Gå til hovedindhold

Pureno Glidemiddel 500ml spray . Drivmiddel kulsyre, 95 % silicone. Anvendes til plast og gummimontering. Transparent og lugtfri

PurenoSmøremidlerEAN: 5705623043209
Pris fra 77 krtil 91,25 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 14,25 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 65,94 kr 7. maj

Sammenlign priser på Glidemiddel 500ml spray . Drivmiddel kulsyre, 95 % silicone. Anvendes til plast og gummimontering. Transparent og lugtfri og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 77 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Glidemiddel Spray 500 Ml
77 kr
Til butik
Glidemiddel Spray 500 Ml billede

Produktinformation

Glidemiddel med 95% silicone og uden opløsningsmidler. Anvendes til plast og gummimontering. Transparent og lugtfri. Produktet isolerer og smører, blødgør gummi og forhindrer frostklæbning.

Produktspecifikationer

Mærke: Solar Plus
Kategori: 0822003447 - 886134075
EAN: 5705623043209
Varenr.: 1242289
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Glidemiddel 500ml spray . Drivmiddel kulsyre, 95 % silicone. Anvendes til plast og gummimontering. Transparent og lugtfri
80 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GLIDEMIDDEL SPRAY 500 ML
83,32 kr
Til butik
GLIDEMIDDEL SPRAY 500 ML billede

Produktinformation

Glidemiddel med 95% silicone og uden opløsningsmidler. Anvendes til plast og gummimontering. Transparent og lugtfri. Produktet isolerer og smører, blødgør gummi og forhindrer frostklæbning. Drivmiddel kulsyre

Produktspecifikationer

Mærke: SOLAR PLUS
EAN: 5705623043209
Varenr.: 15842349187407
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Glidemiddel spray, 500 ml - Pureno
88,5 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Glidemiddel Spray 500 Ml
88,61 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Pureno glidemiddel 500ml Kulsyre, m/95% silicone til plast- & gummimontering
88,75 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Glidemiddel spray 500 ml
91,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Glidemiddel 500ml spray . Drivmiddel kulsyre, 95 % silicone. Anvendes til plast og gummimontering. Transparent og lugtfri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Glidemiddel 500ml spray . Drivmiddel kulsyre, 95 % silicone. Anvendes til plast og gummimontering. Transparent og lugtfri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk77 kr77 krKøb
2CS MEGASTORE DK80 kr119 krKøb
3EL-GROSSISTEN83,32 kr83,32 krKøb
4WATTOO.DK88,5 kr88,5 krKøb
5Billigelogvvs.dk88,61 kr88,61 krKøb
6vvsfittings.dk88,75 kr88,75 krKøb
7MaintainIt91,25 kr91,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Glidemiddel 500ml spray . Drivmiddel kulsyre, 95 % silicone. Anvendes til plast og gummimontering. Transparent og lugtfri

PriceData har fulgt prisen på Glidemiddel 500ml spray . Drivmiddel kulsyre, 95 % silicone. Anvendes til plast og gummimontering. Transparent og lugtfri i 185 dage. Laveste pris i perioden er 63 kr (registreret d. 29. november 2025), højeste er 80 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 68 kr.

Den nuværende pris på 77 kr er 13% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Glidemiddel 500ml spray . Drivmiddel kulsyre, 95 % silicone. Anvendes til plast og gummimontering. Transparent og lugtfri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Glidemiddel 500ml spray . Drivmiddel kulsyre, 95 % silicone. Anvendes til plast og gummimontering. Transparent og lugtfri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202677 kr3 kr (4%)
24. maj 202680 kr3 kr (4%)
9. maj 202677 kr11,06 kr (17%)
7. maj 202665,94 kr11,06 kr (14%)
6. maj 202677 kr11,06 kr (17%)
21. mar. 202665,94 kr2,06 kr (3%)
20. mar. 202668 kr2,06 kr (3%)
17. mar. 202665,94 kr2,06 kr (3%)
16. mar. 202668 kr2,06 kr (3%)
4. mar. 202665,94 kr2,06 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret