Gå til hovedindhold

GROHE Concetto køkkenarmatur, højt udløb, zero, supersteel

GroheVandhanerSuperSteel finish med Zero teknologiModerne køkkenrenovering og opgraderingEAN: 4005176466830

Grohe Concetto køkkenarmatur med SuperSteel finish. SilkMove keramisk patron, Zero teknologi for bly- og nikkelfrit vand. Minimalistisk design. Læs mere

Pris fra 1.719 krtil 1.949 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 230 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.709 kr 18. apr.

Sammenlign priser på GROHE Concetto køkkenarmatur, højt udløb, zero, supersteel og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1719 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Concetto køkkenarmatur, C-tud, supersteel
1.719 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Concetto køkkenarmatur, stål
1.789 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Concetto etgreb C-tud - SuperSteel
1.842 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Concetto køkkenarmatur, højt udløb, zero, supersteel
1.913 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Concetto køkkenarmatur, stål
1.949 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Concetto køkkenarmatur, højt udløb, zero, supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Concetto køkkenarmatur, højt udløb, zero, supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.719 kr1.719 krKøb
2LavprisVVS1.789 kr1.789 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.842 kr1.842 krKøb
4Elvvs.dk1.913 kr1.913 krKøb
5BilligVVS DK1.949 kr1.949 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Concetto køkkenarmatur C-tud SuperSteel

Grohe

Grohe Concetto køkkenarmatur med SuperSteel finish. SilkMove keramisk patron, Zero teknologi for bly- og nikkelfrit vand. Minimalistisk design.

• Moderne køkkenrenovering og opgradering
• SuperSteel finish med Zero teknologi

Beskrivelse

Grohe Concetto køkkenarmatur er den perfekte kombination af minimalistisk design og avanceret funktionalitet. Med sin elegante SuperSteel overflade og karakteristiske høje C-tud giver armaturet et moderne og professionelt look til dit køkken. Den innovative SilkMove 35mm keramisk patron sikrer blød og præcis betjening gennem hele produktets levetid. Grohe Zero teknologien garanterer at armaturet leverer bly- og nikkelfrit vand gennem isolerede indre vandveje. Den praktiske mousseur og justerbare volumenbegrænsning gør armaturet både miljøvenligt og brugbart. Perfekt til moderne familier som ønsker kvalitet og design i ét.

Specifikationer

Finish:SuperSteel børstet stål
Patron:SilkMove 35mm keramisk
Udløb:Højt C-tud med svingtud
Montage:Ethulsmontage
Mousseur:Justerbar volumenbegrænsning
Materiale:Messing med StarLight belægning
Teknologi:Grohe Zero - bly og nikkelfri
Vandbesparelse:EcoJoy vandbesparende funktion

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Er Grohe Concetto armaturet velegnet til moderne køkkener?

Ja, det minimalistiske design med SuperSteel finish passer perfekt til moderne køkkenindretning og giver et professionelt look.

Hvad betyder Grohe Zero teknologi?

Zero teknologien sikrer bly- og nikkelfrit drikkevand gennem isolerede indre vandveje, så du kan drikke vandet direkte fra hanen.

Kan volumenen justeres på armaturet?

Ja, armaturet har en justerbar volumenbegrænsning som del af moussøren, hvilket giver mulighed for vandbesparelse.

Hvor lang holdbarhed har SilkMove patronen?

SilkMove 35mm keramiske patron er designet til minimum 200.000 betjeninger og sikrer blød og præcis kontrol gennem hele produktets levetid.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE Concetto køkkenarmatur, højt udløb, zero, supersteel

PriceData har fulgt prisen på GROHE Concetto køkkenarmatur, højt udløb, zero, supersteel i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.669 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 1.888 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.740 kr.

Den nuværende pris på 1.719 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for GROHE Concetto køkkenarmatur, højt udløb, zero, supersteel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for GROHE Concetto køkkenarmatur, højt udløb, zero, supersteel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.719 kr27 kr (2%)
27. maj 20261.746 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.745 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.746 kr1 kr (0%)
5. maj 20261.747 kr10 kr (1%)
3. maj 20261.737 kr28 kr (2%)
18. apr. 20261.709 kr10 kr (1%)
17. apr. 20261.719 kr10 kr (1%)
9. mar. 20261.709 kr82 kr (5%)
8. mar. 20261.791 kr82 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret