hanen med et Grohe Red Duo køkkenarmatur. Tilføj det stilfulde Red Duo armatur til din køkkenindretning, og boost køkkenets funktionalitet samtidig med, at du kan nyde den luksus det er at kunne tappe kogende,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Køkkenvasken
Farve: stainless steel
EAN: 4005176989254
Varenr.: 706203816
Gå til Watertrade.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
GROHE Red Duo med Supersteel vandhane i C-tud - Str. M
22.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Red II Duo Køkkenarmatur med C-tud. Str. M med rund kedel og filter. Rustfri Supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Red II Duo Køkkenarmatur med C-tud. Str. M med rund kedel og filter. Rustfri Supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK12.977 kr12.977 krKøb
2Elvvs.dk14.603 kr14.603 krKøb
3BilligVVS DK16.135 kr16.135 krKøb
4Watertrade.dk22.999 kr22.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Red II Duo Køkkenarmatur med C-tud. Str. M med rund kedel og filter. Rustfri Supersteel

PriceData har fulgt prisen på Grohe Red II Duo Køkkenarmatur med C-tud. Str. M med rund kedel og filter. Rustfri Supersteel i 182 dage. Laveste pris i perioden er 12.325 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 12.977 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 12.883 kr.

Den nuværende pris på 12.977 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Grohe Red II Duo Køkkenarmatur med C-tud. Str. M med rund kedel og filter. Rustfri Supersteel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Grohe Red II Duo Køkkenarmatur med C-tud. Str. M med rund kedel og filter. Rustfri Supersteel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202612.977 kr90 kr (1%)
25. maj 202612.887 kr90 kr (1%)
24. maj 202612.977 kr89 kr (1%)
23. maj 202612.888 kr1 kr (0%)
20. maj 202612.887 kr1 kr (0%)
19. maj 202612.888 kr1 kr (0%)
12. maj 202612.887 kr1 kr (0%)
6. maj 202612.888 kr89 kr (1%)
5. maj 202612.977 kr89 kr (1%)
29. apr. 202612.888 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret