Gå til hovedindhold

Grohe Euroeco Cosmopolitan T - Selvlukkende standhane DN 15 36265000

GroheSanitetSelvlukkende funktionOffentlige rum og institutionerEAN: 4005176893131

Grohe Euroeco Cosmopolitan T selvlukkende håndvaskarmatur med 3 justerbare flow gange (7, 15, 30 sek). Vandbesparende teknologi og krom finish. Læs mere

Pris fra 701 krtil 1.065 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 364 kr (34% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 683 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Grohe Euroeco Cosmopolitan T - Selvlukkende standhane DN 15 36265000 og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 701 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Euroeco Cosmopolitan T håndvaskarmatur, krom
-12%701 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Euroeco Cosmopolitan T selvlukkende standhane, krom
734 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Euroeco Cosmopolitan T - Selvlukkende standhane DN 15 36265000
759 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Euroeco Cosmopolitan T håndvaskarmatur, krom
769 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Euroeco Cosmopolitan selvlukkende standhane
796,25 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Grohe Euroeco Cosmopolitan T
799 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Euroeco Cosmopolitan T håndvaskarmatur, krom
799 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Euroeco Cosmopolitan T Selvlukkende standhane, DN 15 - Krom
848 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Euroeco cosmopolitan selvluk standhane
911,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Euroeco Cosmopolitan T selvlukkende standhane
1.065 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Euroeco Cosmopolitan T - Selvlukkende standhane DN 15 36265000 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Euroeco Cosmopolitan T - Selvlukkende standhane DN 15 36265000 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS701 kr701 krKøb
2Proshop DK734 kr773 krKøb
3CS MEGASTORE DK759 kr798 krKøb
4LavprisVVS769 kr769 krKøb
5EL-GROSSISTEN796,25 kr796,25 krKøb
6Homeshop DK799 kr799 krKøb
7BilligVVS DK799 kr799 krKøb
8Elvvs.dk848 kr848 krKøb
9MaintainIt911,25 kr911,25 krKøb
10vvsfittings.dk1.065 kr1.065 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Euroeco Cosmopolitan T Selvlukkende Håndvaskarmatur

Grohe

Grohe Euroeco Cosmopolitan T selvlukkende håndvaskarmatur med 3 justerbare flow gange (7, 15, 30 sek). Vandbesparende teknologi og krom finish.

• selvlukkende hane
• automat hane
• trykknap armatur
• grohe hane
• vandbesparende hane
• håndvask armatur
• institutionsarmatur
• offentlig armatur
• Offentlige rum og institutioner
• Selvlukkende funktion

Beskrivelse

Grohe Euroeco Cosmopolitan T er en selvlukkende standhane designet til håndvaske i offentlige rum og institutioner. Armaturet lukker automatisk efter forudindstillet tid og er kun til koldt eller forblandet vand. Med 3 justerbare flow gange på ca. 7, 15 og 30 sekunder (trykafhængig) og fabriksindstilling på kort tid (7 sek). Udstyret med GROHE EcoJoy teknologi der reducerer vandforbruget til 5,7 l/min og GROHE StarLight krom finish der giver en holdbar og skinnende overflade. Etgrebsmontage med blå/rød markering for koldt/varmt vand. Vandtryk anvendeligt ved 0,5-6,0 bar med minimum tryk på 1,0 bar. Perfekt til skoler, kontorer, hospitaler og andre offentlige faciliteter hvor hygiejne og vandbesparelse er vigtig.

Specifikationer

vægt:760 gram
bredde:14 cm
finish:GROHE StarLight krom
højde:5 cm
længde:19 cm
vandtryk:0,5-6,0 bar
vandtype:koldt eller forblandet
markering:blå/rød
montering:etgreb
teknologi:GROHE EcoJoy
anvendelse:offentlige rum
flow_gange:3 justerbare (7, 15, 30 sek)
tilslutning:DN 15
minimum_tryk:1,0 bar
gennemstrømning:5,7 l/min
fabriksindstilling:kort (7 sek)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder vandet ved at løbe?

Armaturet har 3 justerbare flow gange: kort (ca. 7 sek), mellem (ca. 15 sek) og lang (ca. 30 sek). Fabriksindstillingen er kort.

Kan den bruges til både koldt og varmt vand?

Ja, armaturet er til koldt eller forblandet vand og har blå/rød markering for at vise temperatur.

Hvad er det mindste vandtryk den kræver?

Minimum vandtryk er 1,0 bar, men den fungerer optimalt ved 0,5-6,0 bar.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Euroeco Cosmopolitan T - Selvlukkende standhane DN 15 36265000

PriceData har fulgt prisen på Grohe Euroeco Cosmopolitan T - Selvlukkende standhane DN 15 36265000 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 683 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 741 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 722 kr.

Den nuværende pris på 701 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Grohe Euroeco Cosmopolitan T - Selvlukkende standhane DN 15 36265000. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Grohe Euroeco Cosmopolitan T - Selvlukkende standhane DN 15 36265000 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026701 kr33 kr (4%)
26. maj 2026734 kr33 kr (5%)
17. maj 2026701 kr33 kr (4%)
16. maj 2026734 kr33 kr (5%)
10. maj 2026701 kr33 kr (4%)
9. maj 2026734 kr33 kr (5%)
3. maj 2026701 kr33 kr (4%)
2. maj 2026734 kr7 kr (1%)
27. apr. 2026741 kr7 kr (1%)
15. apr. 2026734 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret