Gå til hovedindhold

Fujitsu enterprise - hard drive - 1.2 TB - SAS 12Gb/s - 1.2TB - Harddisk - S26361-F5550-L912 - SAS3 - 2.5"

FujitsuHarddiskeEAN: 4059595714713
Pris fra 2.718 krtil 3.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 601 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.649 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Fujitsu enterprise - hard drive - 1.2 TB - SAS 12Gb/s - 1.2TB - Harddisk - S26361-F5550-L912 - SAS3 - 2.5" og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2718 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Fujitsu Harddisk enterprise 1.2TB 2.5" SAS 3 10000rpm
2.718 kr
Til butik
Fujitsu Harddisk enterprise 1.2TB 2.5" SAS 3 10000rpm billede

Produktinformation

Fujitsu enterprise - Harddisk - 1.2 TB - hot-swap - 2.5" - SAS 12Gb/s - 10000 rpm - for PRIMERGY RX1330 M4, RX2520 M4, RX2530 M4, RX2540 M4, RX4770 M4, TX1320 M3, TX2550 M4

Produktspecifikationer

Mærke: Fujitsu
Artikel nr.: S26361-F5550-L912
EAN: 4059595714713
Varenr.: 993719710
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fujitsu enterprise - hard drive - 1.2 TB - SAS 12Gb/s - 1.2TB - Harddisk - S26361-F5550-L912 - SAS3 - 2.5"
2.998 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk 2,5" SAS - Fujitsu 1,2 TB 10.000 RPM (intern til server/workstation)
-3%3.299 kr
Før 3.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Harddisk 2,5" SAS - Fujitsu 1,2 TB 10.000 RPM (intern til server/workstation) billede

Produktinformation

Ydelsesstærk 2,5" SAS harddisk til professionelle systemerOpgrader din server eller workstation med en pålidelig intern harddisk, der leverer høj ydeevne til krævende opgaver. Denne 2,5" Fujitsu SAS HDD kombinerer 1,2 TB kapacitet med 10.000 RPM, så databaser, virtualisering og forretningskritiske applikationer får hurtig adgang til data.Fordele ved en SAS harddisk i virksomhedenMed SAS-grænsefladen får du stabil dataoverførsel og skalerbarhed i professionelle miljøer. Hastigheden på 10.000 RPM reducerer latenstid i forhold til standard HDD’er og giver en mere responsiv oplevelse i server- og workstation-opsætninger.Type: HDDFormfaktor: 2,5"Kapacitet: 1,2 TBOmdrejningstal: 10.000 RPMGrænseflade: SASKomponent til: Server/workstation...

Produktspecifikationer

Mærke: Fujitsu
Kategori: Harddiske
Vægt: 0.11g
EAN: 4059595714713
Varenr.: 1979335
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk 2,5" SAS - Fujitsu 1,2 TB 10.000 RPM (intern til server/workstation)
-3%3.319 kr
Før 3.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fujitsu enterprise - hard drive - 1.2 TB - SAS 12Gb/s - 1.2TB - Harddisk - S26361-F5550-L912 - SAS3 - 2.5" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Fujitsu enterprise - hard drive - 1.2 TB - SAS 12Gb/s - 1.2TB - Harddisk - S26361-F5550-L912 - SAS3 - 2.5" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.718 kr2.718 krKøb
2Proshop DK2.998 kr2.998 krKøb
3Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
4Vivas DK3.319 kr3.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Fujitsu enterprise - hard drive - 1.2 TB - SAS 12Gb/s - 1.2TB - Harddisk - S26361-F5550-L912 - SAS3 - 2.5"

PriceData har fulgt prisen på Fujitsu enterprise - hard drive - 1.2 TB - SAS 12Gb/s - 1.2TB - Harddisk - S26361-F5550-L912 - SAS3 - 2.5" i 113 dage. Laveste pris i perioden er 2.629 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 2.772 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.693 kr.

Den nuværende pris på 2.718 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 65 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Fujitsu enterprise - hard drive - 1.2 TB - SAS 12Gb/s - 1.2TB - Harddisk - S26361-F5550-L912 - SAS3 - 2.5". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Fujitsu enterprise - hard drive - 1.2 TB - SAS 12Gb/s - 1.2TB - Harddisk - S26361-F5550-L912 - SAS3 - 2.5" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.718 kr11 kr (0%)
30. maj 20262.729 kr12 kr (0%)
29. maj 20262.741 kr41 kr (2%)
28. maj 20262.700 kr11 kr (0%)
27. maj 20262.711 kr12 kr (0%)
26. maj 20262.723 kr1 kr (0%)
25. maj 20262.724 kr12 kr (0%)
24. maj 20262.736 kr30 kr (1%)
23. maj 20262.706 kr12 kr (0%)
22. maj 20262.718 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret