Gå til hovedindhold

GROHE Essentials håndklædestang 450mm - Børstet Cool Sunrise

GroheSanitetPVD-overfladebehandlingBadeværelsesindretningEAN: 4005176429842

Elegant GROHE Essentials håndklædestang med 450mm bredde i børstet cool sunrise finish. Skjulte fastgøringsskruer og Grohe StarLight-finish. Læs mere

Pris fra 458 krtil 543 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 85 kr (16% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GROHE Essentials håndklædestang 450mm - Børstet Cool Sunrise og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 458 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials håndklædestang, 45 cm, børstet messing
-10%458 kr
Før 509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essenceentials Håndklædestang 450 mm Børstet
501 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials Håndklædestang - Børstet Messing
520 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essentials håndklædestang, 45 cm, børstet messing
-1%521 kr
Før 526 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Essentials håndklædestang 450mm - Børstet Cool Sunrise
543 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essentials håndklædestang 450mm - Børstet Cool Sunrise koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essentials håndklædestang 450mm - Børstet Cool Sunrise koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS458 kr458 krKøb
2Proshop DK501 kr540 krKøb
3CS MEGASTORE DK520 kr559 krKøb
4BilligVVS DK521 kr521 krKøb
5Elvvs.dk543 kr543 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

GROHE Essentials Håndklædestang 450mm Børstet Cool Sunrise

Grohe

Elegant GROHE Essentials håndklædestang med 450mm bredde i børstet cool sunrise finish. Skjulte fastgøringsskruer og Grohe StarLight-finish.

• Badeværelsesindretning
• PVD-overfladebehandling

Beskrivelse

GROHE Essentials håndklædestang kombinerer funktionalitet med elegant design i børstet cool sunrise finish. Med en brugbar længde på 450mm og total længde på 504mm er den perfekt til ophængning af flere håndklæder. Den ridsebestandige PVD-overfladebehandling sikrer langvarig holdbarhed, mens de skjulte fastgøringsskruer giver et rent udseende. StarLight-finishen giver et premium look der passer perfekt til moderne badeværelser. Produktet er del af den populære Essentials-serie og kan monteres nemt med Grohes QuickGlue system for boreløs installation. Perfekt til familier der ønsker kvalitet og stil i badeværelset.

Specifikationer

Serie:Essentials
Bredde:450mm
Mærke:GROHE
Materiale:Metal
Overflade:Børstet Cool Sunrise PVD
Varenummer:40688GN1
Fastgøring:Skjulte fastgøringsskruer
Total længde:504mm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen mellem børstet cool sunrise og andre finishes?

Cool sunrise er en varm, børstet messingfarvet finish med PVD-belægning der er mere ridsefast og holdbar end traditionel messing. Den giver et elegant, moderne udseende.

Kan håndklædestangen monteres uden at bore huller?

Ja, du kan bruge Grohes QuickGlue system til boreløs montering. Dette er især praktisk i lejligheder eller hvor man ønsker at undgå permanente ændringer.

Hvor mange håndklæder kan hænge på en 450mm stang?

Med 450mm brugbar længde kan stangen typisk rumme 2-3 normale bade- eller gæstehåndklæder afhængigt af deres tykkelse og hvordan de foldes.

Er produktet dækket af garanti?

Ja, GROHE produkter kommer med fabrikantens standardgaranti. Kontakt din forhandler for specifikke garantibetingelser og registrering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE Essentials håndklædestang 450mm - Børstet Cool Sunrise

PriceData har fulgt prisen på GROHE Essentials håndklædestang 450mm - Børstet Cool Sunrise i 182 dage. Laveste pris i perioden er 458 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 533 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 501 kr.

Den nuværende pris på 458 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for GROHE Essentials håndklædestang 450mm - Børstet Cool Sunrise. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for GROHE Essentials håndklædestang 450mm - Børstet Cool Sunrise de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026458 kr27 kr (6%)
27. maj 2026485 kr16 kr (3%)
26. maj 2026501 kr16 kr (3%)
17. maj 2026485 kr16 kr (3%)
16. maj 2026501 kr16 kr (3%)
10. maj 2026485 kr16 kr (3%)
9. maj 2026501 kr16 kr (3%)
9. mar. 2026485 kr48 kr (9%)
8. mar. 2026533 kr48 kr (10%)
3. mar. 2026485 kr45 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret