Gå til hovedindhold

Geberit Betjen.plade omega30 Betjeningsplade omega30, sort/krom/sort

GeberitSanitetDobbeltskyl funktion til vandbesparelseModerne badeværelser med indbygningscisternerEAN: 4025416301141

Geberit Omega 20 Square betjeningsplade i sort med krom stribe til dobbeltskyl. Passer til Omega cisterner 82-98 cm. Lydisolerede trykstænger. Læs mere

Pris fra 800 krtil 1.002,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 202,5 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 756 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Geberit Betjen.plade omega30 Betjeningsplade omega30, sort/krom/sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 800 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Geberit Betjeningsplade Omega30, sort/krom/sort
800 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Geberit Omega 20 Square betjeningsplade, sort/krom
825 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Geberit Omega 20 Square betjeningsplade, sort/krom
829 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Geberit Omega30 Betjeningsplade til dobbeltskyl
882 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Geberit Betjen.plade omega30 Betjeningsplade omega30, sort/krom/sort
909 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Geberit Omega 20 Square betjeningsplade, sort/krom
915 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Betjeningsplade Omega 30, sort/krom/sort
919,35 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GEBERIT OMEGA30 betjeningsplade sort/krom/sort
1.002,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Geberit Betjen.plade omega30 Betjeningsplade omega30, sort/krom/sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Geberit Betjen.plade omega30 Betjeningsplade omega30, sort/krom/sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK800 kr839 krKøb
2LavprisVVS825 kr825 krKøb
3CompletVVS829 kr829 krKøb
4CS MEGASTORE DK882 kr921 krKøb
5Elvvs.dk909 kr909 krKøb
6BilligVVS DK915 kr915 krKøb
7EL-GROSSISTEN919,35 kr919,35 krKøb
8vvsfittings.dk1.002,5 kr1.002,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Geberit Omega 20 Square betjeningsplade sort/krom

Geberit

Geberit Omega 20 Square betjeningsplade i sort med krom stribe til dobbeltskyl. Passer til Omega cisterner 82-98 cm. Lydisolerede trykstænger.

• betjeningsplade
• trykplade
• cisternplade
• Omega betjening
• toiletknap
• skylleknap
• dobbeltskyl
• Moderne badeværelser med indbygningscisterner
• Dobbeltskyl funktion til vandbesparelse

Beskrivelse

Geberit Omega 20 Square betjeningsplade er en elegant og funktionel løsning til dine Omega indbygningscisterner. Med sit stilfulde design i sort plast med blank krom stribe passer den perfekt ind i moderne badeværelser. Betjeningspladen er designet til dobbeltskyl med 3 og 6 liter, hvilket giver dig mulighed for vandbesparelse. Den kan monteres både på forsiden eller oppefra cisternens front, og de lydisolerede trykstænger sikrer en stille og behagelig betjening uden brug af værktøj. Betjeningspladen måler 212 x 142 x 10 mm og er kompatibel med alle Geberit Omega indbygningscisterner på 82-98 cm. Dette er en opgraderet version af den tidligere Omega 30 model.

Specifikationer

Farve:Sort med krom stribe
Serie:Omega
Funktion:Dobbeltskyl (3/6 liter)
Dimension:212 x 142 x 10 mm (B×H×D)
Materiale:Plast med blank overflade
Montering:Top- eller frontbetjening
Trykstænger:Lydisolerede
Kompatibilitet:Geberit Omega cisterner 82-98 cm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke cisterner passer denne betjeningsplade til?

Betjeningspladen passer til alle Geberit Omega top-/frontbetjente indbygningscisterner på 82 og 98 cm højde.

Kan den monteres både oppefra og forfra?

Ja, betjeningspladen kan monteres både på cisternens front og oppefra, hvilket giver fleksibilitet i installationen.

Hvad er forskellen mellem denne og Omega 30?

Dette er den nyere Omega 20 model, som tidligere hed Omega 30. Funktionalitet og kompatibilitet er den samme.

Kræver monteringen specielt værktøj?

Nej, de lydisolerede trykstænger monteres uden brug af værktøj, hvilket gør installationen enkel og brugervenlig.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Geberit Betjen.plade omega30 Betjeningsplade omega30, sort/krom/sort

PriceData har fulgt prisen på Geberit Betjen.plade omega30 Betjeningsplade omega30, sort/krom/sort i 185 dage. Laveste pris i perioden er 755 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 868 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 791 kr.

Den nuværende pris på 800 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Geberit Betjen.plade omega30 Betjeningsplade omega30, sort/krom/sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Geberit Betjen.plade omega30 Betjeningsplade omega30, sort/krom/sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026800 kr1 kr (0%)
27. maj 2026801 kr1 kr (0%)
25. maj 2026802 kr1 kr (0%)
24. maj 2026803 kr1 kr (0%)
22. maj 2026804 kr21 kr (3%)
17. maj 2026825 kr43 kr (5%)
16. maj 2026868 kr43 kr (5%)
12. maj 2026825 kr4 kr (0%)
11. maj 2026829 kr10 kr (1%)
30. apr. 2026819 kr63 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret