Gå til hovedindhold

Goldfield & Banks Southern Bloom The Native Collection Eau de Par

Pris fra 1.042 krtil 1.455 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 413 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Goldfield & Banks Southern Bloom The Native Collection Eau de Par og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1042 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goldfield & Banks Southern Bloom (100 ml)
-28%1.042 kr
Før 1.455 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goldfield & Banks Southern Bloom (100 ml) billede

Produktinformation

Southern Bloom hædrer den sjældne og fortryllende indfødte duftende blomst, Boronia, under dens korte september 'forårsblomstring' på Australiens sydligste ø, Bruny, ud for Tasmaniens kyst. Boronia absolut er markant og en af de dyreste parfumeingredienser i verden. En øjeblikkelig overdådig, ren og sensationel blomster-træagtig duft med en glat, fløjlsblød fornemmelse og glimt af udsøgte grønne noter kombineret med rødfarvede frugtnoter. Overdådig, feminin, sofistikeret og intenst luksuriøs...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Eau de Parfum til hende
Vægt: 424g
Artikel nr.: BO00501
EAN: 9369998021024
Varenr.: B094517
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Goldfield & Banks Southern Bloom 100ml
-25%1.042 kr
Før 1.390 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Goldfield & Banks Southern Bloom The Native Collection Eau de Par
1.455 kr
Til butik
Goldfield & Banks Southern Bloom The Native Collection Eau de Par billede

Produktinformation

Southern Bloom hylder den sjældne og fortryllende hjemmehørende duftblomst, boronia, under dens korte september ‘forårsbloom’ på Australiens sydligste ø, Bruny ud for Tasmaniens kyst.Boronia absolut er karakteristisk og et af verdens dyreste parfumeingredienser.En øjeblikkelig overdådig, ren og sensationel blomstertræduft med en glat, fløjlsagtig følelse og glimt af udsøgte grønne noter kombineret med røde frugtnuancer. Overdådig, feminin, sofistikeret og intenst luksuriøs.Koncentration: 20 % essenser og botaniske ekstrakterBotanicals & EssencesBoronia Absolut TasmanienJasmin Sambac IndienSolbær FrankrigYlang Ylang MadagaskarKokos AccordIris ItalienVetiver IndonesienSandeltræ AustralienOprindelse Boronia Blomst: TasmanienOlfaktorisk familie: Blomstret – GrønDuftbeskrivelse: Blomstret – LuksuriøsKreativ direktør: Dimitri WeberParfumeur: François Merle-BaudoinAnvendelse: Spray 1 til 3 pump på pulspunkter som hals, håndled og indersiden af albuerne.Tip: Undgå at gnide efter sprayning, da det kan ændre duftens udvikling.Opbygning: For en mere intens og langvarig duft, påfør på fugtet hud eller opbyg med en duftfri bodylotion. Goldfield & Banks Southern Bloom The Native Collection Eau de Par...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 100.000000000
Artikel nr.: BO00501
EAN: 9369998021024
Varenr.: 4107-112-0100
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Goldfield & Banks Southern Bloom Eau de Parfum - 100 ml
1.455 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goldfield & Banks Southern Bloom The Native Collection Eau de Par koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goldfield & Banks Southern Bloom The Native Collection Eau de Par koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bangerhead DK1.042 kr1.042 krKøb
2Cocopanda DK1.042 kr1.042 krKøb
3Lyko DK1.455 kr1.455 krKøb
4NordicFeel DK1.455 kr1.455 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goldfield & Banks Southern Bloom The Native Collection Eau de Par

PriceData har fulgt prisen på Goldfield & Banks Southern Bloom The Native Collection Eau de Par i 180 dage. Laveste pris i perioden er 654,35 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 1.390 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.076 kr.

Den nuværende pris på 1.042 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 25% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Goldfield & Banks Southern Bloom The Native Collection Eau de Par. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Goldfield & Banks Southern Bloom The Native Collection Eau de Par de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.042 kr348 kr (25%)
19. maj 20261.390 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.389 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.390 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.389 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.390 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.389 kr1 kr (0%)
23. jan. 20261.390 kr613,85 kr (79%)
21. jan. 2026776,15 kr121,8 kr (19%)
20. jan. 2026654,35 kr215,65 kr (25%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret