Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte M27UP ICE 27" SS IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz

Gigabyte TechnologyComputerskærmeEAN: 4719331872359
Pris fra 2.674 krtil 3.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 445 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.284 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Gigabyte M27UP ICE 27" SS IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2674 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte M27UP ICE 27" SS IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz
2.674 kr
Til butik
Gigabyte M27UP ICE 27" SS IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz billede

Produktinformation

Gigabyte M27UP ICE - LED-skærm - gaming - 27" - 3840 x 2160 4K @ 160 Hz - SS IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere

Produktspecifikationer

Artikel nr.: M27UP ICE EK
EAN: 4719331872359
Varenr.: 1003825157
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" GIGABYTE M27UP - 3840x2160 (4K) - 160Hz - IPS - 18W USB-C
2.799 kr
Til butik
27" GIGABYTE M27UP - 3840x2160 (4K) - 160Hz - IPS - 18W USB-C billede

Produktinformation

GIGABYTE M27UP ICE monitor leverer skarp 4K-klarhed og flydende bevægelser til fordybende gaming og alsidig multimedia, med et IPS-panel for ensartede farver og brede betragtningsvinkler. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 160Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C med 18W USB-C Power Delivery Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium; NVIDIA G-SYNC; DisplayHDR 400; Low Blue Light; Flicker-Free; Anti-glare Hurtig responstid og adaptiv synkronisering hjælper med at holde bevægelser klare og reducere screen tearing, mens ergonomiske justeringer understøtter behagelig visning under lange sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: M27UP ICE EK
EAN: 4719331872359
Varenr.: 3453560
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte M27UP ICE 27" 4K gaming-skærm - SS IPS, 160 Hz, USB-C
-9%3.099 kr
Før 3.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gigabyte M27UP ICE 27" 4K gaming-skærm - SS IPS, 160 Hz, USB-C billede

Produktinformation

Gigabyte M27UP ICE - LED-skærm - gaming - 27" - 3840 x 2160 4K @ 160 Hz - SS IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalereGenereltAdaptive-Sync teknologi: AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNCBacklight-teknologi: Kantbelyst LEDDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.2 cm x 19.2 cm x 51.5 cm - med standerEgenskaber: High Bit Rate 3 (HBR3)Flicker Free-teknologiTactical Switch3-sidet kantløsdynamisk kølesystemSmart ODAim Stabilizer SyncnattesynstilstandCrosshair Displayindbygget spiltimerBillede-i-billedebilledopdelingKVMLow Blue Light-teknologiEnergiklasse: Klasse FEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2334763Farve support: 1,07 milliarder farer (8-bit + FRC)Farvespektrum: 125% sRGB, 95% DCI-P3Formatforhold: 16:9Gaming: JaHDR-certificering: DisplayHDR 400Indbygget udstyr: USB 3.2 Gen 1 hubKontrastforhold: 1000:1Lodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 350 cd/m²Paneltype: SS IPSPixel Pitch: 0.1554 mmResponstid: 1 ms (grå-til-grå)Skærmbelægning: BlændfriSkærmtype: LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriksStandard opløsning: 4K 3840 x 2160 ved 160 HzUSB-strømlevering:

Produktspecifikationer

Kategori: Skærme
Vægt: 9.03g
EAN: 4719331872359
Varenr.: 2173427
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte M27UP ICE 27" 4K gaming-skærm - SS IPS, 160 Hz, USB-C
-9%3.119 kr
Før 3.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte M27UP ICE 27" SS IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte M27UP ICE 27" SS IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.674 kr2.674 krKøb
2Proshop DK2.799 kr2.799 krKøb
3Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
4Vivas DK3.119 kr3.188 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte M27UP ICE 27" SS IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte M27UP ICE 27" SS IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.284 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 2.993 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.714 kr.

Den nuværende pris på 2.674 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for Gigabyte M27UP ICE 27" SS IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for Gigabyte M27UP ICE 27" SS IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 160Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.674 kr232 kr (10%)
23. maj 20262.442 kr80 kr (3%)
9. maj 20262.522 kr5 kr (0%)
8. maj 20262.527 kr26 kr (1%)
7. maj 20262.553 kr26 kr (1%)
19. apr. 20262.527 kr30 kr (1%)
17. apr. 20262.557 kr195 kr (7%)
16. apr. 20262.752 kr7 kr (0%)
15. apr. 20262.745 kr2 kr (0%)
14. apr. 20262.747 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret