Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), sort, 20 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849941542
Pris fra 104 krtil 149 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 45 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 97 kr 14. maj

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), sort, 20 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 104 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay CAT 6a S/FTP CU 20m Black
104 kr
Til butik
Goobay CAT 6a S/FTP CU 20m Black billede

Produktinformation

goobay - Netværkskabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - SFTP, PiMF - CAT 6a - halogenfri, formet, knastfri - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 94154
EAN: 4040849941542
Varenr.: 988526985
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Goobay CAT 6a S/FTP netværkskabel 20 m - sort (RJ‑45 til RJ‑45, LSZH)
129 kr
Til butik
Goobay CAT 6a S/FTP netværkskabel 20 m - sort (RJ‑45 til RJ‑45, LSZH) billede

Produktinformation

goobay - Netværkskabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 20 m - SFTP, PiMF - CAT 6a - halogenfri, formet, knastfri - sortGenereltAfskærmningsmateriale: Folie, flettetAWG American Wire Gauge: 27/7Belagt stikforbindelse: GuldEgenskaber: HalogenfriformetknastfriSmalpresaflastninglængdeindikationFarve: SortKabel længde: 20 mKappemateriale: Low Smoke Zero Halogen (LSZH)Ledninger pr. kabel: 8 ledningerNetværkskabeltype: Netværkskabel - CAT 6aPar pr. kabel: 4 parTeknologi: SFTP, PiMFForbindelseForbindelsesled: RJ-45 - hanStikforbindelse (anden ende): RJ-45 - hanDiverseOverensstemmelsesstandarder: TIA/EIA-568 - op til 500 MHzPakketype: En gros...

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskabler
Vægt: 0.64g
EAN: 4040849941542
Varenr.: 2081700
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), sort, 20 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)
-40%138 kr
Før 229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), sort, 20 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) billede

Produktinformation

kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) Kabellængde 20 m, Förpackning, : Bulk, Dobbelt afskærmet LAN-kabel med 2x RJ45-stik til tilslutning af netværkskomponenter, CAT-6A-netværkskabel, der er egnet til 10 Gigabit Ethernet 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T, 10/100/1000/10000 Mbit/s, S/FTP samlet afskærmning: afskærmning af aluminiumfolie for de enkelte ledningspar (PiMF) og aluminiumflet afskærmning for kabelkappen, Kobberleder (CU) af høj kvalitet og 3µ forgyldte kontaktflader garanterer en fremragende, højtydende netværksforbindelse. Bøjningsbeskyttelse og stabil kappe beskytter Ethernet-kablet optimalt mod brud på kablet. Snaplåsbeskyttelsen af den RJ45-stikledning forhindrer, at den snaplås kan hænge fast eller brække af, hvilket sikrer en pålidelig internetforbindelse. Internetkablet er CAT-6A-testet (inkl. måleprotokol) og egnet til Power over Ethernet (PoE, PoE+). AWG, : 27/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 59 mm, Specifikation, : CAT 6A, Kabelkappen diameter, : 5.9 mm, Afskærmning klasse, : S/FTP (PiMF), Numre af skærm, : 2 x, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Driftstemperatur op til, : 65 °C, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 500 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Rundkabel, Materiale kabelkappe, : LSZH, Inder leder materiale, : CU (kobber), LSZH overensstemmelse, : ja.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat6
EAN: 4040849941542
Varenr.: C39772
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay CAT 6a S/FTP CU 20m Black
139 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6A S/FTP - Sort - 20m
139 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Goobay CAT 6a S/FTP netværkskabel 20 m - sort (RJ‑45 til RJ‑45, LSZH)
149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), sort, 20 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), sort, 20 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK104 kr104 krKøb
2Boligcenter DK129 kr129 krKøb
3Teknikproffset DK138 kr197 krKøb
4Ultrashop139 kr139 krKøb
5Proshop DK139 kr178 krKøb
6Vivas DK149 kr218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), sort, 20 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), sort, 20 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) i 174 dage. Laveste pris i perioden er 97 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 127 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 109 kr.

Den nuværende pris på 104 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), sort, 20 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), sort, 20 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 2026104 kr7 kr (7%)
14. maj 202697 kr12 kr (11%)
21. mar. 2026109 kr3 kr (3%)
20. mar. 2026106 kr3 kr (3%)
9. jan. 2026109 kr18 kr (14%)
11. dec. 2025127 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret