Gå til hovedindhold

Gembird WNP-RP300-03-BK WiFi-rækkeviddeforlænger Ekstern

GembirdRepeatere og transceivereEAN: 8716309117210
Pris fra 105 krtil 230 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 125 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 104 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Gembird WNP-RP300-03-BK WiFi-rækkeviddeforlænger Ekstern og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 105 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gembird WNP-RP300-03-BK WiFi-rækkeviddeforlænger Ekstern
105 kr
Til butik
Gembird WNP-RP300-03-BK WiFi-rækkeviddeforlænger Ekstern billede

Produktinformation

Gembird WNP-RP300-03-BK - WiFi-rækkeviddeforlænger - 100Mb LAN - Wi-Fi - 2.4 GHz

Produktspecifikationer

Mærke: Gembird
Artikel nr.: WNP-RP300-03-BK
EAN: 8716309117210
Varenr.: 998431181
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WiFi repeater 2,4 GHz - Gembird 300 Mbit/s (sort)
-6%159 kr
Før 169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
WiFi repeater 2,4 GHz - Gembird 300 Mbit/s (sort) billede

Produktinformation

Stabil WiFi-dækning i hele hjemmetUdvid rækkevidden på dit trådløse netværk med Gembird WiFi repeater 300 Mbit/s. Den kompakte enhed forstærker dit 2,4 GHz-signal, så døde zoner minimeres, og hverdagsopgaver som streaming, browsing og e-mail kører mere stabilt. Med indbygget RJ‑45-port kan den også bruges som bridge til kablet tilslutning af én enhed.Nem at placere og brugeRepeateren er lille og diskret i sort design, har LED-indikatorer for hurtig status og interne antenner med op til 3 dBi fornuftig forstærkning. Den passer direkte i stikkontakten og fungerer med almindelige 802.11b/g/n-netværk.Produkttype: Netværksrepeater/bridgeMaks. hastighed: 300 Mbit/sFrekvens: 2,412 – 2,484 GHzStandarder: IEEE 802.11b/g/n, 802.3, 802.3uKanaler: 13Antenner: Interne, gain op til 3 dBiPorte: 1 × RJ‑45 (10/100)LED-indikatorer: Ja (inkl. strøm)Strøm: AC 100 – 240 V, 50 – 60 Hz, forbrug 2,5 WDrifts­temperatur: 0 – 40 °C; luftfugtighed 10 – 90 %Opbevaring: −40 – 70 °C; luftfugtighed 5 – 90 %Mål (H × B × D): 6,8 × 4,0 × 4,0 cmVægt: 44 gSikkerhed: 64/128-bit WEP, WPA‑PSKFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: GEMBIRD
Kategori: Repeaters
Vægt: 0.05g
EAN: 8716309117210
Varenr.: 1901079
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WiFi repeater 2,4 GHz - Gembird 300 Mbit/s (sort)
-5%179 kr
Før 189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
WiFi repeater 2,4 GHz - Gembird 300 Mbit/s (sort) billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GEMBIRD
Kategori: Repeaters
Vægt: 0.05g
EAN: 8716309117210
Varenr.: 1901079
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gembird WNP-RP300-03-BK - Wi-Fi range extender
230 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gembird WNP-RP300-03-BK WiFi-rækkeviddeforlænger Ekstern koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gembird WNP-RP300-03-BK WiFi-rækkeviddeforlænger Ekstern koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK105 kr105 krKøb
2Boligcenter DK159 kr159 krKøb
3Vivas DK179 kr258 krKøb
4Proshop DK230 kr269 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gembird WNP-RP300-03-BK WiFi-rækkeviddeforlænger Ekstern

PriceData har fulgt prisen på Gembird WNP-RP300-03-BK WiFi-rækkeviddeforlænger Ekstern i 127 dage. Laveste pris i perioden er 104 kr (registreret d. 5. marts 2026), højeste er 123 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 109 kr.

Den nuværende pris på 105 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Gembird WNP-RP300-03-BK WiFi-rækkeviddeforlænger Ekstern. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Gembird WNP-RP300-03-BK WiFi-rækkeviddeforlænger Ekstern de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 2026105 kr2 kr (2%)
14. maj 2026107 kr2 kr (2%)
6. maj 2026109 kr1 kr (1%)
4. maj 2026108 kr1 kr (1%)
29. apr. 2026107 kr1 kr (1%)
26. apr. 2026108 kr1 kr (1%)
25. apr. 2026107 kr1 kr (1%)
17. apr. 2026108 kr1 kr (1%)
2. apr. 2026107 kr3 kr (3%)
1. apr. 2026104 kr6 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret