Gå til hovedindhold

+GF+ Georg Fischer Primofit - Kompressionsovergang 1" til 1" gevindmuffe

+GF+SanitetEAN: 7611205763480
Pris fra 168 krtil 465 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 297 kr (64% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 156 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Georg Fischer Primofit - Kompressionsovergang 1" til 1" gevindmuffe og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 168 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
+GF+ Overgangs muffe Primofit 1"
168 kr
Til butik
+GF+ Overgangs muffe Primofit 1" billede

Produktinformation

Til stålrør. Overgangsmuffe, galvaniseret. Lige, til stålrør ISO 65 - DIN 2440 x Rp/ISO 7med nbr pakning.

Produktspecifikationer

Mærke: +GF+
Kategori: Komprimeringsbeslag
Artikel nr.: 775212053
EAN: 7611205763480
Varenr.: 2906708
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GF Primofit kompressions overgangsmuffe 1"
168 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GF GEORG FISCHER Primofit kobling overgangsmuffe 1-1 Rørgevind
174 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
GF Primofit kompressions overgangsmuffe 1"
175 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GF Primofit overgangsmuffe 1´´ til stålrør
175 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Primofit Overgangsmuffe 1-1 R.Gevind
179,31 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Primofit overgangsmuffe 1-1 r.gevind
183,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Georg Fischer Primofit - Kompressionsovergang 1" til 1" gevindmuffe
190 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GF Primofit overgangsmuffe 1'' til stålrør
465 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Georg Fischer Primofit - Kompressionsovergang 1" til 1" gevindmuffe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Georg Fischer Primofit - Kompressionsovergang 1" til 1" gevindmuffe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK168 kr207 krKøb
2LavprisVVS168 kr168 krKøb
3CS MEGASTORE DK174 kr213 krKøb
4BilligVVS DK175 kr175 krKøb
5Elvvs.dk175 kr175 krKøb
6Billigelogvvs.dk179,31 kr179,31 krKøb
7MaintainIt183,75 kr183,75 krKøb
8WATTOO.DK190 kr190 krKøb
9vvsfittings.dk465 kr465 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Georg Fischer Primofit - Kompressionsovergang 1" til 1" gevindmuffe

PriceData har fulgt prisen på Georg Fischer Primofit - Kompressionsovergang 1" til 1" gevindmuffe i 155 dage. Laveste pris i perioden er 149 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 168 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 158 kr.

Den nuværende pris på 168 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Georg Fischer Primofit - Kompressionsovergang 1" til 1" gevindmuffe. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Georg Fischer Primofit - Kompressionsovergang 1" til 1" gevindmuffe de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026168 kr6 kr (4%)
27. maj 2026162 kr2 kr (1%)
19. maj 2026160 kr2 kr (1%)
12. maj 2026158 kr2 kr (1%)
11. apr. 2026156 kr2 kr (1%)
16. feb. 2026154 kr1 kr (1%)
7. jan. 2026155 kr6 kr (4%)
31. dec. 2025149 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret