Gå til hovedindhold

Gigabyte B850M FORCE micro ATX bundkort - AM5, DDR5 op til 9.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 2

GigabyteBundkortEAN: 4719331874322
Pris fra 952 krtil 1.289 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 337 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 950 kr 20. maj

Sammenlign priser på Gigabyte B850M FORCE micro ATX bundkort - AM5, DDR5 op til 9.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 2 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 952 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte B850M FORCE Micro ATX Socket AM5 AMD B850
952 kr
Til butik
Gigabyte B850M FORCE Micro ATX Socket AM5 AMD B850 billede

Produktinformation

Gigabyte B850M FORCE - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: B850M FORCE
EAN: 4719331874322
Varenr.: 1003493406
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE B850M FORCE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.088 kr
Til butik
GIGABYTE B850M FORCE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD B850 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-6400 2 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek HD Audio (8-kanaler) lydkort, Gigabyte Fusion RGB 2.0 software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: B850M FORCE
EAN: 4719331874322
Varenr.: 3416244
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte B850M FORCE micro ATX bundkort - AM5, DDR5 op til 9.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 2
-1%1.269 kr
Før 1.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gigabyte B850M FORCE micro ATX bundkort - AM5, DDR5 op til 9.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 2 billede

Produktinformation

Bundkort til gaming og kraftfulde PC-bygGigabyte B850M FORCE er et kompakt micro ATX bundkort til AMD Socket AM5, klar til Ryzen 7000-, 8000- og 9000-serien. Det digitale 8+2+2 VRM-design giver stabil strøm til moderne processorer, mens DDR5-understøttelse op til 9.600 MHz (OC) leverer høj båndbredde til spil og krævende opgaver.Hurtig lagring og moderne tilslutningerFå lynhurtige loadtider med én PCIe 5.0 M.2-slot og to PCIe 4.0 M.2-slots til SSD’er. Der er 2,5 GbE LAN til hurtig kablet netværk, HDMI 2.1 og DisplayPort 1.4 til integreret grafik, samt USB 3.2 Gen 2 til hurtig tilkobling af udstyr. Realtek ALC897 leverer 7.1-kanals lyd, og der er rigeligt med headers til blæsere, vandpumpe og RGB.Byg nemt i et kompakt kabinetB850M FORCE passer i micro ATX-kabinetter og tilbyder praktiske interne forbindelser: 4× SATA III, to USB 3.2 Gen 1 headers, to USB 2.0, TPM og 24-pin ATX + 8-pin EPS strøm. UEFI AMI BIOS gør opsætning og overclocking enkel, og Clear CMOS-jumper hjælper ved fejlfinding.Sokkel: AMD Socket AM5Chipset: AMD B850Formfaktor: micro ATX (24,4 × 24,4 cm; højde 3,5 cm)Strøm: Digital VRM 8+2+2, ATX 24-pin + 8-pin EPSRAM: 2× DIMM DDR5, dual-channel, op til 128 GB, op til 9.600 MHz (OC), Non‑ECC, unbufferedLagring: 3× M.2 (1× PCIe 5.0 x4, 2× PCIe 4.0 x4; længde op til 2280), 4× SATA III, RAID 0/1/5/10Udvidelse: 1× PCIe x16 Gen 5, 1× PCIe x16 Gen 4Netværk: 2,5 Gigabit Ethernet (Realtek RTL8125)Lyd: Realtek ALC897, 7.1-kanalerBagpanel: 1× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, 1× USB‑C (Gen 1), 1× USB 3.2 Gen 2 Type‑A, 2× USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 2× USB 2.0, 1× RJ‑45, 1× PS/2, line‑in, mic, hovedtelefonInterne headers: 2× CPU‑fan, 2× chassis‑fan, 2× vandpumpe, 4× RGB, front‑audio, TPM, 2× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0BIOS: UEFI AMI, 256 Mbit, Clear CMOSStyresystemer: Windows 11 x64,...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Vægt: 2.45g
EAN: 4719331874322
Varenr.: 2093893
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte B850M FORCE micro ATX bundkort - AM5, DDR5 op til 9.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 2
-1%1.289 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B850M FORCE micro ATX bundkort - AM5, DDR5 op til 9.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte B850M FORCE micro ATX bundkort - AM5, DDR5 op til 9.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK952 kr952 krKøb
2Proshop DK1.088 kr1.088 krKøb
3Boligcenter DK1.269 kr1.269 krKøb
4Vivas DK1.289 kr1.368 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte B850M FORCE micro ATX bundkort - AM5, DDR5 op til 9.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 2

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte B850M FORCE micro ATX bundkort - AM5, DDR5 op til 9.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 2 i 162 dage. Laveste pris i perioden er 885 kr (registreret d. 2. februar 2026), højeste er 1.045 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 991 kr.

Den nuværende pris på 952 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Gigabyte B850M FORCE micro ATX bundkort - AM5, DDR5 op til 9.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Gigabyte B850M FORCE micro ATX bundkort - AM5, DDR5 op til 9.600 MHz, PCIe 5.0 M.2, 2,5 GbE, USB 3.2 Gen 2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026952 kr2 kr (0%)
24. maj 2026954 kr1 kr (0%)
23. maj 2026953 kr2 kr (0%)
22. maj 2026955 kr5 kr (1%)
20. maj 2026950 kr20 kr (2%)
16. maj 2026970 kr5 kr (1%)
15. maj 2026965 kr2 kr (0%)
14. maj 2026963 kr19 kr (2%)
12. maj 2026982 kr2 kr (0%)
9. maj 2026984 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret