Gå til hovedindhold

Goobay G4 LED stiftpære, side - 12V / 2W Varm Hvid (170 lumen) 140 °, (=20w)

GoobayLED-pærerEAN: 4040849305887
Pris fra 27 krtil 69 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 42 kr (61% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på G4 LED stiftpære, side - 12V / 2W Varm Hvid (170 lumen) 140 °, (=20w) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 27 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 30588, 2 W, G4, 230 lm, 30000 t, Varm hvid
27 kr
Til butik
Goobay 30588, 2 W, G4, 230 lm, 30000 t, Varm hvid billede

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Stiftpære
Farve: 2
Artikel nr.: 30588
EAN: 4040849305887
Varenr.: 3229860
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay LED 12V Spot G4 2W 170LM
32 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LED-modul G4 230 lm
39 kr
Til butik
LED-modul G4 230 lm billede

Produktinformation

Dette LED-modul giver dig en enkel overgang fra traditionelle glødepærer til LED i lamper med G4-sokkel og belysningsarmaturer til 12 V-systemer. Modulet bruger 2 W ved 12 V og leverer en lysstyrke på 230 lm – svarende til omtrent en 20 W glødepære, så du bevarer en kendt lysmængde ved lavere effekt. Behageligt, varmt lys til hverdagsbelysning Farvetemperaturen er 3000 K, hvilket giver et varmt hvidt lys, der egner sig til hyggelig og behagelig belysning frem for skarpt arbejdslys. Når du udskifter eksisterende G4-lyskilder i dine 12 V-armaturer, bevarer du dermed en varm lysstemning. Bred lysspredning og specificeret levetid Med en strålevinkel på 140° spredes lyset bredt ud i armaturet, så du undgår koncentrerede lyspletter. Levetiden er angivet til 30.000 timer i produktdata. Fast lys uden dæmpning LED-modulet er ikke dæmpbart og er beregnet til installationer med fast lysstyrke uden lysdæmper – ideelt til enkle 12 V-belysningsløsninger, hvor du blot vil tænde og slukke lyset. I pakken: 1 x LED-modul G4 230 lm.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: LED-pærer
Artikel nr.: 30588
EAN: 4040849305887
Varenr.: 63089
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay LED 12V Spot G4 2W 170LM
39 kr
Til butik
Gå til PlusLED.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
LED Pære - G4 Pære - 2W - Varm Hvid
39 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
G4 LED stiftpære, side - 12V / 2W Varm Hvid (170 lumen) 140 °, (=20w)
39 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LED pære G4 12 V 2 W varm hvid - Goobay
39 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LED pære G4 12 V 2 W varm hvid - Goobay
59 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
G4 LED stiftpære, side - 12V / 2W Varm Hvid (170 lm, 140°)
69 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G4 LED stiftpære, side - 12V / 2W Varm Hvid (170 lumen) 140 °, (=20w) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G4 LED stiftpære, side - 12V / 2W Varm Hvid (170 lumen) 140 °, (=20w) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK27 kr66 krKøb
2CompuMail DK32 kr32 krKøb
3Av-Cables DK39 kr39 krKøb
4Ultrashop39 kr39 krKøb
5PlusLED.dk39 kr39 krKøb
6Elvvs.dk39 kr39 krKøb
7Boligcenter DK39 kr39 krKøb
8Vivas DK59 kr128 krKøb
9EL-GROSSISTEN69 kr69 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for G4 LED stiftpære, side - 12V / 2W Varm Hvid (170 lumen) 140 °, (=20w)

PriceData har fulgt prisen på G4 LED stiftpære, side - 12V / 2W Varm Hvid (170 lumen) 140 °, (=20w) i 170 dage. Laveste pris i perioden er 26 kr (registreret d. 17. januar 2026), højeste er 32 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 28 kr.

Den nuværende pris på 27 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for G4 LED stiftpære, side - 12V / 2W Varm Hvid (170 lumen) 140 °, (=20w). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for G4 LED stiftpære, side - 12V / 2W Varm Hvid (170 lumen) 140 °, (=20w) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 202627 kr2,94 kr (10%)
12. maj 202629,94 kr
11. maj 202629,98 kr
10. maj 202629,94 kr2,94 kr (11%)
5. maj 202627 kr2,94 kr (10%)
1. maj 202629,94 kr2,94 kr (11%)
29. apr. 202627 kr2,94 kr (10%)
26. apr. 202629,94 kr2,94 kr (11%)
24. feb. 202627 kr4 kr (13%)
10. feb. 202631 kr4 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret