Gå til hovedindhold

GROHE Grohtherm Smartcontrol Termostat til indbygning med to ventiler - 29119000

GroheSanitetEAN: 4005176412257
Pris fra 3.532 krtil 4.999 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.467 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.509 kr 9. mar.

Sammenlign priser på GROHE Grohtherm Smartcontrol Termostat til indbygning med to ventiler - 29119000 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3532 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm SmartControl Termostat til indbygning med to ventiler, krom
3.532 kr
Til butik
Grohe Grohtherm SmartControl Termostat til indbygning med to ventiler, krom billede

Produktinformation

Træd ind under en bruser eller ned i et karbad, der ikke vil skuffe dig, takket være Grohtherm SmartControl termostaten til indbygning. Den giver dig mulighed for at præcisionsstyre dit bruse- og karbad, samtidig med at det minimalistiske design vil forbedre ethvert moderne badeværelse. Den innovative SmartControl teknologi gør det muligt for dig at vælge den ønskede vandkilde og regulere vandmængden blot ved at trykke og dreje på en knap. De to ventiler betyder, at du kan skifte ubesværet mellem - eller kombinere - hoved- og håndbruser eller skifte mellem kar og brus. Integreret GROHE TurboStat teknologi forhindrer ubehagelige temperaturudsving. GROHE EasyLogic markeringer og knapper med tekstur og udskiftelige symboler sikrer nem og intuitiv brug. GROHE SafeStop knappen er en familievenlig løsning, fordi den gør det muligt at indstille en maksimumtemperatur på 38° C for at forhindre skoldning - og GROHE SafeStop Plus temperaturbegrænseren (ekstraudstyr) gør det muligt at indstille en yderligere begrænsning på 43 °C som et ekstra sikkerhedsniveau. Vandbesparende GROHE EcoJoy teknologi giver dig mulighed for at reducere gennemstrømningshastigheden uden at gå på kompromis med nydelsen. Takket være GROHE QuickFix systemet kan installationen udføres nemt og hurtigt. Den slanke profil gør det nemt at holde den ren, og den blændende og slidstærke GROHE StarLight krombelægning vil se ny ud i mange år. Med et slankt, rundt design, der er perfekt til det minimalistiske, strømlinede look, vil dette produkt helt sikkert forbedre din badeværelsesindretning. Bemærk, at dette produkt skal installeres i kombination med GROHE Rapido SmartBox (35600000).

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Brus og monteringstilbehoer
Artikel nr.: 29119000
EAN: 4005176412257
Varenr.: 3054385
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GROHE Grohtherm Smartcontrol Termostat til indbygning med to ventiler - 29119000
3.558 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm SmartControl brusearmatur, krom
-10%3.599 kr
Før 3.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grohe Grohtherm SmartControl brusearmatur, krom billede

Produktinformation

Grohtherm SmartControl - En innovativ løsning til dit badeværelse Grohtherm SmartControl er en termostat, der kan monteres i væggen og giver dig mulighed for præcis styring af dit badekar og brusebad, mens den også tilføjer høj komfort. Termostaten har et...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Brus & afskærmning
Farve: chrome
EAN: 4005176412257
Varenr.: 722686204
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm SmartControl brusearmatur, krom
3.675 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Smartcontrol indbygningstermostat med 2 funktioner
3.900 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grotherm Smartcontrol termostat til Rapido smartbox
3.992,06 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Smartcontrol indbygningstermostat med 2 funktioner
4.333,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm SmartControl brusearmatur, krom
4.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Grohtherm Smartcontrol Termostat til indbygning med to ventiler - 29119000 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Grohtherm Smartcontrol Termostat til indbygning med to ventiler - 29119000 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.532 kr3.532 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.558 kr3.558 krKøb
3CompletVVS3.599 kr3.599 krKøb
4LavprisVVS3.675 kr3.675 krKøb
5Elvvs.dk3.900 kr3.900 krKøb
6EL-GROSSISTEN3.992,06 kr3.992,06 krKøb
7vvsfittings.dk4.333,75 kr4.333,75 krKøb
8BilligVVS DK4.999 kr4.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE Grohtherm Smartcontrol Termostat til indbygning med to ventiler - 29119000

PriceData har fulgt prisen på GROHE Grohtherm Smartcontrol Termostat til indbygning med to ventiler - 29119000 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.393 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 3.532 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.485 kr.

Den nuværende pris på 3.532 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 3 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for GROHE Grohtherm Smartcontrol Termostat til indbygning med to ventiler - 29119000. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for GROHE Grohtherm Smartcontrol Termostat til indbygning med to ventiler - 29119000 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. apr. 20263.532 kr23 kr (1%)
9. mar. 20263.509 kr23 kr (1%)
8. mar. 20263.532 kr23 kr (1%)
3. mar. 20263.509 kr23 kr (1%)
20. jan. 20263.532 kr1 kr (0%)
6. jan. 20263.531 kr73 kr (2%)
21. dec. 20253.458 kr65 kr (2%)
20. dec. 20253.393 kr65 kr (2%)
5. dec. 20253.458 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret