Gå til hovedindhold

Sony Gran Turismo 7 (Nordic) - PlayStation 5 PS5 Spil - GEEKD.dk

SonySpilEAN: 0711719765899
Pris fra 199 krtil 1.029 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 830 kr (81% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gran Turismo 7 (Nordic) - PlayStation 5 PS5 Spil - GEEKD.dk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 199 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Gran Turismo 7
199 kr
Til butik
Gran Turismo 7 billede

Produktinformation

Gran Turismo 7 - PS5 - Spil Spil til Playstation 5

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Spil
Artikel nr.: 711719765899
EAN: 0711719765899
Varenr.: 1197067
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gran Turismo 7 (PSVR2) - Sony PlayStation 5 - Racing
-68%209 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gran Turismo 7 (PSVR2) - Sony PlayStation 5 - Racing billede

Produktinformation

Gran Turismo 7 bygger videre på 22 års erfaring for at bringe dig de bedste funktioner fra seriens historie. Uanset om du er en konkurrencekører, samler, finjusteringsbygger, livery-designer, fotograf eller arcade-entusiast - vækk din personlige passion for biler med funktioner inspireret af Gran Turismos fortid, nutid og fremtid. Fra klassiske køretøjer og baner til genindførelsen af den legendariske GT Simulation Mode - oplev de bedste funktioner fra tidligere udgaver af serien. Og hvis du elsker at køre - træn og konkurrer i FIA Championships og Sport Mode*. Men Gran Turismo 7 handler også om mere end bare racerløb. Forfin og skab i den udviklede tuning- og tilpasningsmode, eller forbedr dine færdigheder og racertaktikker gennem Driving School. Oplev de bedste funktioner fra Gran Turismos historie - 22 år i udvikling. Den Ægte Køre Simulator Udforsk alt, hvad Den Ægte Køre Simulator kan tilbyde med nye værktøjer, der hjælper dig med at præge dine køreoplevelser. Drømmegarage Samle, tune, køre og tilpasse hundredevis af biler og skab din drømmegarage samling.* *Internet kræves for de fleste funktioner. PS5™ funktioner: Fantastisk grafik: Beundr renderingkvaliteten gennem ray tracing, med støtte for 4K, HDR og et målrettet 60 FPS billedhastighed.* Hurtig loading: Kom hurtigt til raceevents, saml i lobbyer og modtag venneinvitationer ekstremt hurtigt med en ultra-hurtig SSD. Vælg fra et kæmpe udvalg af biler uden ventetid. Adaptive triggers: Føl forskellen i bremsens pedalvægt ved forskellige følsomhedsintervaller, vibrationerne fra ABS og variation i gaspedalens vægt på forskellige typer biler. Haptisk feedback: Oplev følelsen af dækkontakt med vejen og subtile bump på vejens overflade. Tempest 3D AudioTech på kompatible hovedtelefoner: Fornem placeringen af andre biler og chauffører omkring dig gennem lyd. Hør klar 3D Audio-positionering og rumlig udtrykkelse af dybde og højde i genoplevede scener. *4K og HDR funktioner kræver et kompatibelt 4K- og HDR-TV eller skærm. *PlayStation Plus-medlemskab kræves for at få adgang til online multiplayer.

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Spil
Artikel nr.: 711719765899
EAN: 0711719765899
Varenr.: 3001471
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gran Turismo 7 (Nordic) - PlayStation 5 PS5 Spil - GEEKD.dk
499 kr
Til butik
Gran Turismo 7 (Nordic) - PlayStation 5 PS5 Spil - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Gør dig klar til den nyeste generation af racerspil med det nye Gran Turismo 7 - Det perfekte spil til Racing Simulator! Uanset om du kører kompetitivt eller for sjov, samler, tuner, designer eller fotograferer - så kan du finde din linje med en imponeren...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: PS5 Spil
EAN: 0711719765899
Varenr.: 43334954975469
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Sony Gran Turismo 7 (PS5)
750 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gran Turismo 7
1.029 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gran Turismo 7 (Nordic) - PlayStation 5 PS5 Spil - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gran Turismo 7 (Nordic) - PlayStation 5 PS5 Spil - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK199 kr199 krKøb
2Proshop DK209 kr209 krKøb
3Geekd499 kr499 krKøb
4Teknikproffset DK750 kr799 krKøb
5CompuMail DK1.029 kr1.029 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gran Turismo 7 (Nordic) - PlayStation 5 PS5 Spil - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Gran Turismo 7 (Nordic) - PlayStation 5 PS5 Spil - GEEKD.dk i 183 dage. Laveste pris i perioden er 189 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 472 kr.

Den nuværende pris på 199 kr er 58% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 67% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Gran Turismo 7 (Nordic) - PlayStation 5 PS5 Spil - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Gran Turismo 7 (Nordic) - PlayStation 5 PS5 Spil - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026199 kr400 kr (67%)
27. maj 2026599 kr100 kr (20%)
23. maj 2026499 kr100 kr (17%)
22. maj 2026599 kr100 kr (20%)
2. maj 2026499 kr100 kr (17%)
1. maj 2026599 kr100 kr (20%)
15. apr. 2026499 kr150 kr (23%)
14. apr. 2026649 kr380 kr (141%)
30. mar. 2026269 kr230 kr (46%)
23. feb. 2026499 kr50 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret