Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology GIGABYTE Radeon RX 9070 XT GAMING OC ICE 16G, Radeon RX 9070 XT, 16 GB, GDDR6, 256 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0

Pris fra 5.476 krtil 6.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.143 kr (17% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GIGABYTE Radeon RX 9070 XT GAMING OC ICE 16G, Radeon RX 9070 XT, 16 GB, GDDR6, 256 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5476 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte AMD Radeon RX 9070 XT 16GB GDDR6 SDRAM
5.476 kr
Til butik
Gigabyte AMD Radeon RX 9070 XT 16GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

Gigabyte OC ICE - Grafikkort - Radeon RX 9070 XT - 16 GB GDDR6 - PCI Express 5.0 - 2 x HDMI, 2 x DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GV-R907XGAMINGOCICE-16GD
EAN: 4719331357030
Varenr.: 1003758343
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE Radeon RX 9070 XT GAMING OC ICE - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort
-8%5.499 kr
Før 5.990 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
GIGABYTE Radeon RX 9070 XT GAMING OC ICE - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, AMD Radeon RX 9070 XT Overclocked (Core clock 2400 MHz / Boost clock 3060 MHz), 4096 Stream kerner, 16GB GDDR6 (Memory clock 20 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 2 x DisplayPort 2.1 / 2 x HDMI 2.1 tilslutninger, understøtter AMD FreeSync, understøtter Adaptive Sync, 3 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 850 Watt, kortlængde: 288mm, PCI-Port bredde: 2.8 slots, Gigabyte WindForce 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med Gigabyte Fusion 2.0 RGB, model nummer: GV-R907XGAMINGOCICE-16GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-R907XGAMINGOCICE-16GD
EAN: 4719331357030
Varenr.: 3425155
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE Radeon RX 9070 XT GAMING OC ICE 16G, Radeon RX 9070 XT, 16 GB, GDDR6, 256 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0
5.607 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte AMD Radeon RX 9070 XT 16GB GDDR6 SDRAM
6.539 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte Radeon RX 9070 XT Gaming OC ICE 16G grafikkort - 16 GB GDDR6, PCIe 5.0
-7%6.599 kr
Før 7.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Radeon RX 9070 XT Gaming OC ICE 16G grafikkort - 16 GB GDDR6, PCIe 5.0
-7%6.619 kr
Før 7.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Radeon RX 9070 XT GAMING OC ICE 16G, Radeon RX 9070 XT, 16 GB, GDDR6, 256 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE Radeon RX 9070 XT GAMING OC ICE 16G, Radeon RX 9070 XT, 16 GB, GDDR6, 256 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.476 kr5.476 krKøb
2Proshop DK5.499 kr5.499 krKøb
3CS MEGASTORE DK5.607 kr5.607 krKøb
4Ultrashop6.539 kr6.539 krKøb
5Boligcenter DK6.599 kr6.599 krKøb
6Vivas DK6.619 kr6.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE Radeon RX 9070 XT GAMING OC ICE 16G, Radeon RX 9070 XT, 16 GB, GDDR6, 256 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE Radeon RX 9070 XT GAMING OC ICE 16G, Radeon RX 9070 XT, 16 GB, GDDR6, 256 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.476 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 5.990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.709 kr.

Den nuværende pris på 5.476 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for GIGABYTE Radeon RX 9070 XT GAMING OC ICE 16G, Radeon RX 9070 XT, 16 GB, GDDR6, 256 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for GIGABYTE Radeon RX 9070 XT GAMING OC ICE 16G, Radeon RX 9070 XT, 16 GB, GDDR6, 256 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20265.476 kr23 kr (0%)
23. maj 20265.499 kr99 kr (2%)
22. maj 20265.598 kr1 kr (0%)
20. maj 20265.597 kr68 kr (1%)
15. maj 20265.665 kr1 kr (0%)
14. maj 20265.664 kr16 kr (0%)
13. maj 20265.648 kr10 kr (0%)
12. maj 20265.638 kr26 kr (0%)
8. maj 20265.664 kr12 kr (0%)
28. apr. 20265.652 kr68 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret