Gå til hovedindhold

Giro Helios Spherical Mips - Cykelhjelm Road - Str. 51-55 cm - Sort fade

GiroCykelhjelmeEAN: 0768686381492
Pris fra 1.460 krtil 1.603 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 143 kr (9% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Giro Helios Spherical Mips - Cykelhjelm Road - Str. 51-55 cm - Sort fade og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1460 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Giro Helios Spherical Mips - Cykelhjelm Road - Str. 51-55 cm - Sort fade
1.460 kr
Til butik
Giro Helios Spherical Mips - Cykelhjelm Road - Str. 51-55 cm - Sort fade billede

Produktinformation

Denne Helios Spherical Mips cykelhjelm fra Giro er udviklet specielt til brug på landevejen/race og har et klassisk og smart design. Hjelmens...

Produktspecifikationer

Mærke: Giro
Kategori: Cykelhjelm til race
EAN: 0768686381492
Varenr.: 768686381492
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Giro Helios cykelhjelm i sort - Small (51-55 cm) / Sort
-20%1.599 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Giro Helios cykelhjelm i sort - Small (51-55 cm) / Sort billede

Produktinformation

Helios er en topklasse cykelhjelm, som tilbyder avanceret beskyttelse med Spherical Technology og Mips®, der reducerer rotationskræfter ved et fald. Den roterende ydre skal og de to lag giver bedre beskyttelse og ydeevne. Med de 15 Wind Tunnel-ventiler er hjelmen designet til at holde dig afkølet og komfortabel, selv på de længste ture. Roc Loc 5 Air fit-systemet og XT2-puderne optimerer komfort og svedabsorption. Den er ideel til landevejs- og gravelcykling. Størrelser: S (51-55), M (55-59), L (59-63)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Giro
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Small (51-55 cm)
EAN: 0768686381492
Varenr.: 54438695666009
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Giro Helios Spherical® 2nd gen MIPS - Mat Sort
-11%1.603 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Giro Helios Spherical® 2nd gen MIPS - Mat Sort billede

Produktinformation

Hjertet i Helios 'ekstraordinære design og ydeevne er sfærisk teknologi, der bruger et kugle-og-sokkeldesign drevet af MIPS. Sfærisk teknologi gør det muligt for hjelmens ydre foring at rotere omkring den indvendige foring under et nedbrud og tillade...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Giro
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 0768686381492
Varenr.: 067129134

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giro Helios Spherical Mips - Cykelhjelm Road - Str. 51-55 cm - Sort fade koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giro Helios Spherical Mips - Cykelhjelm Road - Str. 51-55 cm - Sort fade koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk1.460 kr1.460 krKøb
2eCykelhjelm DK1.599 kr1.599 krKøb
3Cykelexperten.dk1.603 kr1.603 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Giro Helios Spherical Mips - Cykelhjelm Road - Str. 51-55 cm - Sort fade

PriceData har fulgt prisen på Giro Helios Spherical Mips - Cykelhjelm Road - Str. 51-55 cm - Sort fade i 174 dage. Laveste pris i perioden er 1.351 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 1.599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.507 kr.

Den nuværende pris på 1.460 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Giro Helios Spherical Mips - Cykelhjelm Road - Str. 51-55 cm - Sort fade. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Giro Helios Spherical Mips - Cykelhjelm Road - Str. 51-55 cm - Sort fade de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. maj 20261.460 kr139 kr (9%)
8. maj 20261.599 kr100 kr (7%)
5. maj 20261.499 kr100 kr (6%)
4. maj 20261.599 kr100 kr (7%)
24. apr. 20261.499 kr100 kr (6%)
23. apr. 20261.599 kr100 kr (7%)
9. apr. 20261.499 kr100 kr (6%)
8. apr. 20261.599 kr100 kr (7%)
5. feb. 20261.499 kr100 kr (6%)
4. feb. 20261.599 kr100 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret