Gå til hovedindhold

Google Nest WiFi Pro WiFi 6E -Mesh-järjestelmä, 3-pack

GoogleElektronikEAN: 0193575032245
Pris fra 2.758 krtil 3.829 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.071 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.533 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Google Nest WiFi Pro WiFi 6E -Mesh-järjestelmä, 3-pack og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2758 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Google Nest Wifi Pro 6E 3-pak
2.758 kr
Til butik
Google Nest Wifi Pro 6E 3-pak billede

Produktinformation

Google Nest Wifi Pro giver dig super hurtig og pålidelig Wi-Fi 6E-dækning i hele hjemmet. Den justerer automatisk dit netværks ydelse for at holde alting kørende uden afbrydelser. Den er nem at konfigurere. Den er så smart, at den selv kan holde øje med og diagnosticere almindelige problemer. ● Avanceret Wi-Fi 6E-teknologi ● 2,4 GHz-, 5 GHz- og 6 GHz-bånd ● Op til 2 gange hurtigere end Wi-Fi 6 ● Kombineret hastighed op til 4,2 Gbps ● Dækning i hele hjemmet ● Selvovervågning og diagnosticering ● Simpel konfiguration ● Administration i Google Home-appen ● Automatiske sikkerhedsopdateringer ● Inkluderer børnesikring...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Google
Kategori: Netvaerksudstyr Forlaenger til traadloes
Artikel nr.: GA03690-NO
EAN: 0193575032245
Varenr.: 3112082
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Google Nest Wifi Pro AXE4200 3-pakke
2.989 kr
Til butik
Google Nest Wifi Pro AXE4200 3-pakke billede

Produktinformation

Google Nest Wifi Pro AXE4200 3-pakke er bygget til at give ét samlet trådløst netværk i hele boligen med WiFi 6E (802.11ax) i både 6 GHz, 5 GHz og 2,4 GHz-båndet. Med en angivet wifi-dækning på 320 m² er sættet oplagt til hjem med flere rum, der alle skal dækkes. Stabilt netværk til mange enheder Med en hastighed på 1 Gbit/s og WiFi 6E er systemet bygget til at håndtere netværkstrafik i hjemmet. Streaming, videomøder og smart home-udstyr kan være online samtidig, uden at du skal skifte mellem flere netværk. Hver enhed understøtter op til 100 tilsluttede enheder, hvilket er en fordel i hjem med mange telefoner, computere og smart home-produkter. Tre enheder der arbejder sammen Mesh-opbygningen med tre enheder hjælper dig med at få wifi ud i stue, kontor og øvrige rum. Placerer du dem strategisk, kan du mindske områder med svag dækning og samle hele hjemmenetværket under ét navn. Skal du senere udvide, understøtter systemet op til fem Google Nest Wifi Pro-enheder i alt. Kablede forbindelser hvor du har brug for dem Hver router har 2 x Ethernet-porte (1 Gbit/s), så stationære computere, tv og andre faste enheder kan få en kablet forbindelse. Der medfølger 3 x strømforsyninger (22 W) og et netværkskabel på 2 m, så du kan komme i gang uden ekstra tilbehør. Sikkerhed, hardware og kompatibilitet Sikkerhedsdelen omfatter WPA3-kryptering kombineret med sikker opstart og løbende softwareopdateringer. Hver enhed indeholder en tokernet 64-bit ARM-processor, 1 GB RAM og 4 GB lagerkapacitet. Enhederne vejer 595 g og måler 130 x 117 x 85 mm, så de passer på en hylde eller et bord. Systemet kan ikke kobles sammen med tidligere generationer af Nest Wifi eller Google Wifi, hvilket gør valget enkelt, hvis du starter nyt netværk eller opgraderer samlet. I pakken: Google Nest Wifi Pro AXE4200 3-pakke, 3 x strømforsyninger (22 W), 1 x netværkskabel (2 m).

Produktspecifikationer

Mærke: Google
Kategori: Mesh
Artikel nr.: GA03690-NO
EAN: 0193575032245
Varenr.: 64994
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Google Nest Wifi Pro Tri-band Router Hvid 3-pak
-0%3.186 kr
Før 3.186,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Google Nest WiFi Pro WiFi 6E -Mesh-järjestelmä, 3-pack
3.195 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Google Nest Wifi Pro 6E 3-pak Router - GEEKD.dk
3.390 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Google Nest WiFi Pro, 3 stk. Routere
3.499 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Google Nest Wifi Pro 6E 3-pak
3.829 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Google Nest WiFi Pro WiFi 6E -Mesh-järjestelmä, 3-pack koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Google Nest WiFi Pro WiFi 6E -Mesh-järjestelmä, 3-pack koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.758 kr2.758 krKøb
2Av-Cables DK2.989 kr2.989 krKøb
3Dustin DK3.186 kr3.272,25 krKøb
4Teknikproffset DK3.195 kr3.254 krKøb
5Geekd3.390 kr3.390 krKøb
6Homeshop DK3.499 kr3.499 krKøb
7Ultrashop3.829 kr3.829 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Google Nest WiFi Pro WiFi 6E -Mesh-järjestelmä, 3-pack

PriceData har fulgt prisen på Google Nest WiFi Pro WiFi 6E -Mesh-järjestelmä, 3-pack i 143 dage. Laveste pris i perioden er 2.533 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 3.186 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.886 kr.

Den nuværende pris på 2.758 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 9 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Google Nest WiFi Pro WiFi 6E -Mesh-järjestelmä, 3-pack. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Google Nest WiFi Pro WiFi 6E -Mesh-järjestelmä, 3-pack de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. maj 20262.758 kr6 kr (0%)
9. apr. 20262.764 kr231 kr (9%)
29. mar. 20262.533 kr14 kr (1%)
27. mar. 20262.547 kr56 kr (2%)
26. mar. 20262.603 kr346,95 kr (12%)
21. mar. 20262.949,95 kr39,05 kr (1%)
25. feb. 20262.989 kr10 kr (0%)
23. feb. 20262.999 kr20 kr (1%)
22. feb. 20263.019 kr20 kr (1%)
17. feb. 20262.999 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret