Gå til hovedindhold

+GF+ Georg Fischer ELGEF Plus PE El-reduktion 110-90 mm PN16 PE100-SDR11

+GF+SanitetEAN: 7611704363334
Pris fra 291 krtil 363,96 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 72,96 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 266 kr 8. mar.

Sammenlign priser på Georg Fischer ELGEF Plus PE El-reduktion 110-90 mm PN16 PE100-SDR11 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 291 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
+GF+ ELGEF Plus el reduktion 110 x 90 mm PN16 PE100-SDR11
291 kr
Til butik
+GF+ ELGEF Plus el reduktion 110 x 90 mm PN16 PE100-SDR11 billede

Produktinformation

PE 100 SDR 11. 10 bar gas / 16 bar vand. 4 mm stik. Svejseindikator med stop.

Produktspecifikationer

Mærke: +GF+
Kategori: Vandforsyningsprodukter
Artikel nr.: 753901833
EAN: 7611704363334
Varenr.: 2901915
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Georg Fischer ELGEF Plus PE El-reduktion 110-90 mm PN16 PE100-SDR11
304 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
+GF+ ELGEF 110 x 90 mm PE EL-reduktionsmuffe, SDR11 PN16
363,96 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Georg Fischer ELGEF Plus PE El-reduktion 110-90 mm PN16 PE100-SDR11 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Georg Fischer ELGEF Plus PE El-reduktion 110-90 mm PN16 PE100-SDR11 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK291 kr330 krKøb
2Elvvs.dk304 kr304 krKøb
3EL-GROSSISTEN363,96 kr363,96 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Georg Fischer ELGEF Plus PE El-reduktion 110-90 mm PN16 PE100-SDR11

PriceData har fulgt prisen på Georg Fischer ELGEF Plus PE El-reduktion 110-90 mm PN16 PE100-SDR11 i 154 dage. Laveste pris i perioden er 245 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 304 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 277 kr.

Den nuværende pris på 291 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Georg Fischer ELGEF Plus PE El-reduktion 110-90 mm PN16 PE100-SDR11. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Georg Fischer ELGEF Plus PE El-reduktion 110-90 mm PN16 PE100-SDR11 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026291 kr1 kr (0%)
24. maj 2026290 kr1 kr (0%)
23. maj 2026291 kr1 kr (0%)
20. maj 2026290 kr1 kr (0%)
19. maj 2026291 kr8 kr (3%)
12. maj 2026283 kr11 kr (4%)
1. maj 2026272 kr2 kr (1%)
15. apr. 2026270 kr4 kr (2%)
8. mar. 2026266 kr1 kr (0%)
7. feb. 2026267 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret