Gå til hovedindhold

Giorgio Armani - My Way Eau de Parfum Ylang - 30 ml

ArmaniParfume og eau de cologneEAN: 3614274192292
Pris fra 452 krtil 575 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 123 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 434 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Giorgio Armani - My Way Eau de Parfum Ylang - 30 ml og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 452 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Giorgio Armani My Way Ylang EDP - 30 ml
452 kr
Til butik
Giorgio Armani My Way Ylang EDP - 30 ml billede

Produktinformation

Oplev et nyt kapitel af elegance med Giorgio Armani My Way Ylang Eau de Parfum Spray. Skabt til den moderne kvinde, kombinerer denne fortryllende duft strålende blomster med saftige frugter og skaber en uforglemmelig duftoplevelse. Fremstillet af det anerkendte italienske modehus Giorgio Armani er My Way Ylang en luksuriøs tilføjelse til enhver parfumesamling. Duften åbner med et lysende pust af mango, kokos, appelsinblomst og bergamot, som straks vækker følelsen af en solbeskinnet paradis. I hjertet udfolder den rige og sensuelle essens af ylang-ylang og tuberose sig i en sofistikeret blomsteromfavnelse, der tilføjer dybde og elegance. Til slut lægger duften sig på en varm og tiltrækkende bund af vanilje, hvid musk og cedertræ, som efterlader et blødt, men vedvarende indtryk. Perfekt til enhver lejlighed, My Way Ylang udstråler selvtillid, femininitet og eventyrlyst. Dens fortryllende aroma løfter både hverdagsøjeblikke og særlige stunder og gør den til en tidløs og alsidig tilføjelse til din parfumesamling.

Produktspecifikationer

Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 3614274192292
EAN: 3614274192292
Varenr.: 3348103
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Giorgio Armani My Way Ylang EDP 30 ml
469 kr
Til butik
Giorgio Armani My Way Ylang EDP 30 ml billede

Produktinformation

🌼 Eau de Parfum-intensitet · Solrig ylang-ylang i centrum · Elegant og moderne signaturduft En strålende, blomstrende komposition, hvor ylang-ylang sætter scenen og giver en cremet, solvarm glød. Giorgio Armani My Way Ylang EDP forener lysende hvide blomster med bløde, omsluttende bundnoter for en duft, der føles både raffineret og imødekommende – perfekt som din daglige signatur eller til særlige øjeblikke. Duftprofil Toppens første indtryk: friske citrusnuancer og sprød neroli, der åbner let og luftigt. Hjertet: strålende ylang-ylang i smuk harmoni med orangeblomst og tuberose for en fyldig, feminin blomsterkarakter. Basen: blød vanilje, rene musk-akkorder og fine trænoter, der giver dybde og holdbarhed. Fordele Balanceret Eau de Parfum, der kombinerer friskhed og varme uden at blive tung. Ylang-ylang tilfører en elegant, solkysset fylde til de ikoniske hvide blomster. Velegnet fra dag til aften og på tværs af sæsoner. Sådan bruger du den Spray 2–4 pust på pulspunkter som hals, håndled og ved ørerne. Undgå at gnide håndleddene mod hinanden, så duften bevares intakt. Ønsker du længere projektion, kan du lægge ét let pust på tøj eller hår fra afstand. For bedre holdbarhed: påfør på ren, fugtet hud eller brug en neutral bodylotion under. Opbevar flasken køligt og væk fra direkte sollys for at beskytte duftens kvalitet. Resultat En lys og samtidig omsluttende duftsignatur, hvor den gyldne karakter af ylang-ylang smelter sammen med klassiske hvide blomster og en cremet, træagtig base. Resultatet er en moderne, feminin elegance, der følger dig ubesværet gennem dagen.

Produktspecifikationer

Kategori: Parfume
Størrelse: 30.00ml
Artikel nr.: 3614274192292
EAN: 3614274192292
Varenr.: 3614274192292
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Armani My Way Ylang Edp Spray 30 ml
477 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Armani My Way Eau de Parfum Ylang 30ml
-25%480 kr
Før 640 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Giorgio Armani My Way Ylang EDP 30 ml
-26%482,33 kr
Før 650 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Giorgio Armani My Way Eau de Parfum Ylang 30 ml
483 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Armani My Way Ylang Eau de Parfum - 30 ml
505 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Giorgio Armani My Way Eau de Parfum Ylang (30 ml)
-27%510 kr
Før 698 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Giorgio Armani - My Way Eau de Parfum Ylang - 30 ml
-12%575 kr
Før 650 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giorgio Armani - My Way Eau de Parfum Ylang - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giorgio Armani - My Way Eau de Parfum Ylang - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK452 kr491 krKøb
2Beautycos DK469 kr498 krKøb
3Teknikproffset DK477 kr526 krKøb
4Cocopanda DK480 kr480 krKøb
5NiceHair.dk482,33 kr482,33 krKøb
6Lyko DK483 kr483 krKøb
7NordicFeel DK505 kr505 krKøb
8Bangerhead DK510 kr510 krKøb
9BilligParfume.dk575 kr575 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Giorgio Armani - My Way Eau de Parfum Ylang - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Giorgio Armani - My Way Eau de Parfum Ylang - 30 ml i 177 dage. Laveste pris i perioden er 420 kr (registreret d. 20. februar 2026), højeste er 469 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 452 kr.

Den nuværende pris på 452 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Giorgio Armani - My Way Eau de Parfum Ylang - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Giorgio Armani - My Way Eau de Parfum Ylang - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. maj 2026452 kr18 kr (4%)
30. apr. 2026434 kr18 kr (4%)
26. apr. 2026452 kr6 kr (1%)
8. apr. 2026458 kr4 kr (1%)
7. apr. 2026454 kr4 kr (1%)
4. apr. 2026458 kr11 kr (2%)
3. apr. 2026447 kr11 kr (2%)
25. mar. 2026458 kr10 kr (2%)
24. mar. 2026448 kr10 kr (2%)
19. mar. 2026458 kr9 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret