Gå til hovedindhold

Gembird EnerGenie EG-PDU-10C132C19 - power distribution unit - 16A - 3500 Watt

GembirdSystem- og strømkablerEAN: 8716309127202
Pris fra 158 krtil 219 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 61 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 155 kr 15. mar.

Sammenlign priser på Gembird EnerGenie EG-PDU-10C132C19 - power distribution unit - 16A - 3500 Watt og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 158 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
EnerGenie EG-PDU-10C132C19 Strømfordelingsenhed Rackversion Sort
158 kr
Til butik
EnerGenie EG-PDU-10C132C19 Strømfordelingsenhed Rackversion Sort billede

Produktinformation

EnerGenie EG-PDU-10C132C19 - Strømfordelingsenhed (rackversion) - 16A - AC 250 V - 3500 watt - input: IEC 60320 C19 - output-stikforbindelser: 10 (power IEC 60320 C13) - 1U - 2 m ledning

Produktspecifikationer

Mærke: Gembird
Artikel nr.: EG-PDU-10C132C19
EAN: 8716309127202
Varenr.: 1001368291
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gembird EnerGenie EG-PDU-10C132C19 - power distribution unit - 16A - 3500 Watt
177 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Stikdåse PDU 1U - Gembird EG-PDU-10C132C19, 10× C13, C20 stik, 16 A, 2 m, sort
-20%199 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Stikdåse PDU 1U - Gembird EG-PDU-10C132C19, 10× C13, C20 stik, 16 A, 2 m, sort billede

Produktinformation

Fordele ved stikdåse PDU til rackHold styr på strømfordelingen i dit rack med denne 1U PDU fra Gembird. Enheden giver 10 C13-udtag og passer perfekt i et 19" rack, så dine servere og netværksenheder får en enkel og sikker strømtilslutning. Den indbyggede tænd/sluk-knap gør det nemt at afbryde eller genstarte udstyr samlet, og den 2 m tilslutningskabel med C20-stik giver fleksibel placering i skabet.Til dig der vil have stabil og overskuelig strømPDU’en leverer op til 16 A og 3.500 W ved 250 V og 50 Hz, hvilket gør den velegnet til udstyr i små og mellemstore rackinstallationer. Konstruktionen i sort finish passer diskret ind i tekniske miljøer, og enheden er RoHS-kompatibel. Driftstemperatur fra 0 til 45 °C og relativ luftfugtighed 0–90 % gør den egnet til almindelige serverrum og teknikskabe.Rackkapacitet: 1UAntal udtag: 10 x C13Tilslutningsstik: C20Kabellængde: 2 mMaks. strøm: 16 AMaks. effekt: 3.500 WIndgangsspænding: 250 VFrekvens: 50 HzTænd/sluk-knap: JaFarve: SortVægt: 0,8 kgPakkemål (B × D × H): 55,0 × 9,5 × 5,5 cmDriftstemp.: 0–45 °CRelativ luftfugtighed: 0–90 %RoHS-kompatibel: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: GEMBIRD
Kategori: Stikdåser og Forgreningsstik
Vægt: 0.91g
EAN: 8716309127202
Varenr.: 1998738
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Stikdåse PDU 1U - Gembird EG-PDU-10C132C19, 10× C13, C20 stik, 16 A, 2 m, sort
-19%219 kr
Før 269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gembird EnerGenie EG-PDU-10C132C19 - power distribution unit - 16A - 3500 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gembird EnerGenie EG-PDU-10C132C19 - power distribution unit - 16A - 3500 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK158 kr158 krKøb
2Proshop DK177 kr216 krKøb
3Boligcenter DK199 kr199 krKøb
4Vivas DK219 kr298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gembird EnerGenie EG-PDU-10C132C19 - power distribution unit - 16A - 3500 Watt

PriceData har fulgt prisen på Gembird EnerGenie EG-PDU-10C132C19 - power distribution unit - 16A - 3500 Watt i 181 dage. Laveste pris i perioden er 118,88 kr (registreret d. 26. januar 2026), højeste er 357 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 188 kr.

Den nuværende pris på 158 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 33% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Gembird EnerGenie EG-PDU-10C132C19 - power distribution unit - 16A - 3500 Watt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Gembird EnerGenie EG-PDU-10C132C19 - power distribution unit - 16A - 3500 Watt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026158 kr1 kr (1%)
15. maj 2026157 kr43 kr (22%)
14. maj 2026200 kr157 kr (44%)
13. maj 2026357 kr34 kr (11%)
12. maj 2026323 kr62 kr (24%)
11. maj 2026261 kr26 kr (11%)
8. maj 2026235 kr2 kr (1%)
7. maj 2026237 kr2 kr (1%)
3. maj 2026235 kr2 kr (1%)
2. maj 2026237 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret