Gå til hovedindhold

+GF+ Georg Fischer ELGEF Plus PE El-svejse t-stykke 90 mm 90 ° PN16 PE100-SDR11 lige

+GF+SanitetEAN: 7611704362771
Pris fra 218 krtil 302,23 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 84,23 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 211 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Georg Fischer ELGEF Plus PE El-svejse t-stykke 90 mm 90 ° PN16 PE100-SDR11 lige og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 218 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
+GF+ ELGEF Plus el tee 90 mm PN16 PE100-SDR11
218 kr
Til butik
+GF+ ELGEF Plus el tee 90 mm PN16 PE100-SDR11 billede

Produktinformation

PE 100 SDR 11. 10 bar gas / 16 bar vand. 4 mm stik. Svejseindikator med stop.

Produktspecifikationer

Mærke: +GF+
Kategori: Vandforsyningsprodukter
Artikel nr.: 753201813
EAN: 7611704362771
Varenr.: 2901929
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
El-svejse T-stk. 90° 90mm - PE100-SDR11. Elgef Plus
227 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Georg Fischer ELGEF Plus PE El-svejse t-stykke 90 mm 90 ° PN16 PE100-SDR11 lige
252 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
+GF+ ELGEF 90 mm PE EL-svejsetee, SDR11 PN16
302,23 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Georg Fischer ELGEF Plus PE El-svejse t-stykke 90 mm 90 ° PN16 PE100-SDR11 lige koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Georg Fischer ELGEF Plus PE El-svejse t-stykke 90 mm 90 ° PN16 PE100-SDR11 lige koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK218 kr257 krKøb
2CS MEGASTORE DK227 kr266 krKøb
3Elvvs.dk252 kr252 krKøb
4EL-GROSSISTEN302,23 kr302,23 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Georg Fischer ELGEF Plus PE El-svejse t-stykke 90 mm 90 ° PN16 PE100-SDR11 lige

PriceData har fulgt prisen på Georg Fischer ELGEF Plus PE El-svejse t-stykke 90 mm 90 ° PN16 PE100-SDR11 lige i 155 dage. Laveste pris i perioden er 204 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 239 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 215 kr.

Den nuværende pris på 218 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Georg Fischer ELGEF Plus PE El-svejse t-stykke 90 mm 90 ° PN16 PE100-SDR11 lige. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Georg Fischer ELGEF Plus PE El-svejse t-stykke 90 mm 90 ° PN16 PE100-SDR11 lige de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026218 kr7 kr (3%)
9. apr. 2026211 kr1 kr (0%)
4. feb. 2026210 kr29 kr (12%)
2. feb. 2026239 kr29 kr (14%)
7. jan. 2026210 kr6 kr (3%)
31. dec. 2025204 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret