Gå til hovedindhold

Green Cell EV16 mobil ladeboks til elbil - Type 2, 3,6 kW, 6,5 m, LCD - Sort

Pris fra 1.578 krtil 2.905 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.327 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.554 kr 17. mar.

Sammenlign priser på Green Cell EV16 mobil ladeboks til elbil - Type 2, 3,6 kW, 6,5 m, LCD - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1578 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Green Cell EV PowerCable EV charging station - IEC 62196 Type 2 - 3.6 kW
1.578 kr
Til butik
Green Cell EV PowerCable EV charging station - IEC 62196 Type 2 - 3.6 kW billede

Produktinformation

EV-opladningsstation, 3.6 kW, 16 A (IEC 62196 Type 2), sort

Produktspecifikationer

Mærke: Green Cell
Kategori: Elbil ladere
Artikel nr.: EV16
EAN: 5907813964077
Varenr.: 3191146
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Green Cell EV16 mobil ladeboks til elbil - Type 2, 3,6 kW, 6,5 m, LCD - Sort
1.699 kr
Til butik
Green Cell EV16 mobil ladeboks til elbil - Type 2, 3,6 kW, 6,5 m, LCD - Sort billede

Produktinformation

Effektiv hjemmeladning til din elbilGreen Cell EV16 er en kompakt og brugervenlig ladeboks til elbil, der gør det nemt at lade via almindelig AC-strøm. Den integrerede LCD-skærm giver et klart overblik, mens det faste kabel på 6,5 m med Type 2-stik gør tilslutningen hurtig og bekvem. Med en maksimal enkeltfaset effekt på 3,6 kW passer den perfekt til daglig opladning hjemme eller på farten.Designet til dansk vejr og enkel brugEV16 leveres i sort med integreret ladekabel og robust kabinet, klassificeret til IP66 for beskyttelse mod støv og vand. Den arbejder ved 230 V, 16 A og 50 Hz og er nem at tilslutte via Type C-stik. Driftstemperatur fra -25 til 55 °C gør den velegnet året rundt.Strømkilde: ACBilkontakt: Type 2Maks. effekt (1-faset): 3,6 kWSpænding (1-faset): 230 VStrøm pr. fase: 16 AFrekvens: 50 HzAntal faser: 1Beskyttelse: IP66Driftstemperatur: -25 – 55 °CSkærm: LCD, indbyggetIntegreret ladekabel: JaKabellængde: 6,5 mFarve: SortNetstik: Type C...

Produktspecifikationer

Mærke: Green Cell
Kategori: Ladekabler og Kabelholdere
Vægt: 2.62g
EAN: 5907813964077
Varenr.: 2051807
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Green Cell EV16 mobil ladeboks til elbil - Type 2, 3,6 kW, 6,5 m, LCD - Sort
1.719 kr
Til butik
Green Cell EV16 mobil ladeboks til elbil - Type 2, 3,6 kW, 6,5 m, LCD - Sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Green Cell
Kategori: Ladekabler og Kabelholdere
Vægt: 2.62g
EAN: 5907813964077
Varenr.: 2051807
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Green Cell EV PowerCable EV-opladningsstation - IEC 62196 Type 2 - 3.6 kW
2.905 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Green Cell EV16 mobil ladeboks til elbil - Type 2, 3,6 kW, 6,5 m, LCD - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Green Cell EV16 mobil ladeboks til elbil - Type 2, 3,6 kW, 6,5 m, LCD - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.578 kr1.578 krKøb
2Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
3Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb
4CompuMail DK2.905 kr2.905 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Green Cell EV16 mobil ladeboks til elbil - Type 2, 3,6 kW, 6,5 m, LCD - Sort

PriceData har fulgt prisen på Green Cell EV16 mobil ladeboks til elbil - Type 2, 3,6 kW, 6,5 m, LCD - Sort i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.554 kr (registreret d. 17. marts 2026), højeste er 3.580 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.840 kr.

Den nuværende pris på 1.578 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Green Cell EV16 mobil ladeboks til elbil - Type 2, 3,6 kW, 6,5 m, LCD - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Green Cell EV16 mobil ladeboks til elbil - Type 2, 3,6 kW, 6,5 m, LCD - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.578 kr70 kr (4%)
17. maj 20261.648 kr4 kr (0%)
14. maj 20261.644 kr4 kr (0%)
12. maj 20261.648 kr64 kr (4%)
23. apr. 20261.584 kr50 kr (3%)
22. apr. 20261.634 kr50 kr (3%)
1. apr. 20261.584 kr6 kr (0%)
25. mar. 20261.578 kr46 kr (3%)
21. mar. 20261.624 kr4 kr (0%)
20. mar. 20261.628 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret