Gå til hovedindhold

Goldwell dualsenses ultra volume bodifying shampoo volume for fine hair 1L

GoldwellShampooSmartBoostComplex teknologiVolumegivende hårplejeEAN: 4021609029281

Goldwell Dualsenses Ultra Volume Bodifying Shampoo giver øjeblikkelig volume til fint hår. Skånsom rensning uden at tynge håret. Styrker hårrødderne med SmartBoostComplex. Læs mere

Pris fra 179 krtil 286 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 107 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 143 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Goldwell dualsenses ultra volume bodifying shampoo volume for fine hair 1L og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 179 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Goldwell dualsenses ultra volume bodifying shampoo volume for fine hair 1L
179 kr
Til butik
Gå til HairOutlet
TrustScore 4 ud af 53,8
Goldwell Dualsenses Ultra Volume Shampoo, 1000 ml
-64%199 kr
Før 556 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goldwell Dualsenses Ultra Volume Bodifying Shampoo (1000ml)
-33%286 kr
Før 425 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goldwell dualsenses ultra volume bodifying shampoo volume for fine hair 1L koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goldwell dualsenses ultra volume bodifying shampoo volume for fine hair 1L koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Hobbix179 kr179 krKøb
2HairOutlet199 kr199 krKøb
3Bangerhead DK286 kr286 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Goldwell Dualsenses Ultra Volume Bodifying Shampoo 1000ml

Goldwell

Goldwell Dualsenses Ultra Volume Bodifying Shampoo giver øjeblikkelig volume til fint hår. Skånsom rensning uden at tynge håret. Styrker hårrødderne med SmartBoostComplex.

• Volumegivende hårpleje
• SmartBoostComplex teknologi

Beskrivelse

Goldwell Dualsenses Ultra Volume Bodifying Shampoo er den perfekte løsning til dig med fint eller normalt hår, der ønsker et flot volumeboost. Shampooen renser håret skånsomt men effektivt uden at håret tynges ned. Med Goldwells innovative SmartBoostComplex styrkes hårrødderne for et ekstra løft med en synlig volumeneffekt, så hvert hårstrå føles tykkere og fyldigere. Denne volumegivende shampoo tilfører øjeblikkelig fylde til håret og giver samtidig en flot glans. Formlen opretholder fugtniveauet i håret for en sund og naturlig balance. Shampooen er uden parabener og silikoner, hvilket gør den skånsom mod både hår og hovedbund. Perfekt til daglig brug og ideel hvis håret har tendens til at blive fedtet. Efterlader håret med mere modstandsdygtighed og en følelse af at have "mere" hår.

Specifikationer

Volumen:1000 ml
Hårtype:Fint til normalt hår
pH-værdi:5.5-6.5
Anvendelse:Daglig brug
Egenskaber:Uden parabener og silikoner
Aktive ingredienser:SmartBoostComplex

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken hårtype er denne shampoo bedst til?

Goldwell Ultra Volume Shampoo er specielt udviklet til fint til normalt hår, der mangler volumen og fylde. Den er også velegnet til hår der har tendens til at blive fedtet.

Indeholder shampooen parabener eller silikoner?

Nej, Goldwell Dualsenses Ultra Volume Shampoo er helt fri for både parabener og silikoner, hvilket gør den skånsom og velegnet til daglig brug.

Hvad er SmartBoostComplex og hvad gør det?

SmartBoostComplex er Goldwells innovative ingrediens der styrker hårrødderne og skaber et ekstra løft med synlig volumeneffekt. Det får hvert hårstrå til at føles tykkere og fyldigere.

Hvor ofte kan jeg bruge denne shampoo?

Shampooen er mild og skånsom, så den kan bruges dagligt. Fordel i vådt hår, massér grundigt til den skummer og skyl ud. Gentag om nødvendigt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goldwell dualsenses ultra volume bodifying shampoo volume for fine hair 1L

PriceData har fulgt prisen på Goldwell dualsenses ultra volume bodifying shampoo volume for fine hair 1L i 185 dage. Laveste pris i perioden er 136 kr (registreret d. 16. februar 2026), højeste er 199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 154 kr.

Den nuværende pris på 179 kr er 16% over normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for Goldwell dualsenses ultra volume bodifying shampoo volume for fine hair 1L. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for Goldwell dualsenses ultra volume bodifying shampoo volume for fine hair 1L de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026179 kr20 kr (10%)
17. maj 2026199 kr20 kr (11%)
13. maj 2026179 kr15 kr (9%)
12. maj 2026164 kr15 kr (8%)
11. maj 2026179 kr22 kr (14%)
9. maj 2026157 kr4 kr (3%)
8. maj 2026153 kr6 kr (4%)
3. maj 2026159 kr2 kr (1%)
2. maj 2026157 kr6 kr (4%)
1. maj 2026151 kr6 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret