Gå til hovedindhold

Genesis Astat 200 G2 Gamer Stol - Netstof - Op til 120 kg

GenesisSpillestoleEAN: 5901969435320
Pris fra 1.544 krtil 1.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 175 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.348 kr 1. maj

Sammenlign priser på Genesis Astat 200 G2 Gamer Stol - Netstof - Op til 120 kg og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1544 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Genesis Astat 200 G2 Gamer Stol Sort
1.544 kr
Til butik
Genesis Astat 200 G2 Gamer Stol Sort billede

Produktinformation

Genesis Astat 200 G2 - Spillestol - ergonomisk - armstøtter - T-formet - vippe - netstof, net PureFlow - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Genesis
Artikel nr.: NFG-1943
EAN: 5901969435320
Varenr.: 1000686382
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Genesis Astat 200 G2 Gamer Stol - Netstof - Op til 120 kg
1.544 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gamerstol GENESIS Astat 200 - mesh sæde, sort
-11%1.699 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gamerstol GENESIS Astat 200 - mesh sæde, sort billede

Produktinformation

Komfortabel gamerstol til lange sessionsGENESIS Astat 200 er en moderne gamerstol med sort mesh-sæde og mesh-ryg, der giver behagelig støtte under spil og arbejde ved PC’en. Stolen har justerbar ryglænsvinkel op til 135°, vippemekanisme og højdejusterbarhed, så du nemt finder din favoritposition. Den polstrede nakkestøtte og den justerbare hovedstøtte hjælper med at aflaste nakke og skuldre gennem hele dagen.Designet til din kropAstat 200 har 3D-justerbare armlæn med blød polstring, så du kan tilpasse både højde, retning og position. Den robuste base i aluminium og gasløft i klasse 4 er konstrueret til en maksimal brugervægt på 120 kg og en anbefalet brugerhøjde fra 160 til 195 cm. Med 5 hjul manøvrerer du let ved skrivebordet.Produkttype: PC gamerstolSædetype: Mesh sædeRyglæn: Mesh ryglæn, vinkel 0–135°Armlæn: 3D, polstredeNakkestøtte: Justerbar, med hovedstøtteVippefunktion: JaHjul: 5 stk.Gasløft: Klasse 4Maks. brugervægt: 120 kgAnbefalet brugerhøjde: 160–195 cmBase: Aluminium, farve: sortFarve: Sort sæde og ryglænSædebredde: 48 cmSædedybde: 49 cmRyglænshøjde: 58 cmRyglænsbredde: 47,5 cmArmlænshøjde: 27,5–34,5 cmHøjde: 116–130 cmVægt: 15 kgPakkens indhold: 1 stk....

Produktspecifikationer

Mærke: Genesis
Kategori: Gamerstole
Vægt: 35.11g
EAN: 5901969435320
Varenr.: 1915613
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gamerstol GENESIS Astat 200 - mesh sæde, sort
-10%1.719 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Genesis Astat 200 G2 Gamer Stol - Netstof - Op til 120 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Genesis Astat 200 G2 Gamer Stol - Netstof - Op til 120 kg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.544 kr1.544 krKøb
2Proshop DK1.544 kr1.544 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr2.218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Genesis Astat 200 G2 Gamer Stol - Netstof - Op til 120 kg

PriceData har fulgt prisen på Genesis Astat 200 G2 Gamer Stol - Netstof - Op til 120 kg i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.152 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.733 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.414 kr.

Den nuværende pris på 1.544 kr er 9% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 91 prisændringer for Genesis Astat 200 G2 Gamer Stol - Netstof - Op til 120 kg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 91 prisændringer for Genesis Astat 200 G2 Gamer Stol - Netstof - Op til 120 kg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.544 kr6 kr (0%)
30. maj 20261.538 kr5 kr (0%)
29. maj 20261.543 kr164 kr (12%)
28. maj 20261.379 kr132 kr (9%)
27. maj 20261.511 kr27 kr (2%)
25. maj 20261.538 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.540 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.537 kr159 kr (12%)
22. maj 20261.378 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.377 kr161 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret