Gå til hovedindhold

Giro Escape Mips cykelhjelm - mat sort - Small (51-55 cm) / Sort

GiroCykelhjelmeEAN: 0768686480027
Pris fra 898 krtil 1.482 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 584 kr (39% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Giro Escape Mips cykelhjelm - mat sort - Small (51-55 cm) / Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 898 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Giro Escape MIPS m. led - Sort
-31%898 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Giro Escape MIPS m. led - Sort billede

Produktinformation

Escape MIPS hjelmen er designet til urban ryttere som søger en moderne stil og beskyttelsesfunktioner der er helt i top. Escape Mips er det ideelle valg til nutidens on-the-go livsstil. Den slanke form på Escape Mips tilbyder fantastisk ventilation og dy...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Giro
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 0768686480027
Varenr.: 067141443
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Giro Escape Mips - Cykelhjelm Urban - 51-55 cm - Mat sort
898 kr
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Giro Escape Mips cykelhjelm - mat sort - Small (51-55 cm) / Sort
-27%949 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Giro Escape Mips cykelhjelm - mat sort - Small (51-55 cm) / Sort billede

Produktinformation

Giro Escape MIPS hjelmen designet til urban ryttere med søgen efter en moderne stil og sikkerhjelm. Escape Mips er det ideelle valg til nutidens on-the-go livsstil. Den slanke form på Escape Mips tilbyder fantastisk ventilation og dyb dækning med en holdbar ABS-plastikskal og integrerede, genopladelige LED-lys foran og bagpå. mens man kører. Derudover kan det også bruges med lygter osv. der bruger GoPro's monteringsbeslag. _________________________________________________________________ Specifikationer: Integreret MIPS system Refleksdetaljer Fugttransporterende polstring Lysstyrke (front) op til 75 lumen Lysstyrke (bag) op til 40 lumen Roc Loc® Sport Mips Batteri levetid I blinkemode op til 10 timer Batteri levetid ved konstant lys op til 2 timer 15 ventilationshuller Micro USB genopladelige LED-lys foran og bagpå ABS skal med EPS liner...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Giro
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Small (51-55 cm)
EAN: 0768686480027
Varenr.: 54232006525273
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Giro GR-7141437, Sort
1.482 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giro Escape Mips cykelhjelm - mat sort - Small (51-55 cm) / Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giro Escape Mips cykelhjelm - mat sort - Small (51-55 cm) / Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk898 kr898 krKøb
2Cykelpartner.dk898 kr898 krKøb
3eCykelhjelm DK949 kr949 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.482 kr1.482 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Giro Escape Mips cykelhjelm - mat sort - Small (51-55 cm) / Sort

PriceData har fulgt prisen på Giro Escape Mips cykelhjelm - mat sort - Small (51-55 cm) / Sort i 178 dage. Laveste pris i perioden er 786 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 949 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 896 kr.

Den nuværende pris på 898 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Giro Escape Mips cykelhjelm - mat sort - Small (51-55 cm) / Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Giro Escape Mips cykelhjelm - mat sort - Small (51-55 cm) / Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026898 kr51 kr (5%)
8. mar. 2026949 kr50 kr (6%)
16. feb. 2026899 kr50 kr (5%)
11. feb. 2026949 kr52 kr (6%)
9. feb. 2026897 kr1 kr (0%)
8. feb. 2026898 kr51 kr (5%)
26. jan. 2026949 kr6 kr (1%)
10. jan. 2026943 kr59 kr (7%)
31. dec. 2025884 kr36 kr (4%)
10. dec. 2025848 kr62 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret