Gå til hovedindhold

Google Nest Wifi Pro - Wi-Fi-system - (router) - op til 120 m2 - mesh 1GbE - Wi-Fi 6E - Multi-Band

GoogleNetværkEAN: 0193575032023
Pris fra 795 krtil 1.126 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 331 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 756 kr 27. maj

Sammenlign priser på Google Nest Wifi Pro - Wi-Fi-system - (router) - op til 120 m2 - mesh 1GbE - Wi-Fi 6E - Multi-Band og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 795 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Google Nest Wifi Pro Wi-Fi-system
795 kr
Til butik
Google Nest Wifi Pro Wi-Fi-system billede

Produktinformation

Google Nest Wifi Pro - Wi-Fi-system - (router) - op til 120 m2 - mesh 1GbE - Wi-Fi 6E - Multi-Band

Produktspecifikationer

Mærke: Google
Artikel nr.: GA03030-NO
EAN: 0193575032023
Varenr.: 1000834346
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Google Nest Wifi Pro - Wi-Fi-system - (router) - op til 120 m2 - mesh 1GbE - Wi-Fi 6E - Multi-Band
810 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi-Fi mesh - Google Nest Wifi Pro (Wi‑Fi 6E, Sne)
-45%879 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wi-Fi mesh - Google Nest Wifi Pro (Wi‑Fi 6E, Sne) billede

Produktinformation

Google Nest Wifi Pro - Wi-Fi-system - (router) - op til 120 m2 - mesh 1GbE - Wi-Fi 6E - Multi-BandGoogle Nest Wifi Pro giver forbindelse til moderne smarte hjem. Dette Wi-Fi-system er designet til at rumme flere tilsluttede enheder og har dual-band-funktioner på 2,4 GHz-, 5 GHz- og 6 GHz-båndene, hvilket sikrer problemfri streaming og browsing på tværs af dine enheder. Med en installeret kapacitet på 4 GB flashhukommelse og 1 GB RAM håndterer systemet forskellige opgaver effektivt. Sikkerhed er en prioritet, med WPA3-kryptering til beskyttelse af dit netværk og forældrekontrol til styring af forbindelsen for familiemedlemmer. Dette system understøtter mesh-netværk, hvilket giver mulighed for udvidet dækning i hele dit hjem. Google Nest Wifi Pro er også IoT-kompatibelt og kan forbindes med en række enheder via Bluetooth Low Energy-teknologi. Med funktioner som Quality of Service (QoS) og enhedsprioritering kan brugerne optimere netværksydelsen til specifikke aktiviteter, uanset om det drejer sig om streaming, gaming eller hjemmearbejde. Inkluderingen af en dual-core CPU forbedrer processorkraften, hvilket gør det lettere at administrere flere forbindelser uden at gå på kompromis med hastigheden.GenereltDataforbindelsesprotokol: EthernetFast EthernetGigabit EthernetIEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E)Dataoverførselshastighed: 4.2 GbpsEgenskaber: ForældrekontrolQoSdobbelt-stream (2x2)båndstyringgæsteadgangsikkerhedsstøvle4K UHD-videostreamingskalerbardobbeltkernet CPUenhedsprioriteringMatter-kompatibilitetEnhedstype: Wi-Fi-system - mesh - 2-port switch ...

Produktspecifikationer

Mærke: Google
Kategori: Netværk
Vægt: 1.08g
EAN: 0193575032023
Varenr.: 1952463
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi-Fi mesh - Google Nest Wifi Pro (Wi‑Fi 6E, Sne)
-44%899 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Google Nest Wifi Pro Wi-Fi-system
979 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Google Nest WiFi Pro trådløs router
1.126 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Google Nest Wifi Pro - Wi-Fi-system - (router) - op til 120 m2 - mesh 1GbE - Wi-Fi 6E - Multi-Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Google Nest Wifi Pro - Wi-Fi-system - (router) - op til 120 m2 - mesh 1GbE - Wi-Fi 6E - Multi-Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK795 kr795 krKøb
2CS MEGASTORE DK810 kr849 krKøb
3Boligcenter DK879 kr879 krKøb
4Vivas DK899 kr968 krKøb
5Ultrashop979 kr979 krKøb
6Teknikproffset DK1.126 kr1.185 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Google Nest Wifi Pro - Wi-Fi-system - (router) - op til 120 m2 - mesh 1GbE - Wi-Fi 6E - Multi-Band

PriceData har fulgt prisen på Google Nest Wifi Pro - Wi-Fi-system - (router) - op til 120 m2 - mesh 1GbE - Wi-Fi 6E - Multi-Band i 124 dage. Laveste pris i perioden er 756 kr (registreret d. 1. april 2026), højeste er 1.109,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 808 kr.

Den nuværende pris på 795 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Google Nest Wifi Pro - Wi-Fi-system - (router) - op til 120 m2 - mesh 1GbE - Wi-Fi 6E - Multi-Band. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Google Nest Wifi Pro - Wi-Fi-system - (router) - op til 120 m2 - mesh 1GbE - Wi-Fi 6E - Multi-Band de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026795 kr18 kr (2%)
31. maj 2026777 kr18 kr (2%)
30. maj 2026795 kr6 kr (1%)
29. maj 2026801 kr37 kr (5%)
28. maj 2026764 kr8 kr (1%)
27. maj 2026756 kr8 kr (1%)
26. maj 2026764 kr1 kr (0%)
25. maj 2026763 kr52 kr (6%)
23. maj 2026815 kr51 kr (7%)
22. maj 2026764 kr50 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret