Gå til hovedindhold

Gardena Elektrisk dykpumpe 19500 Aquasensor til rent/urent vand - 09049-20

GardenaRedskaberEAN: 4078500053341
Pris fra 1.248 krtil 1.499 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 251 kr (17% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gardena Elektrisk dykpumpe 19500 Aquasensor til rent/urent vand - 09049-20 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1248 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena Dykpumpe 19500 Aquasensor til rent og urent vand
1.248 kr
Til butik
Gardena Dykpumpe 19500 Aquasensor til rent og urent vand billede

Produktinformation

Innovativ 2-i-1 dykpumpe til rent og urent vand med LED Aquasensor

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Havevanding
Artikel nr.: 09049-20
EAN: 4078500053341
Varenr.: 2923038
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gardena DYKPUMPE 19000 AQUASENSOR RENT/URENT VAND
1.270 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
GARDENA slangepumpe 19500, til klart og snavset vand
1.457 kr
Til butik
GARDENA slangepumpe 19500, til klart og snavset vand billede

Produktinformation

Dykpumpen til klart og snavset vand repræsenterer en ny generation af højtydende, lavt energiforbrugende dykpumper. Den brugervenlige pumpe skifter let tilstand fra rent til snavset vand efter behov. Gardena 19500 Aquasensor dykpumpe til klart/beskidt vand repræsenterer en ny generation af højtydende dykpumper med lavt energiforbrug. Uanset om du har brug for en pumpe til at dræne en havedam, tømme en byggegrube eller fjerne vand fra en oversvømmet eller tilstoppet kælder, vil denne innovative kombinationspumpe vise dig Gardena-pumpernes styrke. Den kan nemt flytte klart eller snavset vand. Pumpen har en kraftig motor på 860 W og en pumpekapacitet på hele 19.500 liter i timen. Med et tryk på 0,95 bar og en maksimal løftehøjde på 9,5 meter er denne hybridpumpe ekstremt effektiv. Den laveste sugehøjde i rentvandstilstand gør det muligt at fjerne rent eller let snavset vand ned til 1 mm. Så er f.eks. kældergulvet helt tørt. Hvis vandet er gråt og indeholder smudspartikler på op til 35 mm, kan 2-i-1 nemt indstilles til snavset vand. Det er en praktisk funktion, når man f.eks. tømmer en byggegrube, hvor vandet indeholder grove smudspartikler. Pumpen kan også bruges til mange andre opgaver, der involverer pumpning af snavset vand. Det er overraskende nemt at skifte mellem klart og snavset vand: Du behøver ikke at få beskidte hænder eller våde sko. Takket være det smarte design og den høje kvalitet er Gardena 19500 Aquasensor slangepumpe til klart og snavset vand lækagesikker under alle forhold. Den keramiske aksel er udstyret med en meget holdbar tredobbelt tætning. Pumpen har et innovativt LED Aquasensor-system, der opretholder det ønskede vandniveau. Takket være Aquasensoren kan kombinationspumpen nemt bruges i trange rum. Den vandstand, hvor pumpen tænder/slukker, kan justeres præcist. Sensoren måler vandstanden uden direkte kontakt, og værdien vises på pumpen som LED-lys. Derudover tilbyder Aquasensor intuitiv touch-betjening, tørløbsbeskyttelse, anti-tilstopning og en praktisk timerfunktion. Et nyt nemt slangetilslutningssystem fuldender brugervenligheden. Med et enkelt klik kan slanger med en diameter på 32 mm (1 ¼"), 38 mm (1½") eller 50 mm (2") tilsluttes pumpen. Den valgfrie G1½"-tilslutning giver endnu flere tilslutningsmuligheder. Du kan stole på Gardenas 40 års erfaring med pumper til vanding, dræning og brugsvandsforsyning. Funktioner: Innovativ og højtydende 2-i-1-dykpumpe, Den helt nye dykpumpe kombinerer både en pumpe til rent og snavset vand i én enhed, hvilket giver mulighed for alsidig brug i en lang række situationer. Det er virkelig nemt at skifte fra en driftstilstand til en anden. Kraftfuld og innovativ 2-i-1-løsning med LED Aquasensor, Denne moderne dykpumpe til klart og snavset vand er særligt effektiv takket være den alsidige Aquasensor-funktion og 860 W-motoren. Den har en pumpekapacitet på op til 19.500 liter i timen. Meget effektiv og alsidig, Med en maksimal løftehøjde på 9,5 meter ved 0,95 bar er pumpen yderst effektiv og velegnet til en lang række anvendelser som f.eks. oversvømmede byggepladser, oversvømmede kældre, swimmingpools eller damme. Førsteklasses fremstilling, meget holdbar og nem at bruge, Smart design, fremstilling af høj kvalitet og dele af rustfrit stål og keramik. Nem og behagelig at bære takket være det praktiske håndtag. Hurtig og nem ændring af driftstilstand hjælper med at holde hænder og tøj rene og tørre. Nem snap-on-slangeforbindelse, Aquasensors kombinationspumpe 19500 til snavset og klart vand kan nemt tilsluttes slanger med en diameter på 32 mm (1 ¼"), 38 mm (1 ½") og 50 mm (2"). Tilslutningen med G1 ½"-gevind øger mulighederne yderligere. Førsteklasses design og materialer, Hus i rustfrit stål og keramisk belægning på akslen med tredobbelt tætning og oliekammer sikrer maksimal holdbarhed og lang levetid for pumpen. Tekniske data: Nominel effekt 860 W, Maksimal ydelse 19500 l/t, Maksimalt tryk 0,97 bar, Maksimal nedsænkningsdybde 7 m, Maksimal løftehøjde 9,7 m, Maksimal væsketemperatur 35 °C, Kabellængde 10 m, Flowlinje type H07 RNF, Elektrisk beskyttelsesklasse IP X8, Effekt 860 W, Til rent og snavset vand, Maksimal gennemstrømningshastighed 19500 l/t, Maksimal nedsænkningsdybde 7 m, Maksimal løftehøjde 9,7 m, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Gardena
Kategori: Cirkulationspumpe
EAN: 4078500053341
Varenr.: C68973
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Gardena Elektrisk dykpumpe 19500 Aquasensor til rent/urent vand - 09049-20
1.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena Elektrisk dykpumpe 19500 Aquasensor til rent/urent vand - 09049-20 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gardena Elektrisk dykpumpe 19500 Aquasensor til rent/urent vand - 09049-20 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.248 kr1.248 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.270 kr1.270 krKøb
3Teknikproffset DK1.457 kr1.516 krKøb
4Homeshop DK1.499 kr1.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gardena Elektrisk dykpumpe 19500 Aquasensor til rent/urent vand - 09049-20

PriceData har fulgt prisen på Gardena Elektrisk dykpumpe 19500 Aquasensor til rent/urent vand - 09049-20 i 155 dage. Laveste pris i perioden er 1.236 kr (registreret d. 23. januar 2026), højeste er 1.248 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.244 kr.

Den nuværende pris på 1.248 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Gardena Elektrisk dykpumpe 19500 Aquasensor til rent/urent vand - 09049-20. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Gardena Elektrisk dykpumpe 19500 Aquasensor til rent/urent vand - 09049-20 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. apr. 20261.248 kr1 kr (0%)
23. feb. 20261.247 kr11 kr (1%)
23. jan. 20261.236 kr7 kr (1%)
30. dec. 20251.243 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret