Gå til hovedindhold

Garmin - Tactix 8 Amoled - 47 mm Applied Ballistics Ultralight™

GarminSportsartiklerEAN: 0753759344047
Pris fra 8.999 krtil 10.849 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.850 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.995 kr 13. maj

Sammenlign priser på Garmin - Tactix 8 Amoled - 47 mm Applied Ballistics Ultralight™ og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8999 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Garmin Tactix 8 - 47 mm AMOLED Str. ONE SIZE
-17%8.999 kr
Før 10.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Garmin Tactix 8 - 47 mm AMOLED Str. ONE SIZE billede

Produktinformation

Tactix 8 er Garmins taktiske multisportsur og deler hardware-platform med Fenix 8, men tilføjer en række specialiserede funktioner til professionel feltbrug. Uret er bygget til personer med behov for præcis positionering, robust ydelse og diskrete navigationsværktøjer i krævende miljøer — typisk militær- og sikkerhedstjeneste, jagt, professionel guide-virksomhed eller outdoor-eventyrere med høj aktivitetsspredning. Tactix 8 er multisport-orienteret - for ren løbetræning kan vores Forerunner-serie være et bedre udgangspunkt. Taktiske funktioner Det er softwaren der adskiller Tactix 8 fra Fenix 8. Stealth Mode deaktiverer trådløs kommunikation og GPS-deling i én manøvre, mens Kill Switch muliggør hurtig nulstilling af alle data. Dual Position Format (MGRS) understøtter koordinatformater der bruges af militær og redningstjenester.

Produktspecifikationer

Mærke: Garmin
Kategori: diverse
Størrelse: Str. ONE SIZE
EAN: 0753759344047
Varenr.: 367276
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Išmanusis laikrodis Garmin tactix® 8–47 mm AMOLED
10.848 kr
Til butik
Gå til HUNTERS´ POINT ApS
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Garmin - Tactix 8 Amoled - 47 mm Applied Ballistics Ultralight™
10.849 kr
Til butik
Garmin - Tactix 8 Amoled - 47 mm Applied Ballistics Ultralight™ billede

Produktinformation

DET ULTIMATIVE TAKTISKE SMARTWATCH Tag føringen med tactix 8. Det er det ultimative taktiske smartwatch med en fantastisk AMOLED skærm, titaniumurkrans, safirurglas, en intern højttaler og mikrofon til stemmefunktioner samt en dykkerklassificering på 40 m...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Garmin
Kategori: Ur
EAN: 0753759344047
Varenr.: 54748915138884

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Garmin - Tactix 8 Amoled - 47 mm Applied Ballistics Ultralight™ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Garmin - Tactix 8 Amoled - 47 mm Applied Ballistics Ultralight™ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Løbeshop DK8.999 kr8.999 krKøb
2CS MEGASTORE DK10.848 kr10.848 krKøb
3HUNTERS´ POINT ApS10.849 kr10.849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Garmin - Tactix 8 Amoled - 47 mm Applied Ballistics Ultralight™

PriceData har fulgt prisen på Garmin - Tactix 8 Amoled - 47 mm Applied Ballistics Ultralight™ i 52 dage. Laveste pris i perioden er 8.995 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 10.849 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.923 kr.

Den nuværende pris på 8.999 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Garmin - Tactix 8 Amoled - 47 mm Applied Ballistics Ultralight™. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Garmin - Tactix 8 Amoled - 47 mm Applied Ballistics Ultralight™ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20268.999 kr1.849 kr (17%)
23. maj 202610.848 kr1 kr (0%)
16. maj 202610.849 kr900 kr (9%)
15. maj 20269.949 kr954 kr (11%)
13. maj 20268.995 kr904 kr (9%)
12. maj 20269.899 kr900 kr (10%)
8. maj 20268.999 kr1.850 kr (17%)
10. apr. 202610.849 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret