Gå til hovedindhold

Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo EDP Refillable 100 ml

Giorgio ArmaniØjenskyggeMaritime akkorderTil moderne mænd der søger eleganceEAN: 3614273953849

Dybt intens og moderne fortolkning af den ikoniske Acqua di Giò-duft. En rejse ind i havets dyb med maritime akkorder og maskulin styrke. Læs mere

Pris fra 647 krtil 1.100 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 453 kr (41% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo EDP Refillable 100 ml og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 647 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo EDP - 100 ml
647 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Armani Acqua Di Gio Profondo Edp Spray 100 ml
679 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo EDP Refillable 100 ml
758 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Armani Acqua Di Gio Homme Profondo Eau de Parfum - 100 ml
836 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Armani Aqua Di Gio Homme Profondo EdP (100 ml)
-26%857 kr
Før 1.153 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo EDP 100 ml
-26%857,06 kr
Før 1.155 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Giorgio Armani Acqua di Giò Profondo Eau de Parfum 100 ml
858 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Giorgio Armani - Acqua Di Giò Profondo Edp 100 Ml
919,95 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo Eau De Parfum 100 ml
1.100 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo EDP Refillable 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo EDP Refillable 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK647 kr686 krKøb
2Teknikproffset DK679 kr728 krKøb
3Beautycos DK758 kr758 krKøb
4NordicFeel DK836 kr836 krKøb
5Bangerhead DK857 kr857 krKøb
6NiceHair.dk857,06 kr857,06 krKøb
7Lyko DK858 kr858 krKøb
8Gucca.dk919,95 kr919,95 krKøb
9EauDeParfum.dk1.100 kr1.100 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Giorgio Armani Acqua Di Giò Profondo EdP 100ml

Giorgio Armani

Dybt intens og moderne fortolkning af den ikoniske Acqua di Giò-duft. En rejse ind i havets dyb med maritime akkorder og maskulin styrke.

• Til moderne mænd der søger elegance
• Maritime akkorder

Beskrivelse

Acqua di Giò Profondo er en dybt intens og moderne fortolkning af den ikoniske Acqua di Giø-duft – en rejse ind i havets dyb og en hyldest til frihed, sensualitet og maskulin styrke. Denne duft åbner med friske noter af grøn mandarin og bergamot, som straks vækker sanserne og giver følelsen af at dykke ned i det uendelige blå. De karakteristiske maritime akkorder bringer tankerne hen på krystalklart vand og en frisk havbrise. I hjertet folder duften sig ud med aromatiske noter af rosmarin, lavendel, cypres og mastiks, der tilføjer en grøn og kraftfuld dimension. Basen afrunder oplevelsen med en dyb og varm karakter – en harmonisk blanding af træagtig patchouli, blød moskus og mineralske amber-noter.

Specifikationer

Target:Mænd
Topnoter:Grøn mandarin, bergamot
Basenoter:Patchouli, moskus, amber
Størrelse:100ml
Duftfamilie:Aromatisk akvatisk
Hjertenoter:Rosmarin, lavendel, cypres, mastiks
Concentration:Eau de Parfum (EdP)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen mellem Acqua di Giò og Acqua di Giò Profondo?

Profondo er en dybere og mere intens version af den klassiske Acqua di Giò med stærkere maritime og træagtige noter, der giver en mere maskulin og sofistikeret duft.

Hvor længe holder duften på?

Som Eau de Parfum har Acqua di Giò Profondo god holdbarhed på 6-8 timer på huden med moderate sillage, ideelt til daglig brug.

Er denne duft velegnet til alle årstider?

Ja, med sine friske topnoter og varme base er den perfekt til både sommer og vinter. Særligt god til forår og sommer grundet de maritime akkorder.

Kan kvinder også bruge denne duft?

Selvom den er markedsført til mænd, kan duftens elegante og sofistikerede karakter absolut også bruges af kvinder der foretrækker unisex dufte.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo EDP Refillable 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo EDP Refillable 100 ml i 176 dage. Laveste pris i perioden er 634 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 702 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 657 kr.

Den nuværende pris på 647 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo EDP Refillable 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo EDP Refillable 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026647 kr16 kr (2%)
27. apr. 2026663 kr4 kr (1%)
31. mar. 2026659 kr2 kr (0%)
18. mar. 2026661 kr5 kr (1%)
25. feb. 2026666 kr14 kr (2%)
23. feb. 2026652 kr7 kr (1%)
21. feb. 2026645 kr17 kr (3%)
20. feb. 2026662 kr1 kr (0%)
14. feb. 2026663 kr20 kr (3%)
13. feb. 2026643 kr20 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret