Gå til hovedindhold

Givenchy Amarige Eau De Toilette 100 ml (woman)

GivenchyParfume og eau de cologneEAN: 3274878122561
Pris fra 414 krtil 494,95 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 80,95 kr (16% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Givenchy Amarige Eau De Toilette 100 ml (woman) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 414 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Givenchy Amarige Eau De Toilette 100 ml (woman)
414 kr
Til butik
Givenchy Amarige Eau De Toilette 100 ml (woman) billede

Produktspecifikationer

Mærke: Givenchy
Kategori: Eau de Toilette til kvinder
Farve: 1
Artikel nr.: 3274878122561
EAN: 3274878122561
Varenr.: 3287127
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Givenchy Amarige - 100 ml
432 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Givenchy Amarige EDT 100 ml
494 kr
Til butik
Givenchy Amarige EDT 100 ml billede

Produktinformation

🌺 Fyldig hvidblomstret signatur · Klassisk og feminin · Eau de Toilette med smuk projektion En varm og generøs blomsterduft, der hylder glæden ved kærlighed og nærvær. Denne Eau de Toilette folder sig ud med solmodne frugtnuancer og lysende blomster, inden en cremet, træagtig base giver dybde og varighed. Resultatet er en tidløs og genkendelig signatur, der føles både elegant og omfavnende. Duftprofil Top: Saftige frugtnoter og sprudlende neroli/mandarin skaber en lys og inviterende åbning. Hjerte: En overdådig buket af hvidblomster – tuberose, gardenia, mimosa og jasmin – giver feminin fylde og varme. Bund: Sandeltræ, rav, vanilje og bløde muskfacetter afrunder duften med en cremet, sensuel dybde. Fordele Kendetegnet ved en markant, men harmonisk sillage, som gør indtryk uden at virke overvældende ved korrekt dosering. En klassisk hvidblomstret stil, der klæder både daglig brug og særlige lejligheder. Eau de Toilette-koncentration, som opleves let på huden, men med overraskende god holdbarhed for kategorien. Tidløst udtryk, der passer til alle årstider – fra lune sommeraftener til hyggelige vinterstunder. Sådan bruger du den Påfør 1–3 sprøjt på pulspunkter (håndled, hals og eventuelt ved albuebøjning). Hold flasken ca. 10–15 cm fra huden. Lad duften tørre naturligt på huden – undgå at gnide håndleddene sammen, så topnoterne bevares bedst muligt. Ønskes ekstra holdbarhed, kan du lave let dufttåge over hår eller tøj. Test først på et diskret område. For en mere afrundet oplevelse: Fugt huden med en neutral bodylotion før påføring. Hvornår passer den? Hverdag: Et par lette sprøjt giver en varm, indbydende aura. Aften og events: Læg et ekstra sprøjt på halsen eller bag øret for et mere markant udtryk. Sæson: De fyldige blomster og den cremede bund gør den anvendelig hele året. Bemærk: Sammensætningen kan variere en smule over tid. Se altid produktets emballage for den mest opdaterede ingrediensliste.

Produktspecifikationer

Mærke: Givenchy
Kategori: Parfume
Størrelse: 100.00ml
Artikel nr.: 3274878122561
EAN: 3274878122561
Varenr.: 3274878122561
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Givenchy - Amarige - 100 ml - Edt
-56%494,95 kr
Før 1.120 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Givenchy Amarige Eau De Toilette 100 ml (woman) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Givenchy Amarige Eau De Toilette 100 ml (woman) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK414 kr453 krKøb
2Proshop DK432 kr471 krKøb
3Beautycos DK494 kr523 krKøb
4BilligParfume.dk494,95 kr494,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Givenchy Amarige Eau De Toilette 100 ml (woman)

PriceData har fulgt prisen på Givenchy Amarige Eau De Toilette 100 ml (woman) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 414 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 494 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 442 kr.

Den nuværende pris på 414 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Givenchy Amarige Eau De Toilette 100 ml (woman). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Givenchy Amarige Eau De Toilette 100 ml (woman) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026414 kr18 kr (4%)
25. maj 2026432 kr8 kr (2%)
18. maj 2026424 kr8 kr (2%)
12. maj 2026432 kr3 kr (1%)
2. maj 2026435 kr3 kr (1%)
29. apr. 2026432 kr21 kr (5%)
27. apr. 2026453 kr21 kr (5%)
24. apr. 2026432 kr18 kr (4%)
23. apr. 2026450 kr18 kr (4%)
21. apr. 2026432 kr18 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret