Gå til hovedindhold

G1 Sanpress Inox, 15 x " x 15 mm t-stykke med overgang, presmuffe/muffe (Rp)/presmuffe - Viega

ViegaSanitetEAN: 4015211437145
Pris fra 118 krtil 165 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 47 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 116,29 kr 7. maj

Sammenlign priser på G1 Sanpress Inox, 15 x " x 15 mm t-stykke med overgang, presmuffe/muffe (Rp)/presmuffe - Viega og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 118 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Inox tee 15mmx½ INOX, rustfrit stål, med SC-Contur med muffe på afgreningen
118 kr
Til butik
VIEGA Inox tee 15mmx½ INOX, rustfrit stål, med SC-Contur med muffe på afgreningen billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Pressrør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 437145
EAN: 4015211437145
Varenr.: 3343673
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox T-stykke 15 mm x 1/2" x 15 mm rustfrit stål
118 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Sanpress Inox T-Stykke Mf 15X1/2X15
125,18 kr
Til butik
Sanpress Inox T-Stykke Mf 15X1/2X15 billede

Produktinformation

Sanpress INOX med SC-Contur I den aktuelle korrosionsstandard DIN EN 12502-4 anføres, at rustfrit ståls modstandsdygtighed især over for klorid stiger i takt med et stigende molybdænindhold (side 6, 5.2.2 Materialeegenskabernes indflydelse). Derfor anvend...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Plumbing Fittings & Supports
EAN: 4015211437145
Varenr.: 8014890238274
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
G1 Sanpress Inox, 15 x " x 15 mm t-stykke med overgang, presmuffe/muffe (Rp)/presmuffe - Viega
128 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress inox t-stykke mf 15x1/2x15
130 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress T-stykke til brugsvand 15 x 1/2" x 15 mm i rustfrit stål
149 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress rustfrit T-stykke t/brugsvand 15 x 1/2" x 15 mm
165 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G1 Sanpress Inox, 15 x " x 15 mm t-stykke med overgang, presmuffe/muffe (Rp)/presmuffe - Viega koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad G1 Sanpress Inox, 15 x " x 15 mm t-stykke med overgang, presmuffe/muffe (Rp)/presmuffe - Viega koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK118 kr157 krKøb
2Proshop DK118 kr157 krKøb
3Billigelogvvs.dk125,18 kr125,18 krKøb
4WATTOO.DK128 kr128 krKøb
5MaintainIt130 kr130 krKøb
6LavprisVVS149 kr149 krKøb
7BilligVVS DK165 kr165 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for G1 Sanpress Inox, 15 x " x 15 mm t-stykke med overgang, presmuffe/muffe (Rp)/presmuffe - Viega

PriceData har fulgt prisen på G1 Sanpress Inox, 15 x " x 15 mm t-stykke med overgang, presmuffe/muffe (Rp)/presmuffe - Viega i 166 dage. Laveste pris i perioden er 116,29 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 118 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 117 kr.

Den nuværende pris på 118 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for G1 Sanpress Inox, 15 x " x 15 mm t-stykke med overgang, presmuffe/muffe (Rp)/presmuffe - Viega. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for G1 Sanpress Inox, 15 x " x 15 mm t-stykke med overgang, presmuffe/muffe (Rp)/presmuffe - Viega de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026118 kr
9. maj 2026117,73 kr1,44 kr (1%)
7. maj 2026116,29 kr1,71 kr (1%)
6. maj 2026118 kr1,71 kr (1%)
21. mar. 2026116,29 kr1,71 kr (1%)
20. mar. 2026118 kr1,71 kr (1%)
17. mar. 2026116,29 kr1,71 kr (1%)
16. mar. 2026118 kr1,71 kr (1%)
4. mar. 2026116,29 kr1,71 kr (1%)
3. mar. 2026118 kr1,71 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret