Gå til hovedindhold

Goobay USB-C 3.1 til RJ45 netværksadapter 2 m CAT6 1 Gbit/s Hvid

GoobayAdaptereEAN: 4040849741760
Pris fra 117 krtil 159 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 42 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 109 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Goobay USB-C 3.1 til RJ45 netværksadapter 2 m CAT6 1 Gbit/s Hvid og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 117 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 74176, 2 m, Cat6, F/UTP (FTP), USB Type-C, RJ-45, Hvid
117 kr
Til butik
Goobay 74176, 2 m, Cat6, F/UTP (FTP), USB Type-C, RJ-45, Hvid billede

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskabler
Farve: 2
Artikel nr.: 74176
EAN: 4040849741760
Varenr.: 21289328
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay USB-C 3.1 til RJ45 netværksadapter 2 m CAT6 1 Gbit/s Hvid
118 kr
Til butik
Goobay USB-C 3.1 til RJ45 netværksadapter 2 m CAT6 1 Gbit/s Hvid billede

Produktinformation

Goobay 74176. Kabellængde: 2 m, Standard for kabler: Cat6, Kabelafskærmning: F/UTP (FTP), Stik 1: USB C, Stik 2: RJ-45, Stikforbindelse kontakter plettering: Nikkel, Dataoverførselshastighed: 1000 Mbit/s, Produktfarve: Hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 74176
EAN: 4040849741760
Varenr.: 1002404197
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
USB?C til RJ45 netværkskabel Goobay, 2 m, Cat6, 1 Gbit/s, hvid
-9%139 kr
Før 152 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
USB?C til RJ45 netværkskabel Goobay, 2 m, Cat6, 1 Gbit/s, hvid billede

Produktinformation

Goobay 74176. Kabellængde: 2 m, Standard for kabler: Cat6, Kabelafskærmning: F/UTP (FTP), Stik 1: USB C, Stik 2: RJ-45, Stikforbindelse kontakter plettering: Nikkel, Dataoverførselshastighed: 1000 Mbit/s, Produktfarve: HvidFunktionerDataoverførselshastighed: 1000 Mbit/sKabelafskærmning: F/UTP (FTP)Kabellængde: 2 mMateriale for kapper: BomuldPolyethylen (PE)Polyvinylchlorid (PVC)Plug and play: JaProduktfarve: HvidStandard for kabler: Cat6Stik 1: USB CStik 1 formfaktor: LigeStik 1 køn: HanstikStik 2: RJ-45Stik 2 formfaktor: LigeStik 2 køn: HanstikStik afskærmning: JaStik skjold materiale: AluminiumStikforbindelse kontakter plettering: NikkelGodkendelserCompliance-certifikater: CE, WEEEVægt & størrelserYdre diameter: 6 mmEmballage indholdAntal pr. pakke: 1 stkEmballeringsdataPakketype: Polybag...

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskort og Bluetooth-adaptere
Vægt: 0.11g
EAN: 4040849741760
Varenr.: 1817583
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay USB-C 3.1 til RJ45 netværksadapter 2 m CAT6 1 Gbit/s Hvid
149 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
USB?C til RJ45 netværkskabel Goobay, 2 m, Cat6, 1 Gbit/s, hvid
-8%159 kr
Før 172 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
USB-C™ 3.1 til RJ45 netværkskabel, Hvid (2m)
159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay USB-C 3.1 til RJ45 netværksadapter 2 m CAT6 1 Gbit/s Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay USB-C 3.1 til RJ45 netværksadapter 2 m CAT6 1 Gbit/s Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK117 kr156 krKøb
2CompuMail DK118 kr118 krKøb
3Boligcenter DK139 kr139 krKøb
4Ultrashop149 kr149 krKøb
5Vivas DK159 kr228 krKøb
6EL-GROSSISTEN159 kr159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay USB-C 3.1 til RJ45 netværksadapter 2 m CAT6 1 Gbit/s Hvid

PriceData har fulgt prisen på Goobay USB-C 3.1 til RJ45 netværksadapter 2 m CAT6 1 Gbit/s Hvid i 166 dage. Laveste pris i perioden er 109 kr (registreret d. 10. april 2026), højeste er 123 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 119 kr.

Den nuværende pris på 117 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Goobay USB-C 3.1 til RJ45 netværksadapter 2 m CAT6 1 Gbit/s Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Goobay USB-C 3.1 til RJ45 netværksadapter 2 m CAT6 1 Gbit/s Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026117 kr1 kr (1%)
11. apr. 2026118 kr9 kr (8%)
10. apr. 2026109 kr10 kr (8%)
15. mar. 2026119 kr4 kr (3%)
11. mar. 2026123 kr4 kr (3%)
6. mar. 2026119 kr4 kr (3%)
5. mar. 2026123 kr4 kr (3%)
4. mar. 2026119 kr4 kr (3%)
18. dec. 2025123 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret