Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte GO27Q24 27" QHD OLED gaming-skærm - 240 Hz, 0,03 ms, FreeSync Premium

Gigabyte TechnologyEAN: 4719331874780
Pris fra 2.699 krtil 3.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 720 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gigabyte GO27Q24 27" QHD OLED gaming-skærm - 240 Hz, 0,03 ms, FreeSync Premium og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2699 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" GIGABYTE GO27Q24 - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED - 15W USB-C
-10%2.699 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
27" GIGABYTE GO27Q24 - 2560x1440 (QHD) - 240Hz - OLED - 15W USB-C billede

Produktinformation

Gigabyte GO27Q24 QD-OLED monitor delivers deep contrast and ultra-smooth motion for competitive gaming and immersive entertainment with crisp highlights and accurate color. Size: 27" Resolution: 2560 x 1440 (QHD) Refresh rate: 240Hz Panel type: QD-OLED Connectivity: DisplayPort 1.4, 2x HDMI 2.0, USB-C with 15W USB-C Power Delivery, USB 2.0, earphone jack Special features: HDR10; 99% DCI-P3; 0.03 ms GTG; Black Equalizer 2.0; Tactical Switch 2.0 Fast response and OLED-level contrast maintain clarity in dark scenes while wide-gamut color and flexible inputs keep gameplay and media looking consistent across PC and console setups.

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: GO27Q24
EAN: 4719331874780
Varenr.: 3445738
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
GIGABYTE GO27Q24 27" OLED 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240 Hz
2.919 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte GO27Q24 27" QD‑OLED gaming-skærm - 2560 × 1440, 240 Hz
-11%3.399 kr
Før 3.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gigabyte GO27Q24 27" QD‑OLED gaming-skærm - 2560 × 1440, 240 Hz billede

Produktinformation

GIGABYTE GO27Q24. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 2560 x 1440 pixel, HD-type: Quad HD, Skærmteknologi: QD-OLED, Responstid: 0,03 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: SortDisplayAntirefleksskærm: JaBerøringsskærm: IngenBilledformat: 16:9Farvedybde: 10 BitFarveområde: 99%Farveskala DCI-P3: 99%HD-type: Quad HDHigh Dynamic Range (HDR) understøttet: JaKontrastforhold (typisk): 1500000:1Maksimal opdateringshastighed: 240 HzMålingstype af responstid: GTG (Gray to Gray)Naturligt aspektforhold: 16:9Paneltype: OLEDPixel pitch: 02292 x 02292 mmResponstid: 0,03 msSkærm diagonal: 68,6 cm (27")Skærm form: FladSkærmens lysstyrke (typisk): 400 cd/m²Skærmopløsning: 2560 x 1440 pixelSkærmteknologi: QD-OLEDStandard for farveskala: DCI-P3Synlig størrelse, horisontal: 59 cmSynlig størrelse, vertikal: 33,4 cmSynsvinkel, horisontal: 178°Synsvinkel, vertikal: 178°Vis antal farver: 16.7 millioner farverPræstationAMD FreeSync: JaAMD FreeSync-type: FreeSync Premium ProFlimmerfri teknologi:

Produktspecifikationer

Kategori: Skærme
Vægt: 6.9g
EAN: 4719331874780
Varenr.: 2168150
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte GO27Q24 27" QD‑OLED gaming-skærm - 2560 × 1440, 240 Hz
-10%3.419 kr
Før 3.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GO27Q24 27" QHD OLED gaming-skærm - 240 Hz, 0,03 ms, FreeSync Premium koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GO27Q24 27" QHD OLED gaming-skærm - 240 Hz, 0,03 ms, FreeSync Premium koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.699 kr2.699 krKøb
2CompuMail DK2.919 kr2.919 krKøb
3Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
4Vivas DK3.419 kr3.488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GO27Q24 27" QHD OLED gaming-skærm - 240 Hz, 0,03 ms, FreeSync Premium

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GO27Q24 27" QHD OLED gaming-skærm - 240 Hz, 0,03 ms, FreeSync Premium i 86 dage. Laveste pris i perioden er 2.699 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 2.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.873 kr.

Den nuværende pris på 2.699 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Gigabyte GO27Q24 27" QHD OLED gaming-skærm - 240 Hz, 0,03 ms, FreeSync Premium. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Gigabyte GO27Q24 27" QHD OLED gaming-skærm - 240 Hz, 0,03 ms, FreeSync Premium de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.699 kr205 kr (7%)
9. maj 20262.904 kr51 kr (2%)
8. maj 20262.955 kr135 kr (5%)
7. maj 20262.820 kr135 kr (5%)
21. apr. 20262.955 kr256 kr (9%)
11. apr. 20262.699 kr256 kr (9%)
26. mar. 20262.955 kr44 kr (1%)
10. mar. 20262.999 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret