Gå til hovedindhold

Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD 240 GB 2,5" SATA SSD

GigabyteComputerkomponenterEAN: 4719331803711
Pris fra 423 krtil 569 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 146 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 420 kr 15. mar.

Sammenlign priser på Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD 240 GB 2,5" SATA SSD og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 423 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte SSD 240GB 2.5" SATA-600
423 kr
Til butik
Gigabyte SSD 240GB 2.5" SATA-600 billede

Produktinformation

Gigabyte - SSD - 240 GB - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GP-GSTFS31240GNTD
EAN: 4719331803711
Varenr.: 993474795
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE SSD - 240GB - SATA-600 - 2.5"
479 kr
Til butik
GIGABYTE SSD - 240GB - SATA-600 - 2.5" billede

Produktinformation

SSD (Solid state drive), 240 GB, intern, Datahastighed: 500 MBps (læs) / 420 MBps (skriv), IOPS: 50000 (læs) / 75000 (skriv), 2.5", SATA-600 NB! Leveres retail, dog, uden data- og strømkabler og mounting frame, se listen "Tilbehør"

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: SSD
Artikel nr.: GP-GSTFS31240GNTD
EAN: 4719331803711
Varenr.: 2770812
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte SSD 240GB 2.5 SATA-600
539 kr
Til butik
Gigabyte SSD 240GB 2.5 SATA-600 billede

Produktinformation

Gigabyte SSD 240GB 2.5" SATA-600 Opgrader din computer med Gigabyte SSD 240GB 2.5" SATA-600, en hurtig og pålidelig solid state-disk, der sikrer lynhurtig dataoverførsel og forbedret ydeevne. Med en kapacitet på 240GB kan du nemt gemme dine vigtigste file...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Reservedele til Computer
EAN: 4719331803711
Varenr.: 76501
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD 240 GB 2,5" SATA SSD
549 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD 240 GB 2,5" SATA SSD
569 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD 240 GB 2,5" SATA SSD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD 240 GB 2,5" SATA SSD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK423 kr423 krKøb
2Proshop DK479 kr518 krKøb
3Ultrashop539 kr539 krKøb
4Boligcenter DK549 kr549 krKøb
5Vivas DK569 kr648 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD 240 GB 2,5" SATA SSD

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD 240 GB 2,5" SATA SSD i 180 dage. Laveste pris i perioden er 198 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 659 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 381 kr.

Den nuværende pris på 423 kr er 11% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD 240 GB 2,5" SATA SSD. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD 240 GB 2,5" SATA SSD de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026423 kr2 kr (0%)
20. maj 2026425 kr2 kr (0%)
12. maj 2026423 kr2 kr (0%)
7. maj 2026425 kr2 kr (0%)
29. apr. 2026423 kr2 kr (0%)
26. apr. 2026425 kr2 kr (0%)
16. apr. 2026423 kr2 kr (0%)
26. mar. 2026425 kr5 kr (1%)
15. mar. 2026420 kr5 kr (1%)
13. mar. 2026425 kr190 kr (31%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret