Gå til hovedindhold

Grohe bundventil 1 1/4/ø64mm - u/overl velvet black

GroheSanitetPush-open funktion og velvet black finishModerne badeværelser og håndvaskeEAN: 4005176849909

GROHE bundventil med push-open funktion i velvet black finish. Holdbar belægning og elegant design til moderne badeværelser. Læs mere

Pris fra 463 krtil 813 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 350 kr (43% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grohe bundventil 1 1/4/ø64mm - u/overl velvet black og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 463 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe bundventil, push-open, mat sort
-5%463 kr
Før 489 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe bundventil 1 1/4/ø64mm - u/overl velvet black
585 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Push-up bundventil, Velvet Black
586 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Push up bundventil, sort (velvet black)
645,07 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe bundventil, push-open, mat sort
705 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE bundventil 1 1/4 uden overløb. Velvet black
813 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe bundventil 1 1/4/ø64mm - u/overl velvet black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe bundventil 1 1/4/ø64mm - u/overl velvet black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS463 kr463 krKøb
2CS MEGASTORE DK585 kr624 krKøb
3Proshop DK586 kr625 krKøb
4EL-GROSSISTEN645,07 kr645,07 krKøb
5BilligVVS DK705 kr705 krKøb
6Elvvs.dk813 kr813 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

GROHE Bundventil Push-Open 1 1/4" Velvet Black

Grohe

GROHE bundventil med push-open funktion i velvet black finish. Holdbar belægning og elegant design til moderne badeværelser.

• bundventil
• afløbsventil
• push-open
• tryk-åben
• håndvask ventil
• sort bundventil
• velvet black
• GROHE ventil
• Moderne badeværelser og håndvaske
• Push-open funktion og velvet black finish

Beskrivelse

GROHE bundventil 1 1/4" er en stilfuld afløbsløsning til moderne håndvaske. Med push-open funktionen betjenes ventilen nemt med et enkelt tryk, så du kan åbne og lukke for vandet uden besvær. Den elegante velvet black finish giver et moderne look, mens GROHE Long-Life belægningen sikrer holdbarhed i mange år. Bundventilen passer til både vaske med og uden overløb og har en aftagelig afdækningskappe for nem rengøring. Kvalitetsproduktet er lavet i Tyskland og lever op til GROHEs høje standarder for design og funktionalitet.

Specifikationer

Type:Push-open bundventil
Finish:Velvet Black lakeret mat
Overløb:Ja/Nej kompatibel
Dimension:1 1/4 tommer
Materiale:Messing med GROHE Long-Life belægning
Montering:Standard bundventil gevind
Vedligeholdelse:Aftagelig afdækningskappe

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Passer denne bundventil til min håndvask uden overløb?

Ja, GROHE bundventilen er kompatibel med både vaske med og uden overløb, så den passer til de fleste håndvaske.

Hvordan fungerer push-open mekanismen?

Push-open funktionen gør det nemt at betjene bundventilen med et enkelt tryk. Tryk én gang for at lukke og fylde vasken, tryk igen for at åbne og lade vandet løbe ud.

Hvor holdbar er den velvet black belægning?

GROHE Long-Life belægningen er designet til at modstå daglig brug og bevare sin mat sorte finish i mange år uden at fade eller slides.

Er bundventilen svær at installere?

Bundventilen har standard 1 1/4" gevind og kan monteres af de fleste med grundlæggende VVS-færdigheder. Ved tvivl anbefales professionel installation.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe bundventil 1 1/4/ø64mm - u/overl velvet black

PriceData har fulgt prisen på Grohe bundventil 1 1/4/ø64mm - u/overl velvet black i 181 dage. Laveste pris i perioden er 463 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 586 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 524 kr.

Den nuværende pris på 463 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Grohe bundventil 1 1/4/ø64mm - u/overl velvet black. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Grohe bundventil 1 1/4/ø64mm - u/overl velvet black de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026463 kr122 kr (21%)
26. maj 2026585 kr122 kr (26%)
17. maj 2026463 kr122 kr (21%)
16. maj 2026585 kr122 kr (26%)
10. maj 2026463 kr123 kr (21%)
9. maj 2026586 kr123 kr (27%)
3. maj 2026463 kr26 kr (5%)
22. apr. 2026489 kr96 kr (16%)
17. apr. 2026585 kr96 kr (20%)
13. apr. 2026489 kr96 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret